Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 50 cali PS50B430P2W

20 Mar 2010 14:26 2987 4
  • Poziom 10  
    Mam pytanie nie dosłownie o uszkodzenie, a dokładnie taką wadę(prawdopodobnie jakości połączenia analogowego):

Nie miałem możliwości przetestowania w/w telewizora firmy Samsung na cyfrowym połączeniu wysokiej rozdzielczości aby porównać obraz analogowy z cyfrowym.

I nie wiem czy opisany problem jest problemem, ale wydaje mi się, że jest coś nie tak w kwestii kabla analogowego.

W załączonym pliku jest wyjaśnienie mojego problemu tzw. graficzne - podczas podłączenia tunera Cyfra+ lub np. DVD z plikiem = tło czarne i czerwony kwadrat o wymiarach około 2cm na 2cm obraz widoczny jest w postaci przesuniętego koloru tz. kolor czerwony nachodzi w lewą stronę i lekko na obwodzie na czarne tło (dokładnie widać to na pliku). Dzieje się tak również na białym tle z jakimkolwiek innym kolorem. Ogólnie w każdej sytuacji (bardziej widoczne w takim przypadku) ale również na filmie gdzie kolor np. czerwonej szminki na ustach wygląda jakby ktoś zbyt intensywnie umalował usta:).

Czy ten problem może być spowodowany? Kablem, jakością sprzętu podłączonego przez eurozłącze?

W załączonym pliku podaje również zdjęcie obrazu kontrolnego które według mnie jest w porządku - ponadto wygaszacz niebieskie logo Samsunga na tle czarnym nie rzuca takiego przebarwienia w przesunięciu jeżeli mogę tak to nazwać.

Ponadto przy okazji poruszę drugi problem , podłączając DVD poprzez wejście Y,Pr,Pb obraz na tv plazma był niebieski. Nie wiem czym to jest spowodowane...

Proszę również podać optymalne parametry ustawień obrazu na przepracowane 300 h. Tak aby "dotrzeć" TV PLAZMA, co w ogóle sądzicie o tzw."docieraniu" i co sądzicie o redukcji tzw. utrwaleń jakimiś tam płytami typu protection pixel.

Telewizor zakupiłem tydzień temu.

Czekam na szybką odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

• Pomocny post
    Poziom 20  
    Stawialbym na kiepski kabel podlaczalem setki tych tv do roznych zrodel i obraz byl zawsze ok.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Podłączyłem kabel z metalowymi korpusami końcówek i z płaskim kablem taki za 60 PLN i niestety nadal to wytępuje. Zmniejszenie koloru w ustawieniach na najniższe wartości powoduje że przesunięcie znika (w czarnobiałych barwach). :).
  • Poziom 33  
    Jest to typowe przesunięcie sygnału chrominancji w stosunku do luminancji ( opóźnienie) W niektórych modelach telewizorów jest możliwość regulacji tego, jednak robi się to w trybie serwisowym. A problem załatwi na pewno podłączenie typu RGB/RGB, o ile oba urządzenia maja taką możliwość.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    W Cyfrze i DVD ustaw rodzaj wyjścia na RGB. Sygnał composite na euro jest sygnałem zespolonym i ma wady, że chrominancja zakłóca się z luminancją, a objawia się to zakłóconym i rozmytym obrazem. RGB eliminuje te wady.