Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kamera cofania - brak obrazu Toyota Corolla Verso 2004

sola01 21 Mar 2010 00:10 7804 7
    sola01
    Level 9  
    Witam,

mam pytanie odnośnie obrazu z kamery cofania. W aucie mam zamontowaną kamerę cofania podłączoną do biegu wstecznego i ekranu LCD (wbudowany). Przy włączaniu biegu wstecznego kamera nie pokazuje obrazu. Co może być tego przyczyną?
    Karolo MPower
    Level 30  
    Proponuje sprawdzić wszystkie przewody, którymi idzie sygnał do radia jak i przewody zasilające kamere.
    rtoipo
    Level 2  
    Witam! Mam ten sam problem kilka dni temu właśnie przestała działać czarny obraz . Gdy wciskam wsteczy tak jak by kamera się załanczała ale obrazu już nie widać.
    Czy już ktoś to rozpracował gdzie przyczyna???
    proszę o kontakt
    sola01 zaradziłeś już coś????
    sola01
    Level 9  
    Witam,

niestety do dnia dzisiajszego nie udało mi się zlokalizowac przyczyny (próbowałem sprawadzać kable - ale niewiele widać).
    Znajomy podsunął pomysł: wymontować kamerę i przeczyścić kabelki przy kamerze oraz je zakonserwować, bo robi się osad z soli po zimie. Widać, że osad jest.
    Jeszcze jednak nie wypróbowaliśmy tej podpowiedzi - brak czasu :cry:
    Jak uda Ci się ustalić jakieś inne przyczyny tego zjawiska to daj znać.

Pozdrawiam

sola01
    xsensejx
    Level 2  
    Witam, mam toyotę verso 2014, i mam problem z kamerą cofania, mianowicie mam oryginalne radio h zmieniłem na radio z roku 2017 z większy wyświetlaczem Problem mam taki że wszsytko bez problemu działa, kostki pasują ale nie załącza się kamera cofania ? Jak lub co trzeba zrobić żeby to zadziałało ? Czy ktoś się spotkał z tym problemem ?>
    gabik001
    Level 37  
    Może być sygnał cofania w innej kostce. Schemat podłączenia radia z Twojego auta i schemat rocznika z którego pochodzi radio i trzeba porównać.
    Oj, nie ładnie się tak podpinać pod temat...
    xsensejx
    Level 2  
    a Gdzie mogę dostać schematy tych typów radia wiązki itp ?
    gabik001
    Level 37  
    No najlepiej z AllData albo Mitchel OnDemand5. To są płatne programy z bardzo rozbudowaną bazą. Mieszkam w USA i dostęp do takiej bazy jest w każdej bibliotece publicznej ale niestety nie ma tam dostępu do modeli europejskich.
    Możesz tez spróbować pogrzebać w necie i na forach toyoty.