Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CA6 CA-6 problem z akumulatorem i pamięcią RAM

kristover 19 Mar 2010 18:59 1663 5
  • #1 19 Mar 2010 18:59
    kristover
    Poziom 11  

Witam mam centralę Satel CA6 V2.2 z kością V3.04 jak podłącze kompa do centrali to w awariach wyświetla Rozładowany akumulator, i błąd pamięci RAM.

Kupiłem nowy aku, , wyłączyłem 220V, wpiąłem nowy, załączyłem 220v i po ok 8 godzinach chciałem zrobić test zasilania z aku i zgasło wszystko.

1.Ile potrzeba czasu na naładowanie aku, jak sprawdzić czy centrala ładuje aku.(bezpiecznik jest dobry).

2. Co z tym błędem RAM co może być nie tak, centrala "trzyma" zaprogramowane funkcje, wszystko działa jak należy (poza tym akumulatorem). Jaka może być przyczyna takiego błędu.

Aha centrala pracuje bez manipulatora, gdyż nadzoruje tylko czujki p.poż i alarm napadowy (pilot dwukanałowy 1.zał napady 2. skasowanie alarmu), programuję ją przez kompa, startując z kołka RESET.

z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

0 5
  • #2 19 Mar 2010 19:01
    rokycky
    Poziom 23  

Reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja, sprawdz przy okazji mostek prostowniczy, jak nie pomoże to do kosza...

0
  • #3 21 Mar 2010 12:58
    kristover
    Poziom 11  

Ponowny reset do ustawień fabrycznych nie pomógł. Nadal w Dload wyświetla w awariach "błąd pamięci RAM". Centrala nie przełącza również na zasilanie awaryjne mimo podłączenia naładowanego, sprawnego akumulatora. Chyba do śmieci ....?

1
  • #4 21 Mar 2010 14:29
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Podzwoń do Satela, czasami takie rzeczy naprawiają za parę złotych. Zważywszy na to że nowa płyta kosztuje 185 netto to może się jeszcze opłacać.

0
  • #5 21 Mar 2010 19:05
    rokycky
    Poziom 23  

Wymień mostek prostowniczy, nawet jak wydaje się sprawny... ewentualnie sprawdz stabilizator.
    Ogólnie uszkodzenie raczej w układzie zasilacza

0
  • #6 20 Kwi 2010 14:00
    humek
    Poziom 32  

nic nie wymieniaj jeśli centralka ma gwarancję tylko wyślij,jeśli nie ma gwarancji zadzwoń do działu technicznego SATELA i omów warunki naprawy.Jeśli chcesz wysłać do serwisu to nie grzeb w elektronice nikt tego nie lubi (nikt czytaj serwis)

0