Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra - sygnał z kablówki

20 Mar 2010 13:34 3760 5
  • Poziom 9  
    Proszę o poradę. Czy sygnał z kabla kablówki który dochodzi do domu można podpiąć bezpośrednio do teleizowa czy dekodera czy wymagane jest jakieś urządzenie pośrednie (gniazdko antenowe, czy cokolwiek innego) pomijam kwestię wtyczek oczywiście.
  • Specjalista elektryk
    I tak i nie
    nie kabla - tylko przewodu
    zależy od kablówki i od telewizora
    Napisz o co Ci chodzi, co masz jaki sprzęt jaka kablówka jakie w niej usługi
    pzdr

źle odpowiedziałem - podłączyć możesz zawsze, pytanie czy chcesz tylko podłączyć czy oglądać
  • Poziom 9  
    jak grzyby. niektóre są jadalne tylko raz.
    Potrzebuję podłączyć sygnał z kalbla do dekodera i drugiego telewizora. czy sygnał z kablówki mogę po rozdzieleniu w trójniku podać bezpośrednio na telewizor montując wtyk antenowy na kablu kablówki?
  • Specjalista elektryk
    Mam znowu napisać to samo ? ;)

Podaj jakie masz telewizory.

Sygnał cyfrowy i analogowy możesz rozdzielić rozgałęźnikiem, jeżeli ten drugi telewizor ma głowicę cyfrową DVB-C i analogową zwykła, odbierzesz w nim bezpośrednio obraz analogowy, i także obraz cyfrowy pod warunkiem, że nie jest kodowany - a w 99% jest. Jeżeli wykupiłeś abonament analogowy - nie ma problemu, jeżeli cyfrowy tylko "jeden" - na drugim tv sygnału cyfrowego nie odbierzesz.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    grudzien70 napisał:
    Potrzebuję podłączyć sygnał z kabla do dekodera i drugiego telewizora. czy sygnał z kablówki mogę po rozdzieleniu w trójniku podać bezpośrednio na telewizor montując wtyk antenowy na kablu kablówki?

Możesz ale nie z trójnika tylko rozgałęźnika np. takiego jak RM-2F .

Schemat np. taki jak na rysunku.

Taki trójnik nie nadaje się do rozdzielania sygnałów w.cz. TV .

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dzięki za porady.Wszystko działa i nicsie nie spaliło.