Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapomniane hasło do routera WRT120N

19 Mar 2010 16:18 19120 7
  • Poziom 2  
    Witam ( jestem zielony w sprawach komputerów wiec nie denerwować się proszę )

mam taki problem posiadam router CISCO Linksys WRT120N i nie mam hasła aby się podłączyć z siecią na laptopie nie wydrukowałem hasła ... miałem ja na twardym dysku który niestety się spalił :( gadałem z znajomym i mowił mi ze trzeba wcisnąć reset znajdujący się z tyłu routera ... lecz nie wiem jak mam to zrobić wciskałem kilka razy i nic to nie daje ... nie wiem jak mam usunąć starą siec w celu założenia nowej nowej sieci bo jak wkładam płytke i chce skonfigurować sieć to pyta mnie o chasło albo pisze ze juz wykryto istniejący ruter lub bramke ... nie mam pojecia co robić zeby zainstalować sobie na nowo ten router ... bo przecież nie kupie nowego routera :/ posze pomocy! :(
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Kolego, powinieneś ten reset przytrzymać.
    Nie wiem jak jest z Cisco, ale routery resetuje się na dwa sposoby. Albo przytrzymujesz przycisk reset, aż coś się zacznie dziać dziwnego z ledami z przodu :) (zgasną wszystkie naraz, zapalą się naraz, zaczną migać dziwnie naraz itp) Albo odłączasz go od zasilania, wciskasz reset, trzymasz go i podłączasz zasilanie (trzymając reset) i możesz przytrzymać jeszcze z 10 sekund. Któryś z tych sposobów powinien go zresetować. A najlepiej na googlach poszukać instrukcji obsługi do niego. Tam na pewno będzie jak się go resetuje. Po zresetowaniu będzie nowe hasło - domyślne, które też w instrukcji znajdziesz.
    Powodzenia.
  • Poziom 2  
    właśnie prubowałem tak zrobić ... i jak wkładam płytke to nie moge nic zrobić kaze mi w kroku 4/4 podłączyć go do zasilania i nic sie nie dzieje ... :( a jak wyciągne i włoże spowrotem do kontaktu to pisze ze nie mozna ...te lampki dziwnie migają fak ale jak spowrotem router włącze to od nowa to samo A poradnik jest tylko ze po angielsku a nie mam takiej znajomości jezyka ktory pozwoli mi odczytanie tecznicznych zagadnien

Dodano po 2 [godziny] 39 [minuty]:

aha i jeszcze jedno jak juz zrobie ten testart routera ( odłącze go od zasilania przytrzymam restart ) to fakt diodki reagują ale jak juz wkładam płytke i chce go skonfigurować i mi go nie odnajduje :/ nie wiem o co chodzi prosze pomocy nie wiem co mam dokładnie zrobić po "restarcie" routera
  • Poziom 13  
    Nie napisał jakie są zabezpieczenia ;). Jeśli WEP to można w parę minut złamać przy zastosowaniu aircracka, airodump, itd. Gorzej jeśli WPA. A hasło do routera zmieniałeś?
  • Poziom 2  
    nie chasła nie zmieniałem

Popraw niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Zapomniane hasło do routera WRT120N Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]
  • Poziom 13  
    To co za problem dostać się do routera i wyłączyć zabezpieczenia?!