Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia od Power Color z Warszawy

fakamada 19 Mar 2010 16:33 983 18
  • #1 19 Mar 2010 16:33
    fakamada
    Poziom 13  

Witam forumowiczów.

Ze względu na pozytywne opinie o tej firmie postanowiłem zamówić skrzynkę BR pod CervinVega 104.

Cele:

szybki, punktowy bas i brak buczenia

Mój własny projekt obejmował wyjątkowo mała skrzynkę i niskie strojenie długim, wąskim portem. W symulacjach dawało to słabe zejście i świetne chrakterystyki impulsowe.

Na miejscu usłyszałem, że symulacje symulacjami, ale taki głosnik (10") powinien bezwzględnie grać w większej skrzyni, a strojenie wynisić między 39, a 42hz. Ze wskazaniem na 42 jeśli chcę głośnik szybki.

Co ja tam wiem, w końcu to specjaliści i wiedzą co robią.

Pominę milczeniem niedotrzymanie terminu i problemy z dodzwonieniem się.

Odbierając skrzynię okazało się, że jest szara, a nie czarna. Tutaj przyznaje, że nie ustaliłem wcześniej koloru, jednak nikt mnie nie zapytał jaki bym chciał, a pan Maciej widział dokładnie podczas przymiarek jaki kolor tapicerki jest w bagażniku mojego auta.

Okazało się również, że basreflex tu cytuję "akurat tak przypasował" że strojenie wynosi 37hz !!!!!! Dlaczego ????? Nie taka była umowa.

Po podłączeniu okazało się, że głośnik jest ślamazarny, bas się wlecze i BUCZY !!!

Niestety próby okiełznania tej skrzyni nic nie dają. Pomaga, ale też nie do końca sciszenie equalizerem okolicy rezonanzu (40hz) o 8db !!!!!!!!
    Zapłaciłem 300zł i jestem cholernie niezadowolony. Zakład oczywiście nie poczuwa się do winy.

Pomaga tylko zatykanie rury gąbką, ale tak na prawdę rozwiązaniem jest tylko przerobienie skrzyni na zamkniętą. Oczywiście ponowne tapicerowanie żeby zakryć powstałą po przeróbce dziurę kosztuje 70zł, a zniżka nie wchodzi w grę.

Zamawiajac skrzynię w profesjonalnym zakładzie liczyłem na indywidualne podejście do danego głośnika, który nota bene jest wysokiej jakości, a dostałem taką samą masówkę jakbym kupił uniwersalnego "gotowca" strojonego uniwersalnie i kosztującego połowę zapłaconej przeze mnie kwoty.
    W obecnej postaci skrzynia nie nadaje się do użytku.

NIE POLECAM.

Dodano po 20 [minuty]:

Dodam jeszcze cytat dotyczący zaleceń odcinania zakresów świadczocy o profesjonaliźmie zakładu:

"subwoofer odcinamy najwyżej przy 60hz, wtedy jest szybszy, a przedni zestaw z reguły odcinamy prz 150hz ewentualnie przy 120hz"

NO COMMENTS

1 18
  • #2 19 Mar 2010 17:38
    kamil907
    Poziom 28  

Dlatego prawdziwe jest stwierdzenie, że jeśli chcesz żeby coś było dobrze zrobione to zrób to sam.

0
  • #3 19 Mar 2010 18:24
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Jak oczekujesz od bassreflexu

"szybki, punktowy bas i brak buczenia " to sam sobie jesteś winiem, bo to nie ten typ skrzyni pod takie granie.

Jak dosłyszałeś po zatknięciu BR, że gra lepiej to tym bardziej już wiesz, że closed to to w czym powinien grać. Gdybyś zgłosił się do kogoś kto zajmuje sie tym profesjonalnie to powiedziałby Ci, że tutaj trzeba closeda a nie br.

A za skrzynie zapłaciłeś normalną cenę, tyle, że powinno to grać tak jak tego chciałeś, być w dokładnym kolorze i perfekcyjnym wykonaniu.

0
  • #4 19 Mar 2010 18:35
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Witam,
    1) Pozostało mi współczuć Tobie, że nie jesteś zadowolony. Jeśli zlecenie wykonania skrzyni dałeś na piśmie i masz potwierdzenie możesz bez problemu udać się do rzecznika praw konsumentów. Nawet jeśli nie to napisz do nich i spytaj się co w takiej sytuacji możesz zrobić;
    2) Niestety prawdą jest, że bez zmierzenia parametrów głośnika, symulacji i dodatkowo doświadczenia praktycznego nie da się zrobić dobrej skrzyni (może oprócz zamkniętej);
    3) Na .... zgniłym (i tu ciekawostka) Wschodzie mój znajomy hobbysta (ale profesjonalista) potrafi przed zrobieniem dla kogoś skrzyni dać odsłuchać klientowi jak będzie grała aby miał świadomość co kupuje.
    No cóż pozostaje tylko liczyć na to, że kiedyś rynek sam wymusi najwyższą jakość towarów i usług chociaż po wpisach na forach widać, że u nas w zdecydowanej większości kupuje się najtańszy bubel.
    PS
    Jeśli poczekasz ze 3 tygodnie będę miał stanowisko do pomiarów parametrów TS wraz z systemem kalibracyjnym.

0
  • #5 19 Mar 2010 18:37
    fakamada
    Poziom 13  

Słyszałem skrzynie BR, które spełniały moje wymagania. Choćby produkty Intertechnik.

Br czy nie - powinno być zestrojone płasko, a nie z 8-9db podbiciem przy 40hz...

Częściowo rozwiązałem problem zatykając tunel dużą ilością gąbki i restrykcyjnie ustawiając filtr subsonic.

0
  • #6 19 Mar 2010 18:41
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

fakamada napisał:

Br czy nie - powinno być zestrojone płasko, a nie z 8-9db podbiciem przy 40hz...

Tu akurat masz całkowitą rację (choć to nie dotyczy BP).
    Jest to niezgodność towaru z umową konsumencką więc ... problem masz rozwiązany.

0
  • #7 19 Mar 2010 18:57
    fakamada
    Poziom 13  

Niestety - umowy brak...

0
  • #8 19 Mar 2010 19:01
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

fakamada napisał:
    Niestety - umowy brak...

Witaj
    Pamiętaj !!! Nieznajomość prawa nie zwalnia Ciebie z jego przestrzegania !!!
    Jednym z rodzajów umów w myśl prawa Europejskiego jest umowa ustna :D .
    Taką umowę zawierasz np. wsiadając do taksówki i wszędzie gdzie chcesz. Prawo nie wymaga sporządzania umowy pisemnej.

0
  • #9 19 Mar 2010 20:57
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Cytat:
    szybki, punktowy bas i brak buczenia " to sam sobie jesteś winiem, bo to nie ten typ skrzyni pod takie granie.

Karolu ... zlituj się , co Ty wyrabiasz na tym forum pisz o tym o czym masz jakieś rozeznanie a jeżeli masz pisać dla samego klikania , to profilaktycznie nie pisz ...nic.

P.S. do autora , z tego co zaobserwowałem CV lubi własnie nie mieć "dziur" :D ale jestem przekonany , że dałoby sie go okiełznać w BR.
    Ja kupiłem sobie rurę taka regulowana i kminiłem tak długo aż otrzymałem taki bas jak chciałem.
    Nie podam Ci dokładnego przepisu na tego CV

P.S.2 uzywałem Winisd ale był "wyrocznią" w jakichś ...góra 10 % . Sam buduj osiągniesz cel na pewno. Kocyk do obicia to max. 20 zł i przy odrobinie zdolności jakies 2-3 godziny pracy.
    powodzenia.

0
  • #10 19 Mar 2010 21:55
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Próbowałeś kolego wytłumić czymś skrzynkę wewnątrz? Jak to BR rurowy to może spróbuj zmienić strojenie poprzez zmianę długości rury aby uzyskać wyższe Fb ( strojenie ) skrzynki. Pokombinuj

0
  • #11 19 Mar 2010 22:25
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Karolo MPower napisał:
    Próbowałeś kolego wytłumić czymś skrzynkę wewnątrz? Jak to BR rurowy to może spróbuj zmienić strojenie poprzez zmianę długości rury aby uzyskać wyższe Fb ( strojenie ) skrzynki. Pokombinuj

Przypomina mi to wypowiedzi z czasów kiedy byłem jeszcze bardzo mały i był zupełnie inny ustrój. :cry:
    Fakamada zawarł umowę na wykonanie skrzyni według pewnych założeń za określoną kwotę a nie ćwierćprodukt z którego trzeba coś zrobić aby spełniało oczekiwania kupującego. Znając życie kwota na jaką się umawiali była ustalona za gotową spełniającą uzgodnione kryteria skrzynię.
    Jeżeli zleceniobiorca sknocił produkt to po sprawdzeniu tego powinien przeprosić za wpadkę i to poprawić (w gospodarce kapitalistycznej lub wystarczy że jest uczciwym profesjonalistą).
    Zdaje sobie sprawę gdyż umiem czytać że też robisz skrzynie ale radzę się postawić na miejscu klienta a nie kiepskiego partacza.
    PS
    Określenie kiepskiego partacza chwilowo nie tyczy się tej firmy gdyż ja nie byłem przy zawieraniu umowy i sytuację znam z relacji tylko jednej zainteresowanej strony.

0
  • #12 19 Mar 2010 23:21
    powalla
    Moderator CarAudio

Słuchaj czym pędzisz tę Vegę? Nie posłuchałeś tego przed wyjazdem z zakładu CA?

0
  • #13 19 Mar 2010 23:24
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

powalla napisał:
    Słuchaj czym pędzisz tę Vegę?

Znając życie .... RS4 :D

0
  • #14 20 Mar 2010 00:01
    powalla
    Moderator CarAudio

Wróżysz , czy też to ...wiedza tajemna z PW ? ;) Pytałem, bo wiem że ta Vega jest wyjątkowa łasa na moc i byle co jej nie rozbuja.

PS: gdybym ja zamawiał tę skrzynkę w zakładzie CA i na dzień dobry dostałbym ją w innym kolorze niż mój bagażnik , to od razu włączyło by się światełko ostrzegawcze i za "Chiny Ludowe" nie wyjechałbym z tego zakładu nie posłuchawszy jej w swoim aucie.

0
  • #15 20 Mar 2010 00:11
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

RS4 Fakamada kupował w tamtym roku z tego co pamiętam. Zasilał na początku Tempo + JL W3 potem JL-a zastąpiła Vega. :D .
    Znam RS-a i wiem co on sobą reprezentuje i że zamienić go na lepszy wzmacniacz w rozsądnych pieniądzach jest raczej bardzo trudno. Stąd moje przypuszczenie że nadal gości u niego w aucie :D .

0
  • #16 20 Mar 2010 08:31
    fakamada
    Poziom 13  

Gości, gości.Oprócz rozmiarów minusów nie dostrzegam.

A pamięć Grzegorzu masz bardzo dobrą :)

Słuchałem, ale zostałem trochę omamiony, a to że można skrócić port, a to wytłumić, ale jak sobie to przemyslałem było już za późno. Skrócenie portu może i przyspieszy pracę, ale zwiększa podbicie....

Swoją drogą ciekawi mnie co wy byście zrobili z tym głośnikiem. Muszę przyznać, że jest chorernie trudny w aplikacji BR

Fs = 23, Hz
    Qms = 6,26
    Vas = 50,4 liters
    Xmax = 17,8 mm
    Sd = 355,2 sq.cm
    Qes = 0,262
    Re = 3,2 ohms
    Z = 4, ohms
    Pe = 300, watts
    Qts = 0,252

0
  • #17 20 Mar 2010 10:42
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Cytat:
    Qts = 0,252

Parametr wybitnie predysponujący go bo BR.
    Cofam co powiedziałem :D takie dobroci całkowite tylko do "dziur" , nie wiem skąd wziąłem tego closeda :cry: może o innym modelu myślałem.
    Czerwińskim należy wierzyć w parametry, na pewno nie trzeba ich samemu sprawdzać :D .

Powiedzieć Ci szczerze, mojego BR co do pojemności :!: robiłem na ...lekkiego czuja :D miękkość, szybkość i granie pod lusterkiem dobierałm li i tylko długością tunelu...udało się :D.

0
  • #18 20 Mar 2010 11:58
    powalla
    Moderator CarAudio

Ja słuchałem 2 CV w "niezalecanej" ;) 21 L zamkniętej i było OK ... co ja piszę ? Było świetnie!

0
  • #19 20 Mar 2010 17:10
    fakamada
    Poziom 13  

z tym głośnikiem w closed się już spotkałem u paru osób, w mocno wygłuszonych 28l. Ja go osobiście słuchałem w 17l closed i powiem, że jest to jakość Hi-Fi. Oczywiście ze słabym zejściem. Szybkość i punktowość.

Prawdopodobnie usunę port na stałe i zamknę głośnik w około właśnie 28l

O BR pytałem was z ciekawości, bo to trudny projekt i ciekawy jestem jak wy byście z niego wybrnęli. Mój pierwotny projekt to było 15l i rurka fi=63mm dł=550.
    W skrzynce ścianka działowa, aby zmieścić długi port.

Czy by to zagrało ? Nie wiem.

0