Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Porady w zaprojektowaniu układu w Fluid Sim

Zakrzak3 21 Mar 2010 18:33 3325 4
    Zakrzak3
    Level 10  
    Witam.

Na pracę domową mam zadany układ poniżej i mam go wykonać w programie jak w temacie. Nigdy nie bawiłem się tym programem i za bardzo nie wiem jak się zabrać za ten układ. Najlepiej pasowałby mi screen z wykonanym układem, ale każda pomoc się przyda.

Porady w zaprojektowaniu układu w Fluid Sim[/url]
    Z góry dzięki
    wojtek8-7
    Level 12  
    "Pomoc w zaprojektowaniu..."

Oczywiście możemy pomóc, ale nie odrobić lekcje za kogoś. Przedstaw próbę samodzielnego rozwiązania a my napiszemy czy dobrze jest czy źle i ewentualnie poprawimy. Fluidsim (cysto pneumatyczny) nie jest skomplikowanym programem i można go obsługiwać intuicyjnie, cyklogram też nie jest rozbudowany.

Pozdrawiam
    Zakrzak3
    Level 10  
    Myślałem żeby wstawić jakiś licznik impulsów, ale nie wiem jak to wszystko połączyć.
    ekomont
    Level 16  
    No niezupełnie tak to ma działać.

Tam są 2 siłowniki - pierwszy jak się wysunie, to drugi ma robić ruchy oscylacyjