Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciszenie komputera po przez program

adams822 21 Mar 2010 02:09 4755 14
  • #1 21 Mar 2010 02:09
    adams822
    Poziom 9  

Witam.

Nie wiedziałem gdzie napisać więc tutaj pisze.

Szukam jakiegoś programu który by zarazem wyciszył mój komputer, chodzi o wiatraczki oraz obniżył pobór prądu.Szukałem w google i nic nie znalezłem oprócz CpuIdle Extreme, obniżył mi temperaturę na procesorze o 5 stopni.Ja chciał bym coś takiego co obniży całkowicie pobór prądu i wyciszy go.Tutaj co do wiatraków to zmniejszy napięcie i będą z mniejszą wydajnością pracowały, ale szybciej.

Z góry dzięki.

0 14
  • #2 21 Mar 2010 07:25
    any56
    Poziom 39  

Z mniejszą wydajnością, ale szybciej... ;)
    Link do programu:
    START --> Wyłącz komputer --> Wyłącz

0
  • #3 21 Mar 2010 08:58
    adams822
    Poziom 9  

Ohh, dzięki ...(.)

A tak na serio jest coś chociaż na te wiatraki bo 1 tak mi chodzi głośno jak mały fiat 126p

0
  • #4 21 Mar 2010 12:03
    Karaczan
    Poziom 39  

Np program SpeedFAN moze regulowac predkosc wentylatorow.
    Jesli plyta glowna dopuszcza sterowanie obrotami.

Co to za procesor i plyta glowna?

0
  • #5 21 Mar 2010 13:23
    pawcio9229
    Poziom 10  

Ze zmniejszaniem prędkości wiatraczków nie należy przesadzać. Należy pamiętać temperaturze procesora, który trzeba chłodzić. Do jakiej temperatury grzeje ci się procesor? Jak ci zależy na zmniejszeniu zużycia prądu, to zmniejsz częstotliwość zegara na płycie głównej.

Dodano po 25 [sekundy]:

Ze zmniejszaniem prędkości wiatraczków nie należy przesadzać. Należy pamiętać temperaturze procesora, który trzeba chłodzić. Do jakiej temperatury grzeje ci się procesor? Jak ci zależy na zmniejszeniu zużycia prądu, to zmniejsz częstotliwość zegara na płycie głównej.

0
  • #6 21 Mar 2010 13:47
    adams822
    Poziom 9  

Typ procesora: AMD Athlon XP, 2166 MHz (13 x 167) 3000+

Nazwa płyty głównej: Abit AN7 (5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio, LAN, IEEE-1394)

Mikroukład płyty głównej: nVIDIA nForce2 Ultra 400

Temperatury:
    Płyta główna 31 °C (88 °F)
    Procesor 52 °C (126 °F) [ Dlatego 52 °C bo miał obciążenie 100 %, a na trybie przy użyciu 0% temperatura wynosi 44 °C ]
    PWM 41 °C (106 °F)
    Seagate ST3160815A 35 °C (95 °F) [ Dysk zewnętrzny ]

0
  • #8 22 Mar 2010 13:41
    Karaczan
    Poziom 39  

Czy Abit AN7 umożliwiał sterowanie wentylatorem przez złącze 3pin nie wiem.
    NF7 na pewno umożliwiał i można go było spowalniać Speedfanem.

Jednak to są dość gorące procesory i spowalnianie im chłodzenia nie jest zbytnio zalecane ;)

Co do energii to można za pomocą odpowiedniego programu ostawiać FSB i napięcie w locie, łącznie z zależnością od obciążenia CPU. Taka namiastkę SpeedStepa można zrobić ;)
    Program pisany pod Epoxa 8rda, ale chodzi z większością płyt na NF2.
    Link:http://www.hasw.net/8rdavcore/

0
  • #9 22 Mar 2010 15:38
    adams822
    Poziom 9  

Fajny programik, zmniejszyłem na 100 Mhz no i mi temperatura z tych 50-51 spadła na 42-43 na procku.

Jak na screnshocie widać nie mogę 1 kolumny ustawić.Biorę settings i wybieram płytę tzn. Abit AN7 i nic.Może dzisiaj kupie woltomierz i zobaczę ile mój komputer ciągnie prądu.

Doszedłem do wniosku że na 100 Mhz może chodzić ale jak się ustawi mniej i coś na kompie będzie się robiło no to się wyłączy.Na noc na 100 ustawić i git będzie.

A co do tego speed fan to nie wiem jak nim się posługiwać.Może ktoś dać mi radę jak ustawić te wentylatory nim?

0
  • #10 22 Mar 2010 16:43
    Lzep
    Poziom 39  

Cytat:
    Fajny programik, zmniejszyłem na 100 Mhz no i mi temperatura z tych 50-51 spadła na 42-43 na procku.
    Coś mi to wygląda na kiepskie chłodzenie CPU ? 42/43 ° to ja mam na AXP 2400+@2700+, taktowanym na 2206 MHz (12.5 x 176.5 !) - oczywiście na luzie, ale w stresie przy 100% obciążeniu temp. wzrasta do ok. 48°. Jeśli Twój ma taką temp. (42/43°) dla 1300 MHz, to jest to nieporozumienie :D.
    Może czas wymienić pastę, wyczyścić radiator i załążyć ze dwa ciche wentylatory do obudowy ?

0
  • #11 22 Mar 2010 19:56
    adams822
    Poziom 9  

No to mówiąc mam ogólnie 2 wiatraki ( 1 od obudowy, wysysa powietrze,a drugi na radiatorze od procka)

To jest net co jest na procku: COOLER SOCKET A (462) COOLER MASTER SILENCE

Oto zdjęcie wraz z radiatorem, znalazłem w google: Link

A to ten 2 od obudowy: Link

Mam jeszcze zasilacz 450W: Link

A teraz co tam się pytałeś o pastę to jakiś czas temu była wymieniana.Może 4-6 miechów temu.A co do nowych wentylatorów to nie ma już miejsca w obudowie, nie ma gdzie tego już instalować.

Ja bym najchętniej wymienił ten radiator na procku na coś lepszego.Bo to od niego
    wszystko zależy.Udało mi się go podkręcić do 2364MHz a potem już się wyłącza.
    A co wy byście proponowali by zamontować zamiast tego wentylatora na procku wraz z tym radiatorem.

Gadałem z bratem i chciał kupić jakiś większy radiator chyba 120mm by chłodził wnętrze, no ale nie ma miejsca.

Wodne chłodzenie ?

0
  • #12 22 Mar 2010 22:40
    Lzep
    Poziom 39  

Cytat:
    No to mówiąc mam ogólnie 2 wiatraki ( 1 od obudowy, wysysa powietrze,a drugi na radiatorze od procka)
    Na procesorze się nie liczy, wiadomo że musi być - pisałem o dwóch wentylatorach w obudowie - na wlocie i wylocie. Ja mam 3 szt. :120 mm na wlocie (chłodzi dyski, pamięci i radiator na chipsecie - przy okazji) i 2x80 na wylocie, pod zasilaczem. Z przodu też nie miałem miejsca, ale wycięło się to i owo i wentylator się zmieścił i chodzi elegancko. Wszystkie trzy na regulatorze na LM317 pracują na ok. 9V, więc są niesłyszalne, a swoje robią !

0
  • #13 23 Mar 2010 13:40
    adams822
    Poziom 9  

Ja na wlot mam wentylator w zasilaczu. Więc coś tam chłodzi mi tą płytę główną. A to moje statystyki z Everesta i cpuz:

Nie wiem co z tym robić.Z tego co kiedyś czytałem to Athlon'y mają wyższe temperatury niż Intel'e.To może być tym spowodowane.

Ja nie wiem co w końcu robić.Może jakieś pomysły.

0
  • #14 23 Mar 2010 19:30
    Lzep
    Poziom 39  

adams822 napisał:
    Ja na wlot mam wentylator w zasilaczu.Więc coś tam chłodzi mi tą płytę główną.
    Co Ty wypisujesz ? Zasilacz wydmuchuje powietrze na zewnątrz, więc o jakim wlocie na zasilaczu piszesz ? Totalne nieporozumienie !
    adams822 napisał:
    Może jakieś pomysły.
    Już były, ale Ty nic z tego nie możesz pojąć, jak widzę.

0
  • #15 23 Mar 2010 20:50
    adams822
    Poziom 9  

Ja bym chciał coś by się zmieściło z kompie i jakiś rozsądny budżet.

Wymiana wentylatora coś może by dała, nie wiem.

0