Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wyświetlacza w megane-radio Philips 22DC461/62

tadarek 19 Mar 2010 14:30 5388 3
  • #1 19 Mar 2010 14:30
    tadarek
    Poziom 2  

Witam.
    1.Mam problem z podłączeniem wyświetlacza pod radio Philips Radiostat 6010 22DC461/62L w Renault Megane 1,9.
    W samochodzie instalacja zakończona była żółtą wtyczką a radio posiada czarną taką jak na zdjęciu. Kolory przewodów są identyczne więc połączyłem 1 do 1 ale niestety na wyświetlaczu nic sie nie pojawiło.
    2.Po podłączeniu zasilania radio nie reaguje na przycisk 0/1 i nie mogę wpisać kodu (między innymi dlatego, że wyświetlacz jest ciemny) - czy jest jakaś specjalna procedura odpalania nowo podłączonego radia?Przytrzymywanie tego przyciski nic nie daje podobnie jak kombinacje z kolejnością kluczyk-przycisk. Z góry dzięki :D
    Podłączenie wyświetlacza w megane-radio Philips 22DC461/62
    Przepraszam za słabą jakość zdjęcia .

0 3
  • #2 19 Mar 2010 15:06
    Nawigator
    Poziom 33  

Ale masakra, ciekawe co się spaliło - radio czy display.
    Żółty wtyk 5 drutów był do radia Tunerlist i Radiosat do niego nie pasuje.
    Ani mechanicznie ani elektrycznie.
    Po to dali inne wtyki w fabryce aby dać coś do myślenia różnym rzeźbiarzom ale jak widać nieskutecznie.
    To że kolory są podobne o niczym nie swiadczy - u mnie w ścianie są czerwone i niebieskie - podłączysz tam radio?

N.

1
  • #3 19 Mar 2010 15:53
    tadarek
    Poziom 2  

Co do typu radia jakie powinno być w tym samochodzie to dziękuję koledze, mam nadzieję, że moja pomyłka uchroni kogoś przed podjęciem podobnej próby. Ponadto obydwie wtyczki służą do podłączenia wyświetlacza i nie byłby to pierwszy przepadek kiedy konstruktorzy robią to samo na różne sposoby.
    Idąc dalej - to, że są inne wtyczki jeszcze nic nie znaczy - np.złącze iso/ford/japończyk/....każde z nich jest inne a jednak służą do tego samego.

Jeśli chodzi o drugą część wypowiedzi to mam nadzieję, że kolega po napisaniu poczuł się lepiej.

Zamykam temat.

0
  • #4 23 Mar 2010 22:58
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Kup sobie odpowiednie radyjko i zajrzyj w geście pokuty na strone :studio 24.

0
  Szukaj w 5mln produktów