Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat analogowy Canon Prima Super 120 nie robi zdjęć

fachman 08 Sie 2004 22:10 1154 0
    fachman
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jest to wypasiony aparat analogowy za 850zł.
    Niestety nie przeżył 2-tygodniowego pobytu pod namiotem :cry:
    Teraz robi wszystko oprócz ... 8O ...zdjęć, serio, po włączeniu działają wszystkie funkcje, da się wszystko ustawiać jak przedtem, na pierwszym stopniu migawki kadruje i ustawia ostrość, działają LEDy, zapala się lampka redukcji czerwonych oczu etc. Problem pojawia się po pstryknięciu fotki. Zamiast przewinąć na wyświetlaczu LCD na pozycji ilości zrobionych zdjęć pojawia się i pulsuje literka H.
    Migawka otwiera się za każdym razem, sprawdziłem przy otwartym aparacie.
    Problem tylko w tym że nie zawsze przewinie,
    przewija raz na pięć razy, przeważnie pojawia się jednak literka H i trzeba aparat wyłączyć. Czasami po wyłączeniu przewinie i na wyświetlaczu ilość zdjęć powiększa się o 1 a czasami niestety nie,a czasami wręcz po wyłączeniu pozostaje pulsująca literka H i nie pomaga nic innego jak tylko wyjęcie baterii. Po takim wyjęciu trzeba pstryknąć z zasłoniętym obiektywem aby 2 razy nie naświetlić tej samej klatki bo licznik zawsze pozostaje bez zmian, nie przewija po pstryknięciu.
    I zauważyłem jeszcze dziwne zachowanie lampy błyskowej, włącza się bardzo rzadko, jak ustawię aby cały czas błyskała to mam po jednym czy dwóch mrugnięciach stały "piorunek" na LCD i palącą się pomarańczową diodę ale w czasie robienia zdjęcia nie ma niestety błysku. Jakim sygnałem jest wyzwalana lampa? prosto z procka czy z jakiejś czujki??