Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra 2.0 99r (GAZ)problem z zapalanie i obrotami

19 Mar 2010 20:07 2053 3
  • Poziom 13  
    Witam,mam problem przy zapalaniu bo albo się dławi i gaśnie albo trzeba gazować i dopiero wtedy przełączy się na gaz i długo pozostaje na wysokich obrotach następnie obroty spadają na około 700,dziś zauważyłem że rura od przepływomierza do przepustnicy jest pęknięta co może lub ma wpływ na moje usterki bo pan w serwisie powiedział że ta rura pęka przy instalacjach gazowych,kupiłem nową w serwisie (53zł) i zauważyłem że nie mam w niej dziury na przewód z reduktora gazu wygląda na to że została wycięta przy montażu instalacji gazowej i teraz nie wiem czy wyciąć w nowej taką samą czy ta instalacja jest żle podłączona.Dziękuje za porady

Dodano po 40 [sekundy]:

rychu7522 napisał:
    Witam,mam problem przy zapalaniu bo albo się dławi i gaśnie albo trzeba gazować i dopiero wtedy przełączy się na gaz i długo pozostaje na wysokich obrotach następnie obroty spadają na około 700,dziś zauważyłem że rura od przepływomierza do przepustnicy jest pęknięta co może lub ma wpływ na moje usterki bo pan w serwisie powiedział że ta rura pęka przy instalacjach gazowych,kupiłem nową w serwisie (53zł) i zauważyłem że nie mam w niej dziury na przewód z reduktora gazu wygląda na to że została wycięta przy montażu instalacji gazowej i teraz nie wiem czy wyciąć w nowej taką samą czy ta instalacja jest żle podłączona.Dziękuje za porady
  • Poziom 13  
    2.0 B 16 V Z 99 r właśnie wymieniłem tę rurę i musiałem wyciąć dziurę na gaz bo inaczej nie idzie,poprawiło się o około 70% ale wymieniłem jeszcze filtr powietrza i świece przy zapalaniu już nie gaśnie ale trochę nie równo pracuje po zagrzaniu pracuje równo tylko obroty po naciśnięciu gazu trochę wolno spadają.

Dodano po 1 [minuty]:

[quote="rychu7522"]2.0 B 16 V Z 99 r gaz BRC jak się nie mylę,właśnie wymieniłem tę rurę i musiałem wyciąć dziurę na gaz bo inaczej nie idzie,poprawiło się o około 70% ale wymieniłem jeszcze filtr powietrza i świece przy zapalaniu już nie gaśnie ale trochę nie równo pracuje po zagrzaniu pracuje równo tylko obroty po naciśnięciu gazu trochę wolno spadają.
  • Poziom 13  
    [quote="rychu7522"]2.0 B 16 V Z 99 r właśnie wymieniłem tę rurę i musiałem wyciąć dziurę na gaz bo inaczej nie idzie,poprawiło się o około 70% ale wymieniłem jeszcze filtr powietrza i świece przy zapalaniu już nie gaśnie ale trochę nie równo pracuje po zagrzaniu pracuje równo tylko obroty po naciśnięciu gazu trochę wolno spadają.

Dodano po 1 [minuty]:

rychu7522 napisał:
    2.0 B 16 V Z 99 r gaz BRC jak się nie mylę,właśnie wymieniłem tę rurę i musiałem wyciąć dziurę na gaz bo inaczej nie idzie,poprawiło się o około 70% ale wymieniłem jeszcze filtr powietrza i świece przy zapalaniu już nie gaśnie ale trochę nie równo pracuje po zagrzaniu pracuje równo tylko obroty po naciśnięciu gazu trochę wolno spadają.

Wymieniłem jeszcze kable i uspokoiło się z tymi obrotami.