Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

安iat豉 w pod這dze

08 Aug 2004 16:00 5341 25
  • Level 21  
    Witam!

Poszukuje jakiegos schematu do kolorofonu 5 kanalowego, najlepiej sterowanego jakims mikrofonem, albo kontrolowanego potencjometrem albo przelacznikami.

A konkretnie to urzadzonko ma byc umieszczone w podswietlanej podlodze w sali dyskotekowej. Na rogach podlogi po jednej zarowie i jedna na srodku. Najlepiej jakby zarowy ktore maja byc, byly na 220V. Ale jesli bedzie jakis ciekawy schemacik na 12V to nie bede wybredny, chodzi mi o uzyskanie ciekawego efektu w podlodze podczas trwania dyskoteki.

Dobrze by bylo gdyby chodzilo w rytm muzyki
  • Level 27  
    na elektrodzie jest mnostwo schematow kolorofonow sterowanych mikrofonem i na zarowkach 220 V, wiekszosc 3 kanalowych, ale bezproblemowo mozna dolozyc 2 kolejne kanaly - wystarczy odwzorowac, oryginalne, tylko trzeba zmienic czestotliwosci filtrow, aby kazda zarowka reagowala na inna czestotliwosc dzwieku, cos takiego bylo chyba w edw, jako kolorofon modulowy, w tym momencie nie chce mi sie tego szukac:) ale na elektrodzie jest na pewno

pozdrawiam
  • Level 21  
    Dzieki serdeczne!
    Nak這ni貫 mnie do tego bym poszpera troche... i znalaz貫m, nawet sie niespodziewa貫m, 瞠 mnie tak zafascynuje ten uk豉d http://www.elektroda.net/dla_kompa/discolitez.html pos逝篡 mi te do sterowania kilkoma innymi urz康zeniami :D tylko nie moge nigdzie dosta uk豉du 74374 czy wie kto mo瞠 jaki jest tego zamiennik??
  • Level 21  
    :( zrobilem to na 8 diodach led i dziala mi tylko na 4 pinie...... reszta sie caly czas swieci chociaz powinna tylko dzialac podczas jak chodzi program..., niewiem czy mam uszkodzony port lpt.... chociaz mam nowa plyte gluwna.... zasilanie wychodzi z pinow i diody swieca wiec nie wiem co jest grane??
  • Level 28  
    Jakikolwiek iny program, lub procedura startowa (podczas uruchomienia portu) mog ustawi na porcie dowoln konfiguracj bit闚. T逝macz帷 jak w陰czysz program i na wszystkich portach D0-D7 diody mrugaja to ok. Ale co "pozostanie po wy陰czeniu progsu to ju losowa przypad這嗆 :!:

Pozdrawiam Wo歪Y
  • Level 14  
    wiec zamieszcze programik ktorym mozna wysylac napiecie na wybrane piny, wiec powinien ci pomoc w znalezieniu problemu.
    w tym zip'ie sa jeszcze 2 programy, i w jednym mozesz zobaczyc na ktorych pinach jest napiecie.

tym pierwszym mozna fajne uklady swietlne zrobic na takie diodki.

biore troche punktow, bo mam malo, a tez chce sciagac
    Attachments:
  • Level 21  
    hmmmm. moze nie dzial przez to ze mam windows xp??( bo ten programik ktory sciagnolem od ciaptaka dziala tylko na win 98) ale sam juz nie wiem,.... jesli dioda na 4 pinie mruga tak jak powinna..., czy moglby ktos pobawic sie i sprobowac u siebie czy dziala??
  • Level 14  
    dobra jak bede mial czas to to poluruje o sprawdze,
    a masz programik pod xp zeby port ltp dzialal??
    bo trzeba miec progsa
  • Level 28  
    Ciaptak ma racj w win XP nie ma dost瘼u do port闚 bez jaki tam certyfikat闚, tym samym napisane przez ludzi pluginy i inne progsy nie mog ko篡sta z portu. Jednak瞠 jest na to spos鏏 wspomniany 闚 programik :)
  • Level 21  
    probowalem na systemie windows 98 i nie ma roznicy!!!! z tym ze zamiast diody sie caly czas swiecic to nie swieca jak w xp wszystkie procz 4 pinu, w xp byla odwrotna sytuacja siwecily sie wszystkie procz 4 pinu, a czwarty migal, w 98 swiecil 4 pin a po wlaczeniu programu zaczol mygac, a reszta nawet nie drgnela.....

co jest grane?? bo juz sam nie wiem, niech ktos wyproboje u siebie.....
  • Level 28  
    Jeszcze jedna "rzecz" przysz豉 mi do g這wy: masz mo瞠 wi璚ej ni dwa porty LPT :?: Mo瞠 w ustawieniach programu trzeba ustwi odpowiedni adres portu LPT. Zwykle jest to adres: 378h, jak masz dwa to b璠zie jeszcze: 278h (s to adresy pin闚 D0-D7). Je郵i program u篡wa dodatkowych port闚 to s to adresy 37ah (dla portu 378h), oraz 27ah (dla 278h).

