Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 2 2,2 DCI karta nie zapala kontrolek

tomaszekR3 21 Mar 2010 13:23 6566 11
lampy.pl
    tomaszekR3
    Level 11  
    Witam wszystkich ,auto jak wyżej nagle przestała reagować na kartę nie zapala kontrolek.Diagnoza centralnej elektryki wykazuje "niewłaściwy sygnał z rygla kierownicy "kontrolka immo po włożeniu karty świeci cały czas.
    Może ktoś posiada schemat komunikacji CAN to by ułatwiło dalsze poszukiwania.
    Pozdrawiam.
  • lampy.pl
    User removed account
    User removed account  
    tomaszekR3
    Level 11  
    Czytnik przejrzałem , wszystko ok po włożeniu do połowy karty już reaguje,odpala normalnie radio, lecz brak zasilania po stacyjce i immo blokuje rozruch.
  • lampy.pl
    User removed account
    User removed account  
    tomaszekR3
    Level 11  
    Sprawdziłem oba ,w diagnozie widać obecność karty,rygiel kierownicy "cyka" przy wyjmowaniu .Kontrolka po wyjęciu normalnie prawidłowo mruga po włożeniu świeci światłem ciągłym o czym pisałem na wstępie.
    jurekk55
    Level 36  
    Kierownicę masz zablokowaną??
    tomaszekR3
    Level 11  
    Tak kierownica zablokowana.
    jurekk55
    Level 36  
    Spróbuj poruszać kierownicą w momencie wsuwania karty,jeżeli wszystkie bezpieczniki całe,kontrolka immo zgaszona-b.możliwe uszkodzenie blokady
    tomaszekR3
    Level 11  
    Już próbowałem wszystkiego,blokadę kierownicy zdemontowałem połączenia sprawdzone właśnie problem w tym że kontrolka immo świeci po włożeniu karty
    potrzebuję schematu podejrzewam komunikację Can lub padła karta,jutro rozetnę kartę ale chcąc tego uniknąć napisałem ten post może ktoś miał podobny przypadek.
    doktor333
    Level 18  
    Jeżeli nie będzie info o odblokowaniu kierownicy nie włączy się zapłon ani nie uruchomi silnika.

Dodano po 1 [minuty]:

Musisz usprawnić blokadę kierownicy.
    ARTEMIAN
    Level 16  
    Miałem taki przypadek po zabawie w UCH , po odłączeniu akumulatora i całonocnym ładowaniu samochód na drugi dzień odpalił.Dzieje się tak jak jest za niskie napięcie zasilające kalkulatory.
    tomaszekR3
    Level 11  
    K woli wiedzy dla potomnych ;winne całego zamieszania było rozprogramowanie UCH
    wymiana kompletu karta +UCH i dopisaniu do reszty wszystko działa .
    Dziękuję wszystkim za rady i zainteresowanie tematem.
    Pozdrawiam "NIECH BLUES BĘDZIE Z WAMI "