Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

uniden 520 czy maxon cm 10 ?

radiowiec1988 19 Mar 2010 14:21 3777 8
    radiowiec1988
    Level 13  
    Witam. Co byście mi polecili z tych dwóch radyjek?
    Ostatnio miałem okazję przetestować unidena 520 z sirio ml145 i powiem wam że kilka lat temu uniden lepiej działał .
    Słyszałem że teraz unideny już lipę robią .
    Miał ktoś okazję pracować z radiem maxon cm 10 ?
    zales.vip
    Level 29  
    Kiedyś bym polecił UNIDENA, teraz - zdecydowanie CM10 MAXONA.
    Obecne unideny to NAJTAŃSZA TANDETA zdecydowanie nie polecam.
    CM 10 pracuje dość przyzwoicie. W miarę selektywny odbiornik, prosta obsługa. Dodatkowo funkcja ASC - ja osobiście jej nie uznaję, ale dla niektórych ma to duże znaczenie.
    karola44-81
    Level 27  
    Uzywam Maxona CM 10 z Sirio ML 145. Co prawda dopiero od 4 dni, ale juz go polubilem. Byc moze w mojej okolicy na kanale 19 jest troche gluchy, ale jego ASC i podroz na 2 auta z CB- rewelacja. Przetestowany zasieg w trudnych warunkach ok 8km. Bardzo skutecznie ASC dzialalo do odleglosci ok 6-7 km.
    SQ tego radyjka- wydaje mi sie, ze nie dziala zbyt pewnie. Ale moim skromnym zdaniem Maxon CM10 jest naprawde bardzo poprawnym radiotelefonem.
    A moze poczytaj cos na temat Yosan PRO 110, lub Yosan PRO 120 ?
    Ja szukalem okazji po bardzo niskiej cenie i wlasnie Maxon sie trafil. Ale gdyby nie ta cena to z pewnosci nabylbym ktoregos Yosana.
    Mysle, ze w chwili obecnej to wlasnie Maxon i Yosan w kategoriach cena- funkcjonalnosc/jakosc sa bezkonkurencyjne. Do tego Jakies Sirio ML, lub AS.
    BeciaK
    Level 13  
    A testował kolega Uniden 520XL (przestrojonego w 0) z sirio as 100? Jeżeli nie to nie wiesz co to jest czysty odbiór i piękny zasięg za małą kasę ;)
    Ja testowałem w życiu parenaście różnych zestawów i konfiguracji i żaden nie daje takiego efektu. Oczywiście radia poniżej 500zł, bo o nich piszemy ;)

Sirio ML 145 w swojej konstrukcji zbiera zbyt dużo szumów względem sirio as 100 (różnica w zasięgu to ledwie 3-5km na trasie, przy czym jakość na "maxie" daje mocno w plecy ML'ce).

Ktoś napisał, że uniden chiński - nie mniej niż presidenty ;)

do kwoty 500zł nie ma lepszego zestawu od w/w Uniden 520 + sirio as100
    Przypominam, że jakość odbioru zależy w 70% od anteny i jej zestrojenia.
    karola44-81
    Level 27  
    Jezeli pyales mnie- to nie testowalem. Z reszta jedynymi radiotelefonami na pasmo CB z jakimi mam kontakt to Alan 102 + ML145, oraz wlasnie zakupiony niedawno Maxon CM 10 + ML 145.
    Wiem wiem- szumofony. Ale jak dla mnie i brata w zupelnosci wystarczaja. I to nie tylko jako antymiski.
    CO do maxona. Wczoraj wluczylem sie po Krakowie w godzinach popoludniowych. I naprawde musze przyznac, ze jedynie ASC spisywalo sie skutecznie. SQ nie dawal rady. Albo wycinal za duzo, albo dalsze rozmowy sie nakladaly. Na trasie jednak uzywam SQ.
    Z odbioru tego maxona jestem srednio zadowolony, ale nadawanie smiem stwierdzic- naprawde wyrazne i niesie sie stosunkowo daleko w przyzwoitej jakosci.
    Ale i ak nie moge narzekac. Prowadzilem testowe rozmowy z kolega na odleglosci ok. 8- 10 km. On na TTI 880 i jakims odpowiedniku ML 145. Dalo sie pogadac. On slyszal mnie bardzo wyraznie. Tlumaszyl ze slychac mnie bylo tak jakbym byl obok niego. Ja niestety juz duzo slabiej go slyszalem. Kazde jego nadawanie wiazalo sie takze z przenikaniem szumow. Rozumialem go wyraznie, jednak szumy troche byly uciazliwe. Zabawa skonczyla sie gdy on odpalil silnik. W jedym momecie przestal mnie slyszec wogole, a i jego bylo ledwo co slyszec. Gdy zgasil silnik- wracalo do przyzwoitej jakosci rozmowy.
    Ja stalem samochodem na parkingu , gdzie z 4 stron byly bloki 4 pietrowe. Ciekawe jak by to wygladalo gdybym wyjechal na otwarta przestrzen chocia w jego kierunku.
    Pozdrawiam.
    browar0707
    Level 10  
    No tak zgadzam się że Uniden 520 + sirio as100 to zestaw najbardziej opłacalny. Koszt radia to ok.200zł + 120zł antena. Banalne pieniądze nie? Odpowiednikiem unidena jest president johny 2 (president ma niby ASC, ale ma ono dużo wad i wymaga przestrojenia). Zasięg realny uniden + sirio as100 to na trasie 14-16km (przy czym super jakość mamy do 10-12km), w mieście jest dobry zasięg do 4-6km (wiadomo trzeba skręcić SQ, żeby ograniczyć szumy miejskie). Ale te wyniki i tak ma zadowalające, ba śmiem twierdzić rewelacyjne biorąc pod uwagę cena/jakość.
    zloty00
    Level 2  
    Podepne sie pod temat bo miałem doczynienia z paroma radiami. Jak kolega mowił dobrze zestrojony uniden i antena daje rewelacyjny efekt. Przerobiłem juz radia sunker i dwa alany i uniden mi najlepiej pracuje. Maxon nie ma rf graina co moze być wkurzajace szczególnie w mieście, Jak pracuje nie wiem bo nie testowałem. Ja na swojej 520-stce w połaczeniu sirio ML-145 kilkukrotnie uzyskałem łacznośc na odległości ok 20 km (co nie było możliwe np na Sunkerze 116, floridzie czy hustlerze)Duże znaczenie mają warunki atmosferyczne. Maxona bym sobie darował nawet jesli ma ASC (czesto ta funkcja zle pracuje i strasznie denerwuje bo ucina rozmówce). Za te cene ciezko znaleść lepsze radio

A co do presidentow. Nie wiem dokładnie czy uniden to samo co jonny II, ale testując Jonnegu u kolegi wydawał mi sie troche słabiej ofiltrowany od unidena a pozatym nie widziałem różnicy.
    Także kolejny plus dla unidenka
    browar0707
    Level 10  
    Unidek posiada bardzo skuteczne filtry, zdecydowanie najlepsze w swojej klasie ;) Nawet chińczyk przestrojony w "0" będzie lepszy niż alany. Fakt nie ma ASC, ale to jest tylko zaleta, bo wystarczy poczytać o funkcji ASC to aż włos się jeży jak ona działa! Niby funkcja stworzona na miasto, ale w żadnym radiu nie działa właściwie. Albo wycina wszystkie rozmowy albo skaraca zasięg do 1km również na trasie :/ Nie wiem jak z ASC III generacji, bo zarówno I jak i II działa źle.
    greek
    Level 10  
    UNIDEN to UNIDEN - ja mam w autach 510 i 520 innego radia nie chcę...

Moje są z 87' Filipiny, obdrapane i po przejściach.
    Zanim zakupiłem moje starocie to próbowałem bo miałem taką możliwość: Prezidenta(odpowiednik Unidena), Cobrę, TTI, Alana100 - moja ocena testowanego sprzętu to Chińska produkcja...

pozdrawiam

:D