Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Muzyka w łazienkach i wc z komputera

herbat 20 Mar 2010 21:37 1257 5
  • #1 20 Mar 2010 21:37
    herbat
    Poziom 9  

Witam.

Proszę o poradę. Chciałbym zamontować głośniki w trzech oddzielnych pomieszczeniach m.in. w łazienkach. Wystarczy że w każdym z pomieszczeń będzie zamontowany 1 głośnik najlepiej zabudowany w suficie. Źródłem dźwięku ma być komputer. Chciałbym mieć możliwość włączania wybranego głośnika po wejściu do tego pomieszczenia. Ewentualnie mieć wybór głośnika który ma brzmieć w pobliżu komputera. Czy obejdzie się tu bez wzmacniacza? Jak rozpracować taki system?

0 5
  • #2 20 Mar 2010 21:54
    kuuczoo
    Poziom 26  

Jeśli tylko mówimy o głośnikach to na pewno nie obejdzie się bez wzmacniacza. Zakładając że muza z kompa leci cały czas i wzmacniacz też jest włączony na stałe z określoną głośnością to wystarczy, że w łazience przed głośnikiem zamontujesz potencjometr z wyłącznikiem lub jakiś odpowiednik.

0
  • #4 21 Mar 2010 17:45
    herbat
    Poziom 9  

Nie znalazłem żadnych kolumn aktywnych do łazienki do zabudowy sufitowej, dlatego rozmyślam nad głośnikami.

Jedno jest więc pewne - musi być wzmacniacz.

Głośniki mogę aktywować potencjometrem z wyłącznikiem. Czy to jakaś skomplikowana sprawa z tym, czy każdy głośnik można tak przystosować do potencjometru?

Czy mogę połączyć wszystkie głośniki szeregowo albo chociaż 2, tzn poprowadzić od wzmacniacza z jednego wyjścia jeden przewód do pierwszego głośnika, potem od niego do następnego, a od drugiego wyjścia ze wzmacniacza do trzeciego głośnika? W ten sposób zaoszczędzę kable, ale nie wiem czy każdy głośnik będzie grał wtedy z jednakową głośnością, czy w ogóle zagrają?

Czy można tak podłączyć głośniki do wzmacniacza by oba kanały grały w każdym głośniku czy rozdział na kanały jest nieunikniony np. w jednej łazience będzie grał kanał lewy a w drugiej prawy?

0
  • #5 21 Mar 2010 17:48
    Basstest49
    Poziom 16  

zależy jakie głośniki chcesz zastosować i wzmacniacz.

0
  • #6 21 Mar 2010 18:16
    herbat
    Poziom 9  

Basstest49 napisał:
    zależy jakie głośniki chcesz zastosować i wzmacniacz.

Obojętnie jaki sprzęt byle był w miare tani i spełniał swoje zadanie.

Może jakaś propozycja jaki sprzęt i jak to rozwiązać?

0