Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak naprawić cieknącą pompę hydroforu?

da_rek 20 Mar 2010 23:20 13374 6
 • #1
  da_rek
  Level 9  
  Witam, mam taki problem, od kilku dni delikatnie podcieka pompa hydroforu. Jednak z dnia na dzień jest coraz bardziej mokro wokół niej. Pompa ma około 7 lat typu Grudziądz /o ile się nie mylę/ W czym jest problem? Proszę o pomoc.
 • #2
  tomrom1985
  Level 30  
  Jeśłi pompa cieknie przy łożyskach wałka wirnika to masz tam uszczelnienie tylu sznur grafitowy. Do kupienia w sklepie z artykułami hydraulicznymi. Jak dobrze pamiętam dociska go obudowa na dwie nakrętki chyba 10mm lub 13mm. Aha uszczelnienie jest od strony silnika jak i też od końca
 • #3
  niutat
  Level 36  
  Witam, jeśli przecieka na dławicach to spróbuj je dokręcić.
 • Helpful post
  #4
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Najpierw na obrotach lekko dokręć śruby (nakrętki) dławnic. Tak po 1 obrocie. Jeżeli przestało, to OK. Jeżeli nie, próbuj dalej. Ale nie przeginaj.
  Powtarzam - dokręcaj tylko na obrotach.
 • #5
  da_rek
  Level 9  
  Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Po święta Po świętach będę działał w tym kierunku. /nie było mnie w domku/ . A dokręcenie tych dławików? czy to te śruby co wszystko razem skręcają?? Na obrotach?? tzn??
 • Helpful post
  #6
  weron12
  Level 17  
  Jak naprawić cieknącą pompę hydroforu?
  Strzałkami zaznaczone są śrubki które należy dokręcić. Włączasz pompę, woda kapie dokręcasz pół obrotu, cały obrót i jak przestaje kapać to znaczy, że jest ok.
  Kapie dalej kręcisz dalej ale jak zacznie śmierdzieć to znaczy, że brakuje sznura uszczelniającego i grzeje się gumowy dociskacz. Wtedy czas wybrać się do sklepu po ów sznur.
 • #7
  da_rek
  Level 9  
  Wielkie dzięki, POMOGŁO!!!