Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia sedan 2003r 1.2 benzyna - brak wspomagania

krzynio20 20 Mar 2010 14:08 6712 2
  • #1 20 Mar 2010 14:08
    krzynio20
    Poziom 14  

Witam. Jak w temacie, zaniknęło wspomaganie. Na początku tylko żółta ikonka świeciła, a wspomaganie działało, a teraz ikonka się świeci i wspomaganie nie działa. Płyn w zbiorniku jest, akumulator naładowany. Jako ciekawostkę dodam, że po wciśnięciu pedału gazu, słychać syczenie z silnika. Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny.

0 2
  • #2 04 Kwi 2010 14:56
    pasc
    Poziom 19  

Trzeba by Fabię podłączyć do jakiegoś VAG'a i sprawdzić sławetny czujnik G250 (czujnik kąta skrętu kierownicy), popatrzeć na pobór prądu, popatrzeć i posłuchać czy pompa pracuje mimo wszystko (czy dostaje napięcie zasilania)

... no i potem to już albo naprawić (to lepiej i taniej) albo wymieniać czujnik lub pompę (to gorzej i drożej)

Mimo wszystko życzę wszystkiego naj z okazji Wielkanocy...

pozdrawiam :D

0
  • #3 04 Kwi 2010 15:34
    Matyja1982
    Poziom 10  

Witam Najprawdopodobniej kolego padła ci pompa od wspomagania. Pompa jest elektryczna i w tych modelach ma wadę fabryczną i po wypracowaniu pewnego okresu czasu pompa się psuje. Pompa jest nienaprawialna, pozostaje kupowanie następnej nowe która też po pewnym czasie się rozleci. A z kąt to wiem? Bo miałem skodę Fabie i też na początku zaczęła mrugać kontrolka od wspomagania, a po pewnym czasie się zapaliła na stałe i pompa przestała dawać odznaki życia. Kupiłem nową, wtedy to był wydatek w granicach 1700zł- jakoś tak. A jazda bez wspomagani to niezła szarpanina z kierownicą szczególnie na parkingu. Pozdrawiam i powodzenia w naprawie

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo