Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-357C, nie drukuje czarny kolor.

tabaka1988 20 Mar 2010 11:12 11690 4
  • #1 20 Mar 2010 11:12
    tabaka1988
    Poziom 9  

Witam serdecznie.
    Mam mały problem.
    Otóż rok temu kupiłem drukarkę Brother DCP-357C no i po zużyciu tuszy nie wymieniłem ich od razu...
    Drukarka nie chciała drukować bo nie było tuszu "Cyan" więc kupiłem go i włożyłem.
    Wykonałem wydruk testowy i działało (powiem szczerze że drukarka stała z 7 miesięcy bez drukowania) wszystko prócz czarnego (który wskazuje że jest tusz - co sprawdziłem otwierając kardridż). Chwilę później zabrakło "Magenty" i "Yellow", które dokupiłem i drukują dobrze.
    Wszystko by było ok, gdyby nie to, że czarny jak nie drukował tak nie drukuje.
    Wykonywałem czyszczenie z poziomu drukarki już chyba z 20 razy i próbowałem drukować i dalej nic.

Tu stawiam pytanie: czy możliwe jest to, że głowica zaschłą i trzeba ją wymienić?
    A jeśli tak, to czy ktokolwiek wie ile to kosztuje? Ewentualnie czy jest jakaś inna metoda na to...

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 21 Mar 2010 15:23
    slajas
    Poziom 21  

witam głowica jest niewymienna można poszukac na allegro płynu do udrażniania głowic tylko że trzeba wymontować cały wózek z głowicą z drukarki i nalac płynu na spodek i zanurzyć głowice w tym tylko nie całą a samą dolną cześc głowicy zostawic to na noc potem złożyć i mieć nadzieje że sie uda.Do epsona są gotowe pojemniki z płynem do udrazniania głowicy wyjmuje sie tusz a właśnie w jego miejsce zakłada sie ten pojemnik a czy do brothera coś takiego jest to nie wiem.

1
  • Pomocny post
    #3 22 Mar 2010 08:29
    sirapacz
    Poziom 9  

jak rok temu kupiles to masz gwarancje - oddaj ja i sie nie szczyp. jak zaczniesz eksperymentowac to serwis brothera (zdaje sie ze to dea) sie przyczepi i odrzuci reklamacje.

0
  • #4 22 Mar 2010 15:37
    tabaka1988
    Poziom 9  

Tak zrobię...mam gwarancje jeszcze to oddam. Mam nadzieje tylko, że uwzględnią to a nie powiedzą, ze nie obejmuje tego gwarancja...

0
  • #5 03 Kwi 2010 19:28
    scalak007
    Poziom 9  

Witam. Podepnę się pod ten wątek bo problem podobny :(
    Pewnego dnia przestał mi drukować kolor Maghenta (Brother DCP-357C) tzn. tusz był ale podczas wydruku nie nanosił tego koloru... poddałem się bo drukowała Black ;)
    Niestety w tym momencie i Black siadł... drukuje tylko C i Y

1. pomyślałem zatkana głowica... nie bo po zmianie na czarny oryginał (mam system stałego zasilania) elegancko drukuje Black... ciach zmiana na systemowy - dalej nie działa... po kilku dniach i oryginał dołączył do niedrukujących :(
    2. pomyślałem pewnie jakiś licznik kropelek... skasowałem PURGE (ze stanu koło 2k) - nic nie dało :(

ciekawe jest to że jak wyjmę te pojemniki to drukarka informuje że te kolory są "prawie puste" (mimo że ich fizycznie nie ma)... po włożeniu wskaźnik poziomu tuszu coś wskazuje i komunikatu nie ma.

czy może ktoś ma propozycję jak zmusić B i M do druku ?

z góry dzięki za pomoc!

1