Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aristo - uszkodzenie matrycy/tasmy/karty graficznej

zielu_lodz 21 Mar 2010 00:14 2288 5
  • #1 21 Mar 2010 00:14
    zielu_lodz
    Poziom 13  

Witam,

Laptop Aristo,
    uszkodzenie objawia się tak:
    - najpierw szalała bateria - format etc.. później przestała się ładować ( brak ikonki ładowania) podładowałem ją na sztywno z zasilacza - podziałało, lapek zaczął się uruchamiać.

- kilka dni później...zonk... obraz się zawiesza, pojawiają się kolorowe pionowe pasy, lub poziome - tak jakby przyciemniało pasami obraz. teraz jak włączam komputer - to nawet nie pokazuje BIOSU. Brak obrazu, ale podświetlenie matrycy działa

Nie wiem co może być winne, nie mogę sprawdzić czy działa zewnętrzne wyjście monitora - bo nie przestawie :/

Czy ktoś miał podobne objawy?? Nie wiem w co celować... może być to wina układu zasilania? (system pracował stabilnie, po diodach widać że jest okej, dysk pracuje normalnie, wentylacja również).

Takie objawy sugerują taśmę? czy uszkodzenie matrycy?

0 5
  • #2 21 Mar 2010 00:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 22 Mar 2010 08:11
    zielu_lodz
    Poziom 13  

A to nie jest tak, że nawet przy uszkodzonym chipsetcie grafiki, powinien pokazać mi się BIOS ?

0
  • #4 22 Mar 2010 16:59
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 23 Mar 2010 23:10
    forrmat
    Poziom 9  

Mam takie same objawy. Pionowe paski pojawiały się stopniowo aż zakryły nawet Bios. Byłem z tym w serwisie gdzie krzyknęli za naprawę 400 - 450 zł. Podobno ( tu uzywam własnego języka) poszło coś z kartą graficzną - sygnał na tv out jest, bo to inny układ - ten odpowiedzialny za matrycę padł. Matryca jest ok. Taśma też. Naprawa podobno może się udać ale może tez zawalić całego laptopa ( nie wiem o co chodzi)
    Mam Nvidie 8600M GS i teraz pytanie - czy ściemniają i to kosztuje mniej, czy jezeli mówią prawdę to czy nie lkepiej kupić nową kartę graficzną do laptopa? Ogólnie - CO ROBIĆ?

0
  • #6 23 Mar 2010 23:35
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto