Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki Panasonic RP-WF910 -- szumy podczas zw. głośności

19 Mar 2010 13:43 2195 1
 • Poziom 17  
  Witam
  nabyłem słuchawki j.w ale mam 2 problemy:

  1) Słuchawki (a może transmiter) są dosyć wrażliwe na pasma GSM.
  Wystarczy że ktoś używa telefonu w pomieszczeniu obok, przemieszcza się z nim rozmawiając, a w słuchawkach słychać charakterystyczne 'nadawanie' co burzy ciszę w eterze :(
  Czy to jest normalne?

  2) Wraz ze zwiększaniem głośności dźwięku, zwiększają się też szumy.
  Kombinowałem z tym i odniosłem wrażenie, że od pewnego poziomu głośności, uzyskanie 'ciszy' jest niemożliwe - generowany jest stały szum "szsz". Dla mnie to bardzo wkurzające, zwłaszcza jak na firmę Panasonic. Czy można temu jakoś zaradzić?

  Prosze o pomoc.

  Słuchawki Panasonic RP-WF910 -- szumy podczas zw. głośności
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Witam
  ad. 1: Nadajnik słuchawek pracuje na częstotliwości 863-865 MHz, a więc bardzo bliskiego niższego pasma GSM (800 MHz), moim zdaniem zakłócenia te są w tym przypadku nieuniknione.
  ad. 2: Analogowy tor radiowy zawsze będzie szumieć. Możesz przekonać się, co jest źródłem największego szumu w ten sposób, że włączasz tylko odbiornik (słuchawki - nadajnik jest wyłączony z zasilania) i sprawdzasz czy i jak szumi. Jeśli jest cisza, lub szum jest niewielki, włącz do zasilania nadajnik, ale bez podłączonego źródła sygnału i obserwuj zmiany szumu. Samego szumu to nie usunie, ale przynajmniej będziesz znał jego źródło.
  Nie powinieneś przy tym mieć zastrzeżeń do firmy. Słuchawki bezprzewodowe są z założenia urządzeniami klasy standard i nie można spodziewać się po nich nie wiadomo czego. Poza tym pod względem jakości żadne słuchawki bezprzewodowe nie pobiją normalnych słuchawek z kablem (oczywiście, dają w zamian swobodę ruchu).
  A, gdybyś chciał używać słuchawek radiowych działających w miarę bez zakłóceń, to chyba najlepszym wyjściem były by słuchawki Bluetooth. Bluetooth daje ci cyfrową transmisję sygnału, a więc praktycznie niewrażliwość na zakłócenia radiowe i brak szumów w torze radiowym.
  Pozdrawiam