Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka ARDO, WD 1000 LX, programator zacina się pod koniec 8

wojtek1122 19 Mar 2010 12:03 3649 7
 • #1
  wojtek1122
  Level 11  
  Pralko suszarka ARDO WD 1000 LX zacina się tuż przed zakończeniem programu 8 (tj płukania). Słychać, że silnik programatora pracuje, ale porętło programatora nie obraca się i w efekcie pralka kręci bębnem bez końca. Pomaga tylko ręczne przekręcenie pokrętła programatora o jeden ząbek i pralka dalej rusza.
  Co to może być?
 • #3
  pawel12
  Level 19  
  Przecież silnik programatora pracuje ,to co ma do tego grzałka .Rozejrzyj się za nowym programatorem- nie powinien być drogi.
 • #4
  g73
  Level 18  
  [quote="pawel12"]Przecież silnik programatora pracuje ,to co ma do tego grzałka .Rozejrzyj się za nowym programatorem- nie powinien być drogi.[/quote]
  Witam,kolego jeśli podczas prania woda nie osiągnie ustawionej temperatury to programator będzie blokował przejście na cykl płukania .pozdrawiam i powodzenia
 • #5
  wojtek1122
  Level 11  
  [/quote]
  Witam,kolego jeśli podczas prania woda nie osiągnie ustawionej temperatury to programator będzie blokował przejście na cykl płukania .pozdrawiam i powodzenia[/quote]

  Uwaga jest słuszna. Wcześniej miałem uszkodzoną grzałkę i potwierdzam, że programator "zamierał" wtedy przed osiągnięciem zadanej temperatury. O ile dobrze pamiętam, było to na początku programu prania (numer 5 ). Jednak wówczas silnik programatora nie był zasilany i nie było go słychać. W obecnej sytuacji (gdy grzałka jest sprawna) programator poprawnie "wchodzi" na program płukania (u mnie numer 8 ) i pod sam koniec tego programu zacina się. Silnik programatora wtedy pracuje, ale program nie przechodzi dalej.

  Obecny test także wykonywałem rozpoczynając od programu 5 i widzę, że woda uzyskuje nastawioną temperaturę na początku programu 5. Temperatura utrzymuje się aż do rozpoczęcia płukania (program 8 ), czyli do pierwszego wlania zimnej wody. Zatem wyglądałoby na to, że grzanie odbywa się prawidłowo, a zacięcie następuje z nieznanego (na razie) powodu.

  Czy zacięcie może być spowodowane zużyciem mechanicznym programatora?
  A może to jakiś styk nie kontaktuje?
 • #6
  zhudomel
  Home appliances specialist
  wojtek1122 wrote:

  Czy zacięcie może być spowodowane zużyciem mechanicznym programatora?

  Wszystko na to wskazuje. W tym modelu programator stoi tylko podczas pobierania wody i grzania.
 • #7
  wojtek1122
  Level 11  
  Bardzo dziękuję wszystkim za opinie.
  Rozpoczynam poszukiwanie programatora.
 • #8
  pirates69
  Level 12  
  Wiem, że pralka mogła już być przerobiona na żyletki. Ale napisz, czy wymiana programatora rozwiązała problem. Pozdrawiam.