Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolorowy tusz CL do drukarki Canon mp140 (nie drukuje)

MateuszWejman 21 Mar 2010 18:13 3175 1
  • #1 21 Mar 2010 18:13
    MateuszWejman
    Poziom 11  

Dzień dobry,

mam problem z drukiem kolorowym. Bardzo rzadko używałem koloru, przeważnie drukuję w odcieniach szarości. Kiedy pojawił się monit o wyczerpywaniu się czarnego tuszu, kupiłem oryginalny czarny tusz od Canona, ale jeszcze przed napełnieniem musiałem wydrukować parę stron - i skoro nie miałem czarnego postanowiłem wydrukować w kolorze i wypuściło czystą stronę. Sprawdziłem w ustawieniach, przywróciłem te domyślne, sprawdziłem dyszę - puszcza kolory - tylko nie drukuje w kolorze - to nie możliwe aby kolorowy tusz (oryginalny Canona) się już wyczerpał - tym bardziej, że dysze puszczają kolor... Świeciły mi się kontrolki B i C - przy czym C migała. Uznałem, że to wina braku czarnego tuszu, ergo...

napełniłem czarny tusz, zrestartowałem ustawienia drukarki, i drukuje tylko w czerni. Co się stało z kolorowym tuszem? Wyświetla mi stan koloru czarnego jako wysoki a kolorowego powyżej średniego. Drukować w kolorze jednak nie chce. Nie palą mi się żadne kontrolki.

0 1
  • #2 21 Mar 2010 19:26
    endriuf
    Spec od drukarek

Najprawdopodobniej przysechł. Zrób czyszczenie głowicy z poziomu oprogramowania. Jak nie pomoże to albo myjka ultradźwiękowa, albo domowymi sposobami włóż do ciepłej wody tak na 0,5cm.

0