Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter -blokada prędkości

flashh 24 Cze 2007 15:43 159919 95
    francuzsys
    Poziom 11  
    Kolego kortyleski nie dyskryminuje odkurzaczy bo sam sklaniam sie w tym kierunku. Po co mam jechac samochodem i narazac sie na koszt 45zl jak odkurzaczem przejade za 10zl
    Chodzi mi o to ze wiekszosc osob przerabiajacych skutery to dzieci chcace zaimponowac kolegom i kazdy sie zgodzi ze takie cos to nie dla nich
    Znam osobiscie kilka mlodych osob ktore po zakupie tego sprzetu odrazu zdejmuja blokady i udoskonalaja a potem koncza w szpitalu wiec nie kazdy ma odpowiednie umiejetnosci zeby dosiasc takiego odkurzacza bez blokad

A odnosnie mojego auta to jest to zabytek ma juz 32 lata i stoi w garazu przerabiam go z sedana na pickupa wiec aktualnie jezdze innym
  • TermopastyTermopasty
    jasek2
    Poziom 22  
    Po co szukać kombinować, przypuszczać. Blokowanie skuterów jest bardzo różnorodne i może się różnić nawet w tym samym modelu a z innych lat.
    O takie rzeczy pytaj tam gdzie są od tego specjaliści. np. skutery.net.
    lesiu123
    Poziom 1  
    wie ktoś gdzie sa blokady w skuterze zipp??
    platffus
    Poziom 1  
    witam...

mam pytanie...

jak zdjac blokade predkosci ze skutera...

50ccm

Kingway Fonero ??

szukalem po innych forach ale nic nie znalazlem :/

brb

pzdr
    Avenged
    Poziom 12  
    Witam a ja mam Keeway'a Flash, i tez bym chętnie ściągnął blokadę z niego, żeby chociaż te 70 km/h wyciągnął. I wcale nie dla szpanu. Poprostu jadąc w mieście czy gdzieś, poprostu nerwicy idzie dostać , jak tak wzystkie auta mijają mnie :P , wogóle taka prędkość to jest dobra dla 13-14 latków.
    pozdro.
  • TermopastyTermopasty
    zonk461
    Poziom 1  
    Mam Pytanie Mam Skuter Firmy Qingqi I Nie wiem Jak siciągnąć blokade

z góry dziękuje za pomoc
    Avenged
    Poziom 12  
    Wczoraj oddałem mojego flasha do ściągnięcia blokady za 100 zł . Kolo powiedział że zajmie mu to od 10 rano do 18 około. Ale koło 16 dzwoni do mnie że ten skuter jest tak zablokowany, że mimo że wszystkie blokady ściągnął jakie widział, to gdzieś jeszcze są jakieś dodatkowe poukrywane blokady, o których on nie wie :( . I zaledwie 55 km/h teraz wyciąga :P poproastu śmiech na sali. Więc może ma ktoś z was ten model, i ściągał już w nim blokadę :P i wie gdie są wszystkie blokady ??
    paulak
    Poziom 2  
    Zgadzam się z Edek45 blokada jest na wariatorze ostatnio sama ściągałam!

Dodano po 1 [minuty]:

aven........ mozliwe ze masz juz stary pasek napędowy miałam podobny problem i zmieniłam pasek i mi liczynik zamyka a takto tez mi tylko 55 jechał ;/ pozdro
    Avenged
    Poziom 12  
    No co ty :P nówka skuter heh xD z tego roku ;] więc nie sądzę, ale mooożeee....

