Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus C330. Dziwnie tłucze w silniku kiedy sie zagrzeje

20 Mar 2010 10:46 5594 12
  • Poziom 10  
    Witam mam otóż taki problem. Już jest to od dłuższego czasu.
    Po pierwsze ciągnik ciężko pali były wymienione w nim świece żarowe i nadal ciężko pali czy zimno czy ciepło i tak słabo pali po prostu trzeba go trzymać na rozrusznik żeby chwycił. Jeżeli wie kto co to jest niech napisze, ale to nie główna usterka.

Po drugie Kiedy ciągnik chodzi od dłuższego czasu zaczyna w silniku tak dziwnie stukać (tłuc) Równo z obrotami. Nie wiem co to może być. Przeważnie dzieje się tak jak ciągnik jest obciążony dzisiaj się stało tak jak jechałem z węglem. Zdarzało mi się to już w czasie żniw ale nie brałem tego pod uwagę wiec postanowiłem się was poradzić może ktoś z was będzie wiedział co jest za usterka.
  • Poziom 23  
    Witam Miałem niegdyś taki przypadek w Starze rechu , stukał przestawał znowu stukał ,okazało się że tulejka na korbowodzie miała duży luz , ale wobec twojego ciapka to tylko sugestia . Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    W poniedziałek sprawdzę podane przyczyny najpierw wtryskiwacze później tuleje lub panewki. Dam znać jak nie znajdę przyczyny.
  • Użytkownik obserwowany
    Luzy na tulejkach łatwo stwierdzić po sciągnięciu misy olejowej.
    Pozatym znajomemu sie tłukł ale jak pojechał orać to korba wyszła bokiem i koszty....... Normalnie mógł jezdzić.
  • Poziom 10  
    Zaznaczam ze dzieje sie tak jak sie zagrzeje ale naj częściej jest to przy orce bo wiadomo obciążenie i obroty doże, ale zawsze jak mi zaczynał tłuc to jechałem do domu żeby ostygł później znowu jak się zagrzał zaczęło tłuc
  • Użytkownik obserwowany
    U gościa tłuczenie narastało jak dodawał gazu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dzisiaj zakładam nowe wtryskiwacze i sprawdze luzy na panewkach.

Dodano po 2 [godziny] 24 [minuty]:

Niestety nie są to wtryskiwiacze. Dzisiaj lub jutro rozkręcę płytę olejową.
  • Poziom 10  
    Niestety panewki też nie ;//. Ustawiałem ponownie zawory (mechanik ustawiał). Nie wiem czy nie może to być tłok lub pierścień.
  • Poziom 23  
    Może to być na sworzniu tlokowym lub poprostu tuleja cylindrowa jest tak "rozbita" że tlok telepie sie w niej.

Pozdrawiam!
  • Poziom 18  
    Kolego i co było powodem stukania w silniczku? :idea:
    Interesuje się bo mam podobne objawy..
  • Poziom 10  
    Powód tłuczenia w silniku był w głowicy a dokładnie był wypalony zawór. :) Regeneracja głowicy naprawiła tą usterkę. :)