Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć przekaźnik HF115F ?

patryk176 20 Mar 2010 09:41 4802 6
  • Poziom 12  
    Dzień dobry... mam pytanie jak podłączyć taki przekaźnik (czytałem datasheet ale nic z tego nie rozumiem.,) jest to przekaźnik HF115F
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    patryk176 napisał:
    Dzień dobry... mam pytanie jak podłączyć taki przekaźnik (czytałem datasheet ale nic z tego nie rozumiem.,) jest to przekaźnik HF115F

Witam
    To nawet nie musowo czytać, wystarczy popatrzeć co jest po tych literkach by zastosować się do odpowiedniego schematu.
    Jak podłączyć przekaźnik HF115F ?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Właśnie tego obrazka nie rozumiem... może ktoś przetłumaczyć słownie ??
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    patryk176 napisał:
    Właśnie tego obrazka nie rozumiem... może ktoś przetłumaczyć słownie ??

Co konkretnie słownie - bo tam jest wszystko narysowane.
    Słownie to można co najwyżej uzupełnić że przekaźnik ma wiele wykonań a ty musisz konkretnie ustalić z którym masz do czynienia.
  • Poziom 12  
    Mam centralkę alarmową

Link do centralki

i mam jeszcze taki zamek kodowy Link do zamka

O to chodzi że zamek kodowy ma przekaźnik który włącza się tylko na około 5 sekund i wyłącza (zamek ten ma na celu rozbrojenie alarmu) A chcę podłaczyć tak ten przekaźnik (HF115F) aby on zapamiętał zwarcie styków aż do zresetowania np. przełącznikiem.....
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    patryk176 napisał:
    O to chodzi że zamek kodowy ma przekaźnik który włącza się tylko na około 5 sekund i wyłącza (zamek ten ma na celu rozbrojenie alarmu) A chcę podłaczyć tak ten przekaźnik (HF115F) aby on zapamiętał zwarcie styków aż do zresetowania np. przełącznikiem.....

No to w/g tego schematu:
    http://www.elektro.zspczarnkow.edu.pl/styczniki_pliki/image022.jpg

Cewka należy do twojego przekaźnika HF115F, styk S1 to jego styk normalnie otwarty, nad nim styk normalnie otwarty przekaźnika w zamku kodowym, po prawej normalnie zwarty przycisk do wyłączania (jak piszesz zresetowania).
  • Poziom 12  
    Czyli jeden kabel podłączam pod SI czyli np. kabel wychadzaccy z zamka NO i co dalej?