Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-357C, nie drukuje czarny kolor.

tabaka1988 20 Mar 2010 11:12 13361 4
    tabaka1988
    Level 10  
    Witam serdecznie.
    Mam mały problem.
    Otóż rok temu kupiłem drukarkę Brother DCP-357C no i po zużyciu tuszy nie wymieniłem ich od razu...
    Drukarka nie chciała drukować bo nie było tuszu "Cyan" więc kupiłem go i włożyłem.
    Wykonałem wydruk testowy i działało (powiem szczerze że drukarka stała z 7 miesięcy bez drukowania) wszystko prócz czarnego (który wskazuje że jest tusz - co sprawdziłem otwierając kardridż). Chwilę później zabrakło "Magenty" i "Yellow", które dokupiłem i drukują dobrze.
    Wszystko by było ok, gdyby nie to, że czarny jak nie drukował tak nie drukuje.
    Wykonywałem czyszczenie z poziomu drukarki już chyba z 20 razy i próbowałem drukować i dalej nic.

Tu stawiam pytanie: czy możliwe jest to, że głowica zaschłą i trzeba ją wymienić?
    A jeśli tak, to czy ktokolwiek wie ile to kosztuje? Ewentualnie czy jest jakaś inna metoda na to...

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    slajas
    Level 21  
    witam głowica jest niewymienna można poszukac na allegro płynu do udrażniania głowic tylko że trzeba wymontować cały wózek z głowicą z drukarki i nalac płynu na spodek i zanurzyć głowice w tym tylko nie całą a samą dolną cześc głowicy zostawic to na noc potem złożyć i mieć nadzieje że sie uda.Do epsona są gotowe pojemniki z płynem do udrazniania głowicy wyjmuje sie tusz a właśnie w jego miejsce zakłada sie ten pojemnik a czy do brothera coś takiego jest to nie wiem.
  • Helpful post
    sirapacz
    Level 10  
    jak rok temu kupiles to masz gwarancje - oddaj ja i sie nie szczyp. jak zaczniesz eksperymentowac to serwis brothera (zdaje sie ze to dea) sie przyczepi i odrzuci reklamacje.
    tabaka1988
    Level 10  
    Tak zrobię...mam gwarancje jeszcze to oddam. Mam nadzieje tylko, że uwzględnią to a nie powiedzą, ze nie obejmuje tego gwarancja...
    scalak007
    Level 10  
    Witam. Podepnę się pod ten wątek bo problem podobny :(
    Pewnego dnia przestał mi drukować kolor Maghenta (Brother DCP-357C) tzn. tusz był ale podczas wydruku nie nanosił tego koloru... poddałem się bo drukowała Black ;)
    Niestety w tym momencie i Black siadł... drukuje tylko C i Y

1. pomyślałem zatkana głowica... nie bo po zmianie na czarny oryginał (mam system stałego zasilania) elegancko drukuje Black... ciach zmiana na systemowy - dalej nie działa... po kilku dniach i oryginał dołączył do niedrukujących :(
    2. pomyślałem pewnie jakiś licznik kropelek... skasowałem PURGE (ze stanu koło 2k) - nic nie dało :(

ciekawe jest to że jak wyjmę te pojemniki to drukarka informuje że te kolory są "prawie puste" (mimo że ich fizycznie nie ma)... po włożeniu wskaźnik poziomu tuszu coś wskazuje i komunikatu nie ma.

czy może ktoś ma propozycję jak zmusić B i M do druku ?

z góry dzięki za pomoc!