Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter -blokada prędkości

08 Sie 2004 20:19 159406 95
  • Poziom 25  
    Jak zdjąść blokade prędkośći w skuterze 50cm" zakładanych na Polske.
    Nie mam pojęcia jak to sie robi , może ktoś sie bardziej oriętuje .
    Skuter nazywa się SHOW 50 zrobiony przez firme CPI.
    Pozdrowienia
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    Cze!
    Musiał byś zobaczyć gdzie ma to przydławienie albo w wydechu albo w gazniku (wtrysku to chyba on nie ma). Z tego co mi wiadomo to często zakłada się przydławienia w wydechach, tak jest naprzykład w DERBI 50 starczy wziąść śrubokręta i wyrwać zatyczkę która jest na końcu tłumikai śmigasz sobie ok 100.
  • Poziom 25  
    Jeśli masz racje to ja tam nic nie widze żadnej zatyczki na końcu wydechu-jak to ma wyglądać?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    Ma to poprostu zmniejszyś średnice wydechu. Wyglądać może to różnie (coś w stylu korka z otworem w środku) ale ja nie jestem pewien jak jest w tym skuterze. Jest jeszcze możliwość że jest tak po prostu tłumik zaprojektowany. Musiał byś znaleść dane techniczne bryki bez przydławienia (tak że by były średnice dolotu i wydechu) i porównywać ze swoimi. Jeżeli to jest osobno projektowane na polske to będzie ciężko to przerobić. :(
  • Poziom 18  
    W skuterku koleżanki serwisant wycinał elektrodą jakąś przegrodę w tłumiku. Robił też coś jeszcze ale nie pamiętam, a nie wiem kiedy będę mógł się dowiedzieć.
  • Poziom 11  
    Blokada na tlumiku moze polegac na rurce w spawanej w tlumik, tak zwany zawirowywacz spalin. Najlepiej zobacz na www.skutery-tuning.pl tam bedziesz mial opis jak w pelni odblokowac skutra
    Pozdro :]
  • Poziom 13  
    A jak można ściągnąć blokadę w skuterze TGB 203?
  • Poziom 11  
    Sprawdz czy nie ma przekladki przy gazniku
    Odkrecasz gaznik i ma byc cos jak uszczelka ale ze zmniejszonum otworem
    Wyrzuca sie to i blokada zdjeta
  • Poziom 10  
    Jak ściągniesz to musisz uważać na policje!!! bo kolega se ściągnoł i jak go złapali musiał 5000zł płacić kary. a jeśli to masz zarejstrowane jako motorower to możesz jechać najszybciej 45km/h bo bo jak cie policja złapieto wiesz co...

acha i nie ma tylko blokad w tłuniku może masz w gaźniku blokade.
  • Poziom 19  
    Michał RC co ty za głupoty gadasz. Policja by mu dała 5000zł kary? Ty chyba nie wiesz co piszesz. U mnie kolega za spowodowanie wypadku z obrażeniami pasażerów, pod wpływem alkoholu i bez uprawnień po 5 sprawach sądowych dostał 5100zł a za zdjęcie blokady 5000zł??? Policja nawet ci nie udowodni że tłumik sobie rozwierciłeś. A 45km/h to możesz jechać jak masz mniej niż 18lat. Jak masz 18 to możesz i 100 jechać. Sprawdź jak na iglicy w gaźniku taka blaszka jest ustawiona i ustaw ją w takiej pozycji żeby można było jak najwięcej linki wyciągało.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    mcoola napisał:
    Michał RC co ty za głupoty gadasz. Policja by mu dała 5000zł kary? Ty chyba nie wiesz co piszesz. U mnie kolega za spowodowanie wypadku z obrażeniami pasażerów, pod wpływem alkoholu i bez uprawnień po 5 sprawach sądowych dostał 5100zł a za zdjęcie blokady 5000zł??? Policja nawet ci nie udowodni że tłumik sobie rozwierciłeś.
    no Tak, jak zwykle wy wiecie lepiej, ale jak sie ma tate policjanta to wiesz... a jak nie wieżysz to sie go sam zapytaj że dostał 5000poszukaj na jakiś forach modelarskich ma nick modelomaniak bo to muj kumpel z klubu. Pozdrawiam. A jak masz blokade na gaźniku a nie znasz sie na tym to jak masz dużo kasy to se kup nowy gaźnik tam nigdy nie ma blokad*
    pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Gość ci wcisną ciemnotę a ty wierzysz. W polskim prawei największy mandat to 500zł, a jak policja mu udowodniła że coś przerobił????
  • Poziom 11  
    Michał RC bzdury piszesz albo Ci ktoś kit wcisnął. Kara na pewno nie była większa niż 500zł.A twoja rada by kupić gaźnik który nie ma blokady mnie rozśmieszyła. Po co kupować skoro można samemu odblokować?? Po prostu żal...
  • Poziom 28  
    Podstawowa blokada znajduje się w wariatorze.Wstawiona jest tulejka między tarczami,trzeba odkręcić wariator i wyjąć tuleję,wtedy zmienia się przełożenie i skuter może szybciej jechać.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Zgadzam się w tym ustępie.
    Jechałem sobie z pracy, i zajechał mi drogę taki niby samochód i z tyłu miał taką nalepę 45.
    Nie wiem, ale chyba miał założony wariator, bo tak jechał jakby mu sprzęgło ślizgało, i pyrczał jak dostawca pizzy na skuterku.
  • Poziom 28  
    s_z_a_m_a_n napisał:
    Tak napewno pojedziecie szybciej jak se tą blokadę ściągniecie, całe 70km/h, z górki na tych pierdzikółkach Nie przyznawalibyście się wogule publicznie do posiadania takiego czegoś, dla mnie to jest równoznaczne z brakiem jaj.

Od czegoś trzeba zacząć,uważasz że dzieci powinny jezdzić na motorach?
  • Poziom 42  
    po pierwsze odblokowany skuter potrafi 100 spokojnie pogonić, po drugie:
    Po odkręceniu wydechu powinna być zwężka w miejscu połączenia z cylindrem, po drugie dysza główna w gażniku, po kolejne tulejka na wariatorze,po ostatnie cpi ma zazwyczaj klon silnika motori minarelli ze zmienionym układem zapłonowym-inny kąt wyprzedzenia zapłonu...
  • Poziom 36  
    s_z_a_m_a_n napisał:
    ...na tych pierdzikółkach Nie przyznawalibyście się wogule publicznie do posiadania takiego czegoś, dla mnie to jest równoznaczne z brakiem jaj.

I tu się zgodzę :) . Śmiech mnie rozbraja, jak widzę tych Rockers-ów w kaskach na odkurzaczach, w pozycji jakby conajmniej jechali Hayabuz-ą :D . W zyciu bym na to nie wsiadł, bo bym się ze wstydu spalił :D . Porządny motorower - jeśli już o nich mowa - ma mieć manualną skrzynię biegów i chód jak motorower, a nie odkurzacz Zelmera :D - ukłony w stronę Simsonów i polskich Komarków :)
  • Poziom 19  
    Pewnie, miałem skuterka simsonka sr50 ale ciągle się psuł to ojciec kupił ZIP Quantum. Niby duże ale jakie to gów.. Simkiem 100razy lepiej mi się jeździło. ten zip wcale nie jedzie tylko wyje, a simkiem to sama radość jeździć
  • Poziom 36  
    Hmm... zamontuj kamerę na kierownicy tak, żeby można widzieć prędkościomierz (masz do tylu skalę?). Jak nie masz takiego zakresu zamocuj szybkościomierz od rowera. Nagraj filmik jak wyprzedzasz jakiś samochód na autostradzie (np. jadący 120km/h) i wrzuć film na YouTube - wtedy uwierzę :D
  • Poziom 11  
    Ze wszystkiego mozna zrobic wyscigowke wystarczy miec odpowiednie srodki
    Tylko po co ? chyba dla wlasnej satysfakcji
    Nikt nie zwroci uwagi na odkurzacz nawet jak pojedzie 200
    Poza tym producent chyba najlepiej wie jaka predkosc max jest na tym bezpieczna
    Takie skuterki sa dobre dla dzieci zeby sie nauczyly jezdzic zanim wsiada na cos mocniejszego i szybszego
    Ale liczy sie podziw kumpli ktorym imponuje ze kolega podrasowal odkurzacz

Teraz za pozwoleniem troszke zbocze z tematu i zapytam w innej dziedzinie
    Co zrobic aby w samochodzie bez zadnych przerobek kola piszczaly na wszystkich biegach ?
    Przykladowo ruszam z miejsca i kola piszcza na jedynce (proste) zmieniam na 2 i kola dalej piszcza (tez do zrealizowania) zmieniam na 3 i kola dalej piszcza zmieniam na 4 i o dziwo kola piszcza dalej
    Pytanie dotyczy rzeczywistej sytuacji jesli ktos trafi to odpowiem jak to zrobilem i jakim samochodem
  • Poziom 42  
    kolego francuzsys nie dyskryminuj odkurzaczy bo twoją fure nie jeden "objedzie" ... Flagowy skuter mojego warsztatu lata 180 na torze a jak by przy tobie zapiął nitro to byś spalinki wąchał nieważne czym jedziesz... 3, 4 sek do 100 km/h to nie umie żadna fura a nasz demo skutr potrafi.... piszce na pw powiem jak to sie udało
  • Poziom 21  
    Moze jeszcze napisz ze 50 lub 70ccm? Śmiech na sali. Tak sie składa ze mam motocykl 500 ccm i moca 48KM. Prędkosc max w/g licznika to 170-180km/h .Co sie dzieje z motocyklem i kierowca przy tej prędkości nie musze chyba pisac a ty twierdzisz ze małym skuterkiem po super tunie to osiągasz? Troche pokory człowieku. Nie wszyscy tu piszący to naiwni nastolatkowie.
  • Poziom 42  
    kolego breżniew 2-suwowa yamaha aerox 50 z pojemnością powiększoną do 120, zmienionym praktycznie wszystkim poza blokiem silnika,stopień sprężania dostosowany do spalania mieszanki eteru z benzyną, obroty max prawie 20000 na wale korbowym, mokra instalacja podtlenku-a w dwusuwach to rzadkość...reszta to tajemnica warsztatu, tajemnicą nie jest koszt który sięgnął ponad 25000pln ale jak pisałem to tylko torowy demobike.
  • Poziom 19  
    To jak ta yamaha musi się nagrzewać?! Pewnie ma 2 chłodnice albo jeszcze inne cuda. Trochę nie chce mi się wierzyć że osiąga 20k obr. min. bo przy 10k pierścienie potrafią dzwonić. A jak rozwiązaliście problem wytrzymałości 2-suwów? Dla mnie to bajka...