Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie wzmacniacza audio do komputera

hagrid 08 Sie 2004 22:01 2843 4
  • #1 08 Sie 2004 22:01
    hagrid
    Poziom 11  

Zmontowałem wzmacniacz mocy na kostce TDA 2004( 2x10W) i mam zamiar podłączyć go zamiast zwykłych głośników komputerowych ze wzmacniaczem. Czy to ma sens? Jaka może być jakość dźwięku?
    I czy można podłączyć (ten wzmacniacz) do zasilacza komputerowego ?
    Ktoś poradził mi wtyczkę molex- czy mogę ewentualnie ją wykorzystać?
    W końcu- czy ma sens podłączanie tego do zasilacza-czy nie będą występowały jakieś niepożądane efekty akustyczne (typu brum sieciowy czy coś takiego?)

0 4
  • #2 08 Sie 2004 22:18
    And!
    Admin grupy Projektowanie

Co do polepszenia jakości to zależy od głośników.
    Zobacz ile mają wat i czy mają minimum dwa głośniki wewnątrz.

Ja podłączyłem to co ty zamierzasz do Primax 120W (PMPO :) ) i efekt jest niezły. Tda zastąpił 2-3W KAxxxx. W zmodyfikowanych głośnikach był głośnik średnio-nisko tonowy (10W) i wysokotonowy (3W) .

Z zasilacza komputerowego spokojnie to zasilisz.
    Jeżeli pojawią się niepożądane piski i szumy możesz zastosować filtr zasilania.

Zawsze możesz zasilić z zewnętrznego zasilacza.

0
  • #3 08 Sie 2004 22:29
    micho a
    Poziom 35  

ja radze zewnętrzny zasilacz komputerowy ma potwornie zasyfione napięcie bo to zasilacz imulsowy może jednak sie sprawdzi sprawdz tylko czy napięcie i prąd sie zgadza

0
  • #4 09 Sie 2004 11:12
    młodyelektro
    Poziom 11  

ja radzę zasilacz zewnętrzny na trafo,dużo pojemności na zasilaniu (czytaj duże kondziory)jak dasz małe to zakłucenia mogą być i niskie tony będą słabe, a co do zasilania z kąpa to kolega ma rację zaj....... zakłucenia i słuchać jak się dysk rozpędza

0
  • #5 09 Sie 2004 11:29
    Ptolek
    Poziom 36  

micho a napisał:
    ja radze zewnętrzny zasilacz komputerowy ma potwornie zasyfione napięcie bo to zasilacz imulsowy może jednak się sprawdzi sprawdz tylko czy napięcie i prąd się zgadza

Dlaczego radzisz zewnętrzny zasilacz komputerowy który ma zasyfione napięcie ? Twoją wypowiedź można tak błędnie zinterpretować. Nie jestem moderatorem ale sie czepiam bo czasami przecinki się przydają.

Wracając do tematu, to mam wrażenie że na forum już omawiano podobne tematy, choć może ciężko znaleźć. Po za tym najlepiej spróbuj, to się dowiesz jak jest - może się zdarzyć że nie będzie zakłóceń, równie dobrze mogą być dokuczliwe, zależy od wzmacniacza, zasilacza i wykonania.

0