Poza tym znalazłem kogoś kto się specjalizuje w keewayach i mam nadzieję że on już jakieś konkrety powie - i oczywiście zrobi ;] .
    kilerfosa
    Poziom 13  
    cy ktos wie gdzie jest ukryta blokada w skuterze Kingway Coliber ? ...
    adiczek
    Poziom 2  
    a jak zdjac blokade s skuterze keeway huricane
    jendrekmc
    Poziom 1  
    Gdzie jest blokada w skuterze Shotgun
    :?:
    Beattracks
    Poziom 21  
    Ludzie to jest ELEKTRODA. A nie forum o skuterach więc raczej to są elektronicy a nie spece od skuterów ;) Zadajcie takie pytania na forum o skuterach a na pewno otrzymacie szybka odpowiedź.Poza tym w tym wątku już było wymienione parę miejsc w których są zakładane blokady więc zanim napiszecie to najpierw sprawdźcie czy akurat u was niema w tych miejscach blokad.
    pozdrawiam beattracks
    klimcio
    Poziom 2  
    Gdzie jest blokada prędkości i mocy w skuterze kingvay colibier
    ten skuter jest chiński

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ
    kortyleski
    Poziom 42  
    W większości chińskich czterotaktów nie ma blokad - moc czterosuwowego silniczka umożliwia osiągnięcie takiej a nie innej prędkości i już. Tuning nie wchodzi w grę bo gratów nie ma a poza tym reszta silnika też jest niedostosowana do większej mocy.
    klimcio
    Poziom 2  
    kortyleski ;

Mój skuter osiąga 80km/h a kolegi bez blokady tyle samo ale za to ma lepszy przystart
    kwok
    Poziom 39  
    a moim zdaniem jeśli ktoś prawa jazdy nie posiada to nie powinien szybciej jechać (jeśli w ogóle coś posiada np kartę motorowerową)
    drugie moje zdanie jest takie że te pirdzikółka poza miasto nie powinny wyjeżdżać - więcej z tym problemu na drodze niż z kaszlakiem czy rowerzystą że o braku bezpieczeństwa na wąskich i mało widocznych zakrętach nie wspomnę
    polskie prawo w tej materii jest niestety daleko za kambodżą i pewnie to jest główną przyczyną np tego że taki jeden pieprzony moplikowiec wjechał mi w lewe drzwi i stwierdził że mu wymusiłem tylko że sam nie potrafił odpowiedzieć dlaczego mrugał mu prawy kierunkowskaz
    moje szczęście było takie że zupełnie obcy facet jechał za tym g....em i zeznał że moplikowiec mrugał przez pół miasta

Nie jestem dyskryminatorem niewłaściwego pojmowania praw na drodze ale panowie kierowcy TĘPIĆ MOPLIKI CHYBA ŻE PRZYSPIESZAJĄ SZYBCIEJ NIŻ WASZE FURY TO WTEDY NIE
    kortyleski
    Poziom 42  
    Kolego kwok nie zapędzaj się... Tępić wszystkich bo z jednym ci się nie powiodło??? Jeżdże motocyklem i według Twojej przesłanki uważaj żebym cię na drodze nie spotkał bo już kilka razy jakaś "konserwa" na czterech kołach wymusiła mi pierwszeństwo, zepchnęła z pasa itp. Tylko że typa w puszce chronią blachy i zaawansowane systemy bezpieczeństwa a mnie tylko kask i rozum.
    W temacie ciężko jest mi się wypowiadać bo z jednej strony zdejmuję blokady i tuninguję sprzęty zarabiając na tym pieniądze, z drugiej jestem przeciwny - pomykanie 80 km/h w kraju gdzie dziura w jezdni ma wielkość koła w skuterze to pomyłka ale jakoś im sie na tych odkurzaczach udaje... Swoją drogą to co ludzie zostawiają u mnie za tuning pierdzistrzała spokojnie na niejeden motor by starczyło.
    TU PORADA: Jeśli planujecia tuning skutera kupujcie
    motorsy na chłodzonym powietrzem silniku minarelli - starsze aeroxy, malaguti F12 itp. Graty tuningowe są tanie a i praca przy tym przyjemna, właśnie kończe kitajca którego silnik wyglądał prawie identycznie jak minarelli - żywcem zerżnięty zdawało by się. DUPA! przekładnia główna z minarelli prawie identyczna ale jeden detal powoduje że inna i nie pasuje. Rolki w wariatorze - wymiary z kosmosu tydzień nad nim siedze a aeroxa zrobiłbym i zestroił w jeden dzień.
    kwok
    Poziom 39  
    kolego korytleski
    Cytat:
    Jeżdże motocyklem i według Twojej przesłanki uważaj żebym cię na drodze nie spotkał bo już kilka razy jakaś "konserwa" na czterech kołach wymusiła mi pierwszeństwo, zepchnęła z pasa itp. Tylko że typa w puszce chronią blachy i zaawansowane systemy bezpieczeństwa a mnie tylko kask i rozum.

