Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Malaguti F15 FireFox. Na poczatku ma slabe przyspieszenie

props92 21 Mar 2010 14:57 6131 7
  • #1 21 Mar 2010 14:57
    props92
    Poziom 8  

Witam. Mam Malaguti F15 i problem z nim, a mianowicie z przyspieszeniem.
    Po odpaleniu (gdy jeszcze nie jest rozgrzany), rusza jak nalezy, lecz gdy sie rozgrzeje na poczatku nie ma sily ruszyc z miejsca, ale jak juz wejdzie na obroty to przyspiesza normlanie. Drugim problemem jest to, ze ma wszytskie blokady sciagniete, a jedzie tylko 60 km/h. Gdy daje gaz to konca to sie dlawi. Gaznik przeczyszczony, cylinder jest po szlifie, lecz watpie ze przez 500 km poprzedni wlasciciel jezdzil nim 30 km/h. Rolki sa nowe, jak i wariator. Nie wiem jak sie nazywaja takie blaszki co sie odginaja pod cisnieniem ( sa pomiedzy silnikiem a gaznikiem), ale one tez sa nowe. Gaznik byl regulowany, ale mi sie wydaje e to w nim tkwi problem. HELP!

0 7
  • Pomocny post
    #2 21 Mar 2010 18:19
    helena33
    Poziom 27  

Moduły mają ograniczniki obrotów. Podstaw modół bez blokady i zobacz efekt.
    Silnik po rozgrzaniu nie ma siły, może po rozgrzaniu rozszczelnia się gdzieś, łapie lewe powietrze i taki efekt, podokręcaj wszystkie śruby.
    Jak się dławi to może w tłumiku jeszcze jest blo.
    Ta blaszka to membrama ( różnie nazywają), może wyglądać ok, ale jak jest nieszczelna przy swojej pracy ,część mieszanki paliwowo powietrznej będzie się cofać do gaznika (filtra powietrza), filtr powietrza swoją drogą też musi być czysty.

0
  • Pomocny post
    #3 21 Mar 2010 20:34
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Silnik rusza z niskich czy wysokich obrotów? Jeśli z niskich - oznacza to złą pracę sprzęgła odśrodkowego.
    Poza tym napisz jaki rok produkcji, jaki silnik (minarelli czy chiński).

0
  • #4 21 Mar 2010 22:10
    props92
    Poziom 8  

Malaguti F15 FireFox . Silnik minarelli . Rok produkcji 1997

Dodano po 18 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie, gdyz z gaznika mi pluje mieszanka paliwa z olejem, ktory zamieszcza sie w kolanku od filtra powietrza. Dowiedzialem sie, ze to moze byc sprawa membran. Owe membrany wpierw mialem blaszane z wycieciem po srodku, pozniej zmienilem na kwadratowe wykonane z karbonu. Czy to moze byc tego przyczyna ?

0
  • Pomocny post
    #5 22 Mar 2010 10:32
    helena33
    Poziom 27  

Tak jak w moim poście wyżej, gdzieś źle dolegają te membrany i to jest problemem, cofa się paliwo.Przed złożeniem tych blaszek trzeba sprawdzić czy nie przepuszczają do tyłu, np spryskując pianą mydlaną i obróceniem wału, jak idą bąbelki to już wiadomo ze szczelne nie jest.

0
  • Pomocny post
    #6 27 Mar 2010 13:58
    gorzki
    Poziom 11  

A ja uważam że prawdopodobnie źle są dopasowane rolki. Żmudna praca, ale jak kupisz sobie na mielochu komplety rolek i pokombinujesz to skuter będzie śmigał jak głupi ;)

0
  • #7 30 Mar 2010 21:55
    props92
    Poziom 8  

Dzięki za wszytsko, lecz mam jeszcze jedną prośbę.
    Mianowicie chodzi o to, że gdy daje gaz do końca on się rozpędzi do pewnej prędkości i w pewnym momencie sie dławi.

0