Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera cofania - brak obrazu Toyota Corolla Verso 2004

21 Mar 2010 00:10 6418 7
  • Poziom 9  
    Witam,

mam pytanie odnośnie obrazu z kamery cofania. W aucie mam zamontowaną kamerę cofania podłączoną do biegu wstecznego i ekranu LCD (wbudowany). Przy włączaniu biegu wstecznego kamera nie pokazuje obrazu. Co może być tego przyczyną?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Proponuje sprawdzić wszystkie przewody, którymi idzie sygnał do radia jak i przewody zasilające kamere.
  • Poziom 2  
    Witam! Mam ten sam problem kilka dni temu właśnie przestała działać czarny obraz . Gdy wciskam wsteczy tak jak by kamera się załanczała ale obrazu już nie widać.
    Czy już ktoś to rozpracował gdzie przyczyna???
    proszę o kontakt
    sola01 zaradziłeś już coś????
  • Poziom 9  
    Witam,

niestety do dnia dzisiajszego nie udało mi się zlokalizowac przyczyny (próbowałem sprawadzać kable - ale niewiele widać).
    Znajomy podsunął pomysł: wymontować kamerę i przeczyścić kabelki przy kamerze oraz je zakonserwować, bo robi się osad z soli po zimie. Widać, że osad jest.
    Jeszcze jednak nie wypróbowaliśmy tej podpowiedzi - brak czasu :cry:
    Jak uda Ci się ustalić jakieś inne przyczyny tego zjawiska to daj znać.

Pozdrawiam

sola01
  • Poziom 2  
    Witam, mam toyotę verso 2014, i mam problem z kamerą cofania, mianowicie mam oryginalne radio h zmieniłem na radio z roku 2017 z większy wyświetlaczem Problem mam taki że wszsytko bez problemu działa, kostki pasują ale nie załącza się kamera cofania ? Jak lub co trzeba zrobić żeby to zadziałało ? Czy ktoś się spotkał z tym problemem ?>
  • Poziom 37  
    Może być sygnał cofania w innej kostce. Schemat podłączenia radia z Twojego auta i schemat rocznika z którego pochodzi radio i trzeba porównać.
    Oj, nie ładnie się tak podpinać pod temat...
  • Poziom 2  
    a Gdzie mogę dostać schematy tych typów radia wiązki itp ?
  • Poziom 37  
    No najlepiej z AllData albo Mitchel OnDemand5. To są płatne programy z bardzo rozbudowaną bazą. Mieszkam w USA i dostęp do takiej bazy jest w każdej bibliotece publicznej ale niestety nie ma tam dostępu do modeli europejskich.
    Możesz tez spróbować pogrzebać w necie i na forach toyoty.