jeśli masz rozum i go używasz to ok i pewnie ty byś mi w drzwi nie wjechał podobnie jak ja jeszcze nikomu nie wymusiłem
    z powyższego cytatu wynika że jesteś świadomy czym jeździsz i co ci grozi lecz na odkurzaczach w większości jeżdżą małolaty nie potrafiące się właściwie i przewidywalnie zachowywać na drodze (przynajmniej w mojej okolicy) i skręt skutera w lewo z prawej strony pasa bez kierunku i patrzenia w lusterko to norma że jak jeszcze kierunek mruga to się cieszę bo mam jakieś 30% pewności że małolat pojedzie tam gdzie mruga
    nie dziw się i nie potępiaj mnie za mój stosunek do odkurzaczy skoro 95% mojej uwagi na skrzyżowaniu muszę skupiać właśnie na takim pojeździe
    niestety prawo polskie odnośnie tego tematu powinno być znowelizowane i powinna być wymagana przynajmniej ta karta motorowerowa do prowadzenia skutera a nie tylko ukończone 18lat
    pozdrawiam i życzę tobie mniej spotkań na drodze z nieumnymi kierowcami czterokołowych konserw
    klimcio
    Poziom 2  
    kolego korytleski;

potrzebuje plastików na cały tył i bok skutera
    -----------
    a tuning mojego skutera nie wchodzi w gre ponieważ osiąga dużą prędkość
    a dziur w drodze popękały mi plastiki i wypadła tylna lampa
    -----------
    ile by kosztowało zdjęcie blokady

zobacz
    klimcio.ocom.pl
    kortyleski
    Poziom 42  
    klimcio - pierwej to nie jest bazar - na naszym portalu takie rzeczy załatwia się przez pw czy inne gg.
    Po drugie nie prowadzę już (niestety) serwisu więc i nie mam gratów - polecam allegro.
    Po kolejne - na pytanie ile kosztuje zdjęcie blokady powiem:dużo.
    Napisz na gg markę, typ, model skutera to cię wycenie, ewentualnie napisz te dane tutaj - krok po kroku podpowiem gdzie szukać blokad i zrobisz to sam
    msv92
    Poziom 1  
    ja osobiscie posiadam skuter mimo ze nie skonczylem jeszcze 18 i mysle ze jezeliby kazdy ujezdzacz odkurzaczy mialkarte motorowera to nie byloby takiego problemu z wjezdzaniem w czyjas d""". sam takiego przypadku nie widzialem ale za to czesto zdarzaja sie kierowcy samochodow ktorzy mysla ze sa panami ulicy i wszystkie jednoslady spychaja do rowu!!! to jest chore!

co do blokady predkosci to wcale tu nie chodzi o szpan przed kolegami ale o to ze na trasie poza miastem 45 km/h to troche za malo i nie tylko dlatego ze chcialbym byc demonem predkosci ale po prostu nie chamowac ruchu.

tez wpadlem na pomysl ze zdjeciem blokady ale w serwisie facet powiedzial ze trzeba wymienic dysze na wieksza i jakies klocki czy kulki. policzyl mi za to prawie 2 stowy(180zl).czy nie sadzicie ze troche zdziera kase z ludzi??
    mam kingwaya hero i mysle czy sam bym nie mogl zdjac jakiejs blokady.
    wiecie moze co mozna w tym przypadku zrobic wlasnorecznie bez serwisu?
    piszcie
    kortyleski
    Poziom 42  
    Czy 180 zł to dużo?
    Koszt materiałów - dysza koło 10 zł rolki około 50... Zostaje 120zł
    Chińczyk więc i chińskie plastiki - lubią się łamać zaczepy przy demontażu/ montażu - to ryzyko mechanika i jego koszty. Trzeba mieć klucz pneumatyczny który kosztuje ponad 250zł i kompresor do niego gdzie cenę liczymy w tysiącach, kupił narzędzia i muszą mu się zwrócić ... Roboczogodzina przy motocyklu to koło 50 zł.
    praca trwa godzinę, a gdzie ZUS, podatek, prąd do kompresora?
    Własnoręcznie możesz wymienić dyszę na większą, o ile ją dostaniesz. trzeba wyjąć gaźnik na stół, zdjąć komorę pływakową i odnaleźć dyszę główną
    póżniej kupić dyszę o 10 - 15 jednostek większą, zamontować, zestroić gazior i polatać.
    Rolek sam nie wymienisz nie mając odpowiednich narzędzi, najwyżej zniszczysz wentiwariator albo pogniesz wał jak zaczniesz kombinować
    Avenged
    Poziom 12  
    3 dni temu sciagnalem blokade z mojego keewaya flasha, ale jedzie 65 km/h tylko ;/ lczylem na 70-75 no ale dobre i to :D koles w serwisie powiedzial ze jak wymienie rolki i pasek to pojedzie szybciej, i lepiej bedzie przyspieszal ;] zobaczymy, w koncu wydac 25 zl, za komplet sportowych rolek to nie majatek xD
    kortyleski
    Poziom 42  
    Wymiana samych rolek to tani chwyt aby naciągnąć naiwniaka, pasek co da jakiś efekt to koszt powyżej 200zł, i chodzi tu o zmniejszenie oporów przekładni.
    Przekładnia jest dostrojona do fabrycznych parametrów silnika, Jeśli po zdjęciu blokad nadal kiepsko jeździ, należy dodać mu mocy - dopiero później dostroić przekładnię do nowej charakterystyki - zmieniając TRZY elementy jednocześnie - rolki, sprężynę centralną oraz sprężyny sprzęgła odśrodkowego. Dopiero taka regulacja daje prawdziwy efekt, ale nie trwa to kilka minut i kosztuje odpowiednio.
    Diesel.Benz
    Poziom 12  
    a wy wierzycie w takie bredie TAKI SILNIK TEGO NIE WYTRZYMA
    CatanaGTV
    Poziom 10  
    Witam, sluchajcie nie chce mi sie robic nowego tematu dotyczacego rowniez blokady w skuterze. niedawno zakupilem skuter MotoVentus CATENA 50ccm.
    ma on podobno 3 blokady. zablokowany jedzie mi niecale 60km/h. wie ktos moze jak zdjac te blokady i gdzie one w ogole sa?? bardzo prosze o pomoc to dosyc pilne. tutaj moje gg gdyby cos ktos wiedzial:

5635352 z gory dzieki i pozdro.
    kortyleski
    Poziom 42  
    djbarteez naucz się stosować polską pisownię - to jedno, drugie:
    Robiłeś takie przeróbki? Masz na papierze obliczenia wytrzymałościowe, skoro twierdzisz że nie wytrzyma???
    Ja podpierając się obliczeniami, na bazie oryginalnego bloku
    zbudowałem skuter - demo o którym wyżej, jeździ do dziś i ma się dobrze a osiąga koło 200km/h na torze przy około 20000 obr /min
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda
    kortyleski uważaj bo tutaj są tacy spece co zaraz powiedzą że jesteś [cenzura] albo że pomyliłeś się w pisowni i za dużo jedno zero cisnąłeś (20000)
    Wiem z doświadczenia