Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw SHARAN klimatronik wyłącznik ciśnieniowy klimatyzacji

21 Mar 2010 18:22 5669 5
  • Poziom 10  
    posiadam vw sharana z klimatronikiem rok 1997. 1.9tdi 110km, mam problem z klimatyzaacją od wczoraj zrobiło się cipło i zauważyłem że klimatyzacjia nie chłodzi i wyświetlacz klimatronika miga po włączeniu zapłonu. Diagnoza wykazuje błąd 729 wyłącznik ciśnienia klimatyzacji F129, podpowidzcie gdzie go szukać w aucie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Witam

Proponuję uzupełnić czynnik chłodzący klimatyzacji.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    czynnik był sprawdzany w pazdzierniku ciśnienie było dobre układ szczelny, problem ten sam błąd 729 ustąpił po wypąpowaniu i ponownym wpąpowaniu czynnika lecz teraz ponownie powrócił wic chyba to nie czynnik ,sprawdze go we wtorek
  • Poziom 17  
    Piszesz, że problem wtedy ustąpił. Czy aby temperatura na zewnątrz (4 stopnie) nie blokowała już wtedy załączania sprężarki ( w końcu to był już pażdziernik)? Jeśli tak to sprawdziłbym czy sprawny jest wentylator chłodnicy klimatyzacji. Presostat F129 działa zarówno na wysokie jak i na niskie ciśnienie w układzie.
  • Poziom 20  
    ciontyk napisał:
    czynnik był sprawdzany w pazdzierniku ciśnienie było dobre układ szczelny, problem ten sam błąd 729 ustąpił po wypąpowaniu i ponownym wpąpowaniu czynnika lecz teraz ponownie powrócił wic chyba to nie czynnik ,sprawdze go we wtorek

Październik - marzec to jakieś pięć miechów, 13to letni durszlak potrafi zgubić gaz w tydzień. Sprawdź gaz, potem czujnik (jest z przodu z prawej strony na filtrze-osuszaczu)
  • Poziom 10  
    sharan był sprawdzany w ogrzewanym garażu, wętylator chłodnicy działa,umówiłem się na sprewdzenie czynnika i szczelności układu o wynikach poinformuje