Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Indesit RG 2251 SI EU

tengu 08 Aug 2004 21:26 3242 6
 • #1
  tengu
  Level 21  
  Jest z nia taki problem, że co jakiś czas, a ostatnio prawie codziennie samoczynnie zaczyna się rozmrażać bez jakiejkolwiek przyczyny. Po wyłączeniu jej z sieci jest przez pewien czas ok. Co to może być?
  Sprawa jest b. pilna (szwagrowie mają synka, który ma dopiero miesiąc i sami rozumiecie jaki to problem nie mieć lodówki w domu). Z góry dziękuję za pomoc.
 • #2
  zayzayer
  Home appliances specialist
  Jeżeli mówisz o rozmrażającej się zamrażarce to prawdopodobnie do wymiany termostat. A może tylko chłodziarka sie rozmraża :)
 • #4
  tengu
  Level 21  
  Zdechł termostat. Koszt 50zł. Dzięki wielkie za pomoc!
 • #5
  tengu
  Level 21  
  Kupiłem termostat o tych samych parametrach, ale z rurką o długości 90mm a w oryginale była chyba 50. Nie mogłem dostać oryginału ale sprawdzaliśmy w sklepie w katalogu i parametry ma podobne. Czy długość tej rurki ma jakiś wpływ na pracę lodówki (wyłączanie, temperatura i.t.p.)? I jeszcze jedno pytanie - rurkę termostatu wkłada się w bok lodówki, w pancerz lub coś w tym stylu, a wygląda to jak prowadnica. Czy to wystarczy, czy trzeba jeszcze to jakoś ułożyć przy zamrażalniku? Niebardzo wiem jak do tego podejść... Nie było problemu z wyjęciem starej rurki...
 • #6
  elektryk2000
  Refrigeration equipment specialist
  Dlugosc nie ma znaczenia. Wloz tylko na maksa kapilare ile wejdzie, do konca, reszte sprobuj gdzies zmiescic, zwinac.
 • #7
  tengu
  Level 21  
  Wpakowałem tak jak było zaznaczone w tej krótkiej.