Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo 1,8 TD Rosna obroty silnika.

Lucjan52 20 Mar 2010 17:50 2919 5
    Lucjan52
    Level 27  
    Mondeo jw. rok 95. Co charakterystyczne podczas mrozów wszystko w porządku.
    Natomiast kiedy zrobiło sie ciepło to mam taki efekt. Podczas zmiany biegu przy obrotach 1500 do 2000 po zdjęciu nogi z gazu następuje wzrost obrotów do 2500.Żeby zapobiec temu zjawisku muszę odczekać około 2 sekundy i wówczas obroty się stabilizują.Zaznaczam, że nie zawsze występuje te zjawisko. Czy ktoś może mi odpowiedzieć gdzie leży przyczyna tego stanu rzeczy?
  • Helpful post
    Piotr36
    Level 17  
    Witam,

Nie dawno przerabiałem podobną usterkę w swoim autku. Winny jest boster na pompie wtryskowej. Naprawa nie jest trudna i można ja wykonać samodzielnie, problemem jest tylko zakup membran dobrej jakości. Jazda z uszkodzonym bosterem może doprowadzić w skrajnym przypadku do rozbiegania się silnika i jego uszkodzenia.

Tu masz link
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=168

Jest tam kompletny opis jak to zrobić.

Ja jednak proponuję udać się do speca od pomp, zapłacisz ok. 120 zł i powinien Ci dać jeszcze gwarancję.

Pozdrawiam Piotr36
  • Helpful post
    Mirek.tok
    Level 19  
    Może też być powietrze w układzie paliwa i obroty bedą sie podnosić
    Lucjan52
    Level 27  
    Nie opisałem jeszcze jednego zjawiska. Otóż jak silnik zagrzeje się bardzo mocno n.p po pół godzinnej jeździe to efekt ten ustępuje.
    Lucjan52
    Level 27  
    Mechanik także potwierdził, ze to sprawa pompy. Podobno te pompy Lucas są bardzo wrażliwe na złą jakość paliwa. Dzięki za podpowiedzi.