Jak chcesz sprawdzi poprawno嗆 dzia豉nia portu to w陰cz Turbo Pascala i zaadresuj ten port po czym wystaw jedynki, sprawd czy diody swiec, je郵i tak. to wystaw same zera i sprawd czy wygas造. Tyle moich sugestii.

JESTEM CIEKAW CZY DLA KA浴EGO KANAΣ WYBRAΒ ODPOWIEDNI NUMER PORTU :!: ROBISZ TO TAK:
    KLIKASZ PRAWYM MYSZY NA WYBRANYM KANALE, POTEM NA ZAKxDKE EXPERT I W OUTPUT PLUGIN WYBIERASZ ODPOWIEDNI PORT LPT ORAZ WYBIERASZ PIN - CHANNEL NA KT紑YM MA SI POJAWIA NAPIECIE:!:

PEWNIKIEM TU LE玆 BㄐD :!:
  • Level 21  
    wybralem juz gotowe pluginy ktore maja od razu ustawione porty... i nic
  • Level 28  
    Quote:
    wybralem juz gotowe pluginy ktore maja od razu ustawione porty...

A sk康 masz pewno嗆, 瞠 adresy port闚 odpowiadaj Twojej konfiguracji komputera :?:

Na Twoim miejscu skonfigurowa豚ym sam, zreszt ty tylko 1 kana堯w, pewnie ca貫 3minuty zabawy :!:
  • Level 21  
    wybralem juz gotowe pluginy ktore maja juz ustawione porty.... --- ALE NIE ZAUWAZYLEM ZE TRZEBA JE TYLKO WLACZYC (Starczylo zaznaczyc - Enable hardware output) :oops: :oops: :oops: :oops: :D :D

smiga az milo patrzec

teraz bede mogl sie wziasc za budowe na zarowkach :lol: :lol: 8)

serdeczne dzieki wszystkim za pomoc w szczegulnosci dla WOZNEGO
  • Level 28  
    No to do dzie豉 :!:
    Czasem b豉che problemy s trudniejsze do przeskoczenia ni te powa積e :D

Gdzie b璠ziesz stosowa te 鈍iate趾a :?:
  • Level 21  
    jak napisalem wczesniej w sali dyskotekowej w podswietlanej podlodze, ale mam zamiar zrobic z nich jesli zastosuje 32 kanaly, cos w rodzaju oswietlenia estradowego
  • Level 28  
    My郵a貫m o konkretniejszej odpowiedzi :) Sam jestem z 3miasta wi璚 mia貫m nadziej kiedys naocznie ujrze Tw鎩 efekt :!: :D
  • Level 21  
    Przepraszam za lamerskie pytanie ale to dla mnie wazne
    Czy ten kondensator 10n/400V to elektrolit?? bo chyba na pradzie zmiennym wysadzi go...

czy mozna zastosowac:

- ceramiczny styrofleksowy

- polipropylenowy

- MKT

- MKP

????

Jak ktos wie jaki to ma byc niech pisze
  • Level 12  
    Ja si z takim uk豉dem zetkn掖em. Mam zrobiony ten fragment od optotriaka i pod陰czony do NE555 (po prostu migaj帷a 瘸r闚ka 220V). Spyta貫m si znajomego elektronika o ten fragment rezystor - kondensator i powiedzia mi, 瞠 to jest przeciwko iskrzeniu, jednak je郵i mamy triak to iskrzy si nie b璠zie. Nie zamontowa貫m wi璚 tego fragmentu i z powodzeniem uk豉d dzia豉 od p馧 roku. Mo瞠sz, my郵, spokojnie ten uk豉d rezystor - kondensator wywali a pomy郵e o nim, gdy b璠ziesz chcia du瞠 obci捫enia (500, 1000W czy co podobnego)
  • Level 21  
    mam problem zwiazany z triakiem

otoz po wlaczeniu samego ukladu ( przedstawione na rysunku ) z triakiem bez optoizolatora , zarowka caly czas swieci, po odlaczeniu bramki zarowka przestaje swiecic ( powinna po wlaczeniu nie swiecic, dopiero zapalic sie powinna po dostaniu sygnalu z optoizolatora )

taka sama sytuacja jest po zamontowaniu optotriaka i podlaczeniu do komputera

co moze byc nie tak??

czesci sa nowe prosto ze sklepu
  • Level 12  
    Ciekawe co u Ciebie mo瞠 by nie tak... Ja korzysta貫m z poni窺zego schematu i wszystko dzia豉 rewela. Zobacz, czy masz podobnie
  • Level 12  
    To najwa積iejsze :) Mam nadziej, 瞠 jak sko鎍zysz te 鈍iat豉, to poka瞠sz zdj璚ia!

Pozdrawiam
    deXter
  • Level 21  
    No name wrote:
    ...tylko nie moge nigdzie dosta uk豉du 74374 czy wie kto mo瞠 jaki jest tego zamiennik??

Mo瞠 by 74HC374 (albo 74HCT374) ???
    Dostaniesz po 0.79*1.22 = 0.96PLN w
    http://www.tme.pl - koszt przesy趾i 12PLN (niestety)
  • Level 27  
    moga byc spokojnie, hct sa przystosowane do pracy bezposrednio z cmos'ami