Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka ariston LD 87 kod AL02

20 Mar 2010 17:26 5326 12
  • Poziom 9  
    proszę o pomoc w zmywarka ariston LD 87 wyświetla kod błedu AL 02 - cały czas pompuje wodę i nie pozwala się wyłączyć ( tylko wtyczka z gniazdka skutkuje ) ............. co to może być?
  • Poziom 18  
    cały czas ją nabiera czy wylewa bo jeśli wylewa to sprawdź czy na nie przecieka na dnie jest czujnik chroniący przed zalaniem
  • Poziom 9  
    czujnik jest ok ............ pompka po prawej stronie ( od przodu patrząc ) zamontowana w płaskim plastiku jest uszkodzona . Zmywarka nabiera wodę i wypuszcza , ale nie rozpoczyna cyklu zmywania i ciągle wywala AL02.
  • Poziom 9  
    tylko że zgodnie z kodami błędów to moduł ma kod Al 04 , a kod Al 02 to bład połaczeń lub zaworów ............czyli troche po omacku szukanie tego połaczenia lub zaworów.

A najlepsze jest to że już raz przechodziłam serwisy na gwarancji w efekcie wymieniono mi zmywarkę na nową ...........zaczynam miec dość.
  • Poziom 16  
    Witam al-02 oznacza przepuszczający elektro-zawór pozdrawiam .
  • Poziom 9  
    Problem polega na tym że - elektrozawory po wyjęciu wtyczki z gniazdka zamykają się , a jak tylko połączamy zmywarkę do gniazdka natychmiast się otwierają i woda zaczyna lecieć do zmywarki.
    Hydrostat jest sprawny , dozownik ilości podawanej wody sprawny , moduł sterowania sprawny ale nie sprawdzony został moduł elektroniczny z wyświetlaczem ( nie ma możliwości). napięcie na elektrozawory jest podawane jest zaraz po włączeniu wtyczki do gniazdka.
    Byłabym wdzięczna za sugestie .
  • Poziom 16  
    Witam czyli masz uszkodzony moduł skoro po włączeniu od razu podaje napięcie i nie koniecznie przy uszkodzeniu modułu musi pokazać błąd al 04 pozdrawiam .
  • Poziom 9  
    zgodziłabym sie z twierdzeniem żeby to moduł tylko albo mam pecha albo to nie moduł - bo wymienilismy na nowy i nowy tez pokazuje Al02 - naprawde nie mamy pomysłu na naprawe tego ustojstwa , a oddanie do serwisu to nie jest problem tylko że to ten sam serwis , który poprzednio zamiast naprawić to zepsuł jeszcze bardziej ............. nie mam żadnej gwarancji że naprawi mam mieszane uczucia co do dalszych losów zmywarki .
  • Poziom 12  
    Proponował bym sprawdzić jeszcze dokładnie grzałkę na upływność, kiedyś walczyłem z podobnym problemem i wbrew pozorom dopiero wymiana grzałki pomogła.
  • Poziom 1  
    Witam. Może ktoś się orientuje ile kosztuje taki elektrozawór, ewentualnie koszt takiej naprawy?
  • Poziom 20  
    cezet napisał:
    Uszkodzony moduł.

kolega ma racje
  • Poziom 10  
    Witam ,odświeżę temat bo mam problem ze zmywarką LD87X ,zmywarka miała uszkodzoną grzałkę , którą wymieniłem na nową .Po podpięciu grzałki powstało przepięcie i poleciał moduł :( Spalił się i wyświetlało AL99 .
    Moduł kupiłem i wymieniłem podłączyłem dziś , i widzę na wyświetlaczu tylko pod pewnym kątem pewną część informacji ,
    a tak jest jakby czysty ( widać pod kątem).
    Czy mógł polecieć i wyświetlacz skoro widać pod kątem to co na nim jest ?
    Jest jeszcze jedna kwestia czy moduł po wymianie trzeba resetować ? ( do czego służy taki switch z tyłu modułu?) Bo niestety po włączeniu zmywarki załącza się pompa ale nie bierze wody i nie wiem co może być przyczyną.
    Proszę o rady bo już nie mam siły na nią.