Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki auto alarm - mały pobór prądu.

21 Mar 2010 09:50 3934 5
  • Poziom 27  
    Witam chciałem kupić lub zrobić jakiś autoalarm, który bierze bardzo mało prądu
    ( ile tak pobierają autoalarmy ? 5mA czy 25mA )

-ponieważ mój pobiera 35mA i stąd moje "głupie" pytanie -bo ciągle rozładowany mam (w zimie zazwyczaj) akumulator samoch. Więc myślę nad wymianą autoalarmu w moim samochodzie.

Czy ktoś poda mi może markę lub linka do takiego alarmu ?

Serdecznie proszę o poradę - pozdrawiam Damian
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Uważam, że to nie z powodu alarmu rozładowuje się akumulator przez noc.
    Pobór prądu przez centralę alarmu do 20mA to norma.

Twój alarm przez godzinę pobiera 35mAh = 0.035Ah (wartość prądu w A * czas w h)
    Na dobę pobiera ok. 0.84 Ah
    Dalesze obliczenia pozostawiam Tobie

Odłącz fizycznie centralkę alarmu od instalacji samochodu i zmierz wtedy pobór prądu całej instalacji z akumulatora samochodu.

Jeżeli to faktycznie wina alarmu, to problem tkwi raczej w przekaźniku odcięcia zapłonu, który być może jest na czuwaniu alarmu cały czas zasilany. Należy go przerobić na inny , który działa dopiero przy wzbudzonym alarmie.
  • Poziom 27  
    Serdecznie dziękuję za bardzo fachowe porady i rady warte uwagi i docenienia waszej wiedzy - dzięki takim ludziom elektroda ma poszanowanie i nie ważne jest tu poziom krateczek ale konkretna wiedza na danym temacie.

<< Dziękuję za WZÓR ! >>
    Cytat:
    Dalsze obliczenia pozostawiam Tobie

To około 35 dni powinien mi wytrzymać biorąc zimę i mrozy pod uwagę i sprawność aku. to powinien ze 2 tyg. postać i odpalić normalnie ale 5mA było by mile widziane w auto alarmie :)

Przekaźnik odcięcia zapłonu mam na czymś innym (to coś - czymś innym, odpada bo jest sprawne) po prostu alarm mam podłączony po to by jak się drzwi otworzy to by wył i wstrząsy itp. i sygnalizacja kierunkami.

Ale może rzeczywiście ten przekaźnik odcięcia zapłonu (który w rzeczywistości jest nie użyteczny) - sprawdzę to.
    To co pobiera instal. auta też warte sprawdzenia ! Dziękuję za propozycję.

Cytat:
    w zimie, to normalne, że aku padnie.

No tak właśnie po tygodniu bo zimę się tak często nie jeździ - ale zrobiłem taki mini "UPS" na zimę i gdy wyciągałem tego dużego (ma go dopiero 1.5 roku więc raczej sprawy) na parę dni to na tym siedział alarm, a gdy włożyłem ten duży to ładownie było poprzez żarówkę.

Jaki auto alarm - mały pobór prądu.

Chociaż z tym "pomysłem" dłużej wytrzymywał mi ten alarm tylko tyle że nie miałem zadziałania jak spadek napięcia gwałtowny jest (zapalona żarówka itp. radio) i musiałem przerobić syrenę by wyła głośniej bo przez diodę było ciszej ( spadek na diodzie)

Ale gdzieś słyszałem lub może i widziałem że są takie alarmy co pobierają 5mA w czuwaniu. Jeżeli można o link do takich alarmów -ale nie za drogich proszę - chociaż już al...gro sprawdzałem i google też ale może ktoś ma konkretną firmę do polecenia.

<<to mi trochę dało do myślenia >>
    Pozdrawiam Damian
  • Użytkownik usunął konto