Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N81 trzeszczą głośniki

darozzzz 20 Mar 2010 20:27 2039 4
  • #1 20 Mar 2010 20:27
    darozzzz
    Poziom 15  

Witam. mam problem z N81. Wymieniałem już głośniki na nowe, jednak nic nie pomogło... dźwięk jest cichy (nawet cichszy od k550i) Macie jakieś wskazówki co może być przyczyną/??? Z tym fonem mam pierwszy raz doczynienia, więc nie wiem jak powinien grać, jednak na moim słychać wyraźne trzaski i szumy.... za pomoc będą oczywiście punkty:)

0 4
  • #2 21 Mar 2010 09:45
    gomezf1
    Spec od GSM

A założyłeś oryginalne głośniki czy zamienniki? Często zamienniki nie działają właściwie, oryginał jednak sporo więcej kosztuje.

0
  • #3 21 Mar 2010 10:04
    rekord100
    Poziom 23  

Rozumiem że chodzi Ci nie o głośnik tylko buzzer, zasada jest prosta, jeśli po wymianie charczą wymienia się na drugie, dopiero potem szuka się usterki gdzie indziej. Być może 1 trafił Ci się uszkodzony i dlatego charczy, w telefonie ustaw odtwarzanie muzyki najpierw na lewym potem na prawym, będziesz miał jasność tematu.

0
  • #4 26 Mar 2010 08:25
    darozzzz
    Poziom 15  

Przepraszam za taką długą przerwę, wymieniałem głośniki (buzzery) na inne, oryginalne byłe sprawdzane na N73 i N95 i działają normalnie, nic nie trzeczczy, nie szumi.. Po założeniu do N81 trzeszczy... Zauważyłem że lekkie puknięcie w tył obudowy na chwilę pomaga... jednak po chwili dalej trzeszczą....

0
  • #5 26 Mar 2010 12:50
    Pocieszny
    Poziom 38  

Załóż głośniki na naklejkach, bo jeżeli są "luzem" to czasem wpadają w wibracje. Przy okazji sprawdź, czy nie masz w korektorze audio ustawionych suwaczków na max (zdarzyło mi się kilka razy, że wymieniałem głośniki i bez efektu, patrzę potem a tu ktoś sobie pogłośnił wszystkie kanały w korektorze i przez to trzeszczało)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo