Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compal KHLB2 jak jest zimny wyskakuja bluescreeny

20 Mar 2010 01:40 1086 5
  • Poziom 11  
    Witam, posiadam Compala KHLB2. Od nowosci jest tak ze: wlaczam rano komputer, uruchamia sie windows 7 64bit, loguje sie i wyskakuje bluescreen, komputer sie uruchamia ponownie. Nastepnie po uruchomieniu jest to samo i tak w kolko. Musze wylaczyc przyciskiem power komputer na twardo. Wlaczam spowrotem i dopiero wtedy system sie wlacza i wszystko dziala normalnie. Komputer wlacza sie normalnie rano po tym jak postoi w biosie kilka minut i wylacze go. Potem caly dzien juz moge go wylaczac i wlaczac i wszystko dziala normalnie, chyba ze stoi nie wlaczany kilka-kilkanascie godzin. Na poczatku myslalem ze to moze windows sie zle zainstalowal albo sterownii jakies. Radzilem sobie zostawiajac go na noc w trybie uspienia. Przeinstalowalem windowsa i bylo to samo. Wyjalem jedna kosc ramu i od tej pory wszytko dziala na tip top, zero problemow. Potem wyjalem ja i wlozylem druga kosc, efekt: komputer nawet nie da sie uruchomic do poziomu mozliwosci zalogowania sie do systemu tylko sie restartuje. Diagnostyka systemu windows 7 wykrywa blad sprzetowy z ta falerna koscia pamieci. Z ta druga dobra nie wykrywa problemu. Zadzwonilem do serwisu z gwarancji, powiedzieli zebym wyslal im ta kosc ( kupowalem na allegro tego laptopa). W spokoju sobie czekalem na odpowiedz. Powiedzili mi ze kosc testuje sie juz ktorys dzien z kolei i nie wykryto zadnego problemu. Powiedzieli zebym wyslal druga kosc albo calego laptopa. Nie moge wyslac ani tego ani tego bo studiuje informatyke i nie moge miec tak dlugiego przestoju. Moim zdaniem ewidentnie jest popsuta kosc ktora im wyslalem. Ta druga caly czas mam w laptopie i nie ma zadnych problemow z nia. Probowalem oczywiscie obie w dwoch roznych slotach itd.Kosci sa kingstona 2x2gb 1033mhz ddr3. Czy mozecie mi cos doradzic w tej sprawie? Jak to zalatwic?
  • Poziom 10  
    na 2 kości uruchamia się normalnie ? bez żadnego kombinowania?
  • Poziom 11  
    ta druga kosc mam wlasnie teraz caly czas w laptopie i uruchamiam go normalnie bez najmniejdszego problemu bez zadnych kombinacji. Dodam ze w grze Colin Mcrae DIRT2 rzadko ale raz na jakis czas wyskakiwal bluescreen jak mialem tamta kosc jeszcze, a teraz nic takiego sie juz nie dzieje. Nie waznae w ktorym slocie jest, teraz komputer dziala tip top.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    musze im napisac zeby sprawdzali ja rano, bo moze sprawdzaja ja w cieplym sprzecie, wsadzaja i sie nagrzewa - odpalaja i dziala. Czlowiek z tego serwisu mowil mi ze pamiec jest testowana 3 dni i zero bledow jak narazie. Pewnie chodzilo mu o to ze komputer 3 dzien chodzi nonstop i dziala. A tak to i u mnie moze dzialac jak sie go nie wylacza. Przejzalem troche internet i z tego co widze to dosyc rzadkie przypadkie, musialem sie odwolac do angielskojezycznych stron i wiekszosc ludzi tez pisze ze problem byl z pamiecia. Napisze im zeby sprawdzali ja rano i zobacze co bedzie.
  • Poziom 11  
    To byla wina pamieci,wymiana pamieci na 2x2gb 1333Mhz kingstona wszystko naprawila.