Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozebranie silnika Zelmer Magnat 3000.5.E02E

Świr 20 Mar 2010 13:17 3980 5
  • #1 20 Mar 2010 13:17
    Świr
    Poziom 34  

Witam.
    Mam w tym silniku do wymiany szczotki oraz łożyska wirnika (jedno się rozsypało), i w jaki sposób mam się dostać do łożysk :?: W jaki sposób się rozbiera tą "turbinę" :?: Śruby od mocowania stojana są pod nią, ale nie widzę żadnych śrub, które mocują osłonę tego "wiatraka"...

• #3 20 Mar 2010 13:44
    Świr
    Poziom 34  

Czyli podważyć śrubokrętem i ma zejść ?? Nie rozwalę jak obudowę ? :P

• #4 20 Mar 2010 15:34
    Radier
    Poziom 14  

Pomysł ze śrubokrętem możesz sobie odpuścić. Kiedyś próbowałem i tylko pokaleczyłem obudowę.

• #5 20 Mar 2010 20:40
    zhudomel
    Specjalista AGD

Świr napisał:
    Czyli podważyć śrubokrętem i ma zejść ?? Nie rozwalę jak obudowę ? :P

Nie podważyć ale przyłożyć do tej osłony na jej kancie równolegle do osi silnika i wybić na zewnątrz małymi "krokami" obracając całość i uderzając w różnych miejscach (dlatego gruby śrubokręt - najlepiej udarowy - lub coś podobnego). Potem odkręcić nakrętkę na osi wirnika i zdjąć po kolei cały układ ssący. następnie rozkręcić silnik i wyjąć wirnik. Uważaj przy demontażu łożysk: nie uderzaj po wirniku młotkiem -można uszkodzić gwint i łatwo zerwać przewody między uzwojeniem a komutatorem ( uzwojenie może się od uderzeń przesuwać na osi). Powinno się użyć ściągacza.

• #6 20 Mar 2010 22:08
    Świr
    Poziom 34  

Spokojnie, łożyska umiem zdejmować :) Mam nawet ściągaczkę :P Jedynie co mnie zastanawiało to ta osłona. No nic - kupię w poniedziałek szczotki, łożyska i zacznę walczyć z tematem...

Silnik już śmiga, tylko teraz mam kolejny problem. Podczas składania obudowa zawadza mi o zwijacz przewodu - to się jakoś specjalnie zakłada czy co ??

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME