Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Ducato 2.8 itdi 1999 - nie odpala po mrozach

19 Mar 2010 18:50 4929 2
  • Level 9  
    Witam, mam problem z Ducatem 2.8.
    Ostatni raz był odpalany przed ciężkimi mrozami czyli jakieś 3 miesiące temu. Wtedy odpalał normalnie. Kilka dni temu naładowałem akumulator i chciałem odpalić, ale nic nie zdziałałem. Kręcił jakby nie dostawał paliwa. Poluzowałem rurki od wtryskiwaczy i paliwo leje. Paliwo w zbiorniku również jest. Świeca płomieniowa grzeje, elektrozawór przy pompie działa. Po psikaniu do dolotu "Plaku" samochód na nim odpala i chodzi dopóki plak się nie skończy ( tj. około 10-15 sekund), ale nie chce załapać na ropie. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Proszę o pomoc.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    kolego mam ten sam problem bez samostartu nieodpali nawet jak jest +10
    jak bys doszedł do tego co jest przyczyna w dukaciku to daj mi znac na emaila lub gg , ja załozyłem zawór zwrotny na filter bo myslalem ze ropkę cofa i niepomogło
    U mbie sie zachowuje tak ze jak juz zapali to pali caly dzien , ale jak postoji cała noc znow trzeba krecic i krecic i psik samostartem i chodzi
    podejrzewam pompe
    moje gg 2565088
  • Level 9  
    U mnie przyczyną okazało się przeskoczenie paska rozrządu. Po prostu silnik był długo nie odpalany, a jak już poszedłem odpalić, to podczas kręcenia pompa wody, oleju, alternator itp. stawiały taki opór, że pasek przeskoczył o kilka ząbków ( ! ). Pompa wtryskowa została poluzowana, pasek ustawiony wg znaków na kołach rozrządu i samochód odpalił, oczywiście trzeba podjechać do jakiegoś zakładu na dokładne ustawienie pompy, bo jest tyle, żeby tylko odpalał. pzdr