Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter PGO Star 50 z silnikiem Minarelli vertical - ssanie

gego 20 Mar 2010 13:35 7257 6
  • #1 20 Mar 2010 13:35
    gego
    Poziom 15  

Skuter kupiony w częściach do kompletnej odbudowy. Co to za dodatkowa linka wychodząca z gaźnika obok linki gazu? Wystaje mi tylko kawałek urwanej linki ale brak pancerza i nie wiem gdzie to ma być podciągnięte. Na logikę to chyba linka ssania ale gdzie ją poprowadzić? Nie widzę, żadnej wajchy do tego.
    Jak by ktoś miał jakiś manual service albo choć instrukcję obsługi to dajcie znać.
    Brakuje mi też tłumika. Od czego mógłby podejść do tego modelu? Tłumik idzie pod osłonami prawie na całej jego długości więc od kingweyów i kiweeyów chyba odpadają. Skuter jest podobny do Piaggio Sfera więc może od tego modelu?

Proszę o wskazówki.

Gaźnik Dellorto PHBN 12

Skuter PGO Star 50 z silnikiem Minarelli vertical - ssanie

2 6
  • #2 20 Mar 2010 16:17
    Maciejcc
    Poziom 11  

To nie ssanie tylko odpowietrzanie gaźnika. Kup kolanko same do tego skutera i jakąś uniwersalną końcówkę wydechu, zespawaj i już :) pełno tego na alledrooogoo jest. Bardziej opłacalne niż kupowanie ,,oryginału''

1
  • #3 21 Mar 2010 12:15
    Michał91a
    Poziom 12  

Co do tego ssania to mi się wydaje że może być jeżeli z tego linka wychodzi to czemu nie, w tym skucie mógł być gaźnik z automatycznym ssaniem spieprzył się i ktoś założyl gaźnik z ręcznym ssaniem a że nie było gdzie podpiąć linkę to dał kawałek linki i ciągną za nią przy odpalaniu, jeżeli da sie to jakoś odkręcić to odkręć jeżeli będzie tam jakiś tłoczek to znaczy ze ssanie jak nie to odpowietrzenie

Edit: nie wiem czy później dodałeś to zdjęcie czy ja go jakoś nie zauważyłem ale moge ci powiedzieć ze to na 100% ssanie ktoś po prostu założył inny gaźnik i to nawet na jakiejś rurze przywalony.

0
  • #4 24 Mar 2010 21:41
    gego
    Poziom 15  

Michał91a napisał:

Edit: nie wiem czy później dodałeś to zdjęcie czy ja go jakoś nie zauważyłem ale moge ci powiedzieć ze to na 100% ssanie ktoś po prostu założył inny gaźnik i to nawet na jakiejś rurze przywalony.

Tak - zdjęcie zamieściłem później. Dziękuję za informację. Skuter był rozebrany w częściach więc pewnie ktoś już tam grzebał. Próbuję to wszystko jakoś do kupy poskładać.
    Gdzie w takim razie zwykle montuje się takie linki ssania? W które miejsce zwyczajowo ta linka biegnie. Czy jest to gdzieś na kierownicy czy gdzieś obok?
    Ostatecznie mogę dorobić jakąś wajchę ale lepsze by były rozwiązania fabryczne.
    Ten gaźnik chyba nie jest zły bo z tego co czytam to stosowany był nawet w Yamahach czy Kymco.

0
  • #5 24 Mar 2010 23:40
    chudy911
    Poziom 14  

Witam, ssanie przeważnie znajduje się po lewej stronie na kierownicy zaraz przy gryfie, tak żeby można było kciukiem przełączać. Jak możesz to zamieść zdjęcia kierownicy to się dowiemy czy jest na to miejsce bo nie wydaje mi się żeby ten skuter miał fabrycznie elektryczne ssanie. A i jeszcze jedno, zamieść dokładniejsze zdjęcie łączenia gaźnika z silnikiem.

1
  • #6 25 Mar 2010 21:44
    gego
    Poziom 15  

Witam,
    Dodatkowe zdjęcia, o które kolega prosił.
    Skuter PGO Star 50 z silnikiem Minarelli vertical - ssanie Skuter PGO Star 50 z silnikiem Minarelli vertical - ssanie Skuter PGO Star 50 z silnikiem Minarelli vertical - ssanie

0
  • #7 25 Mar 2010 23:31
    chudy911
    Poziom 14  

Hmm,nie ma miejsca na ssanie :cry: ale ciekawi mnie ta tarczka na 3 zdjęciu,musiał byś to rozebrać i zobaczyć czy to czasami nie jest do ssania.Nie miałem jeszcze do czynienia z tym skuterem tak że mogę tylko przypuszczać.Pozdro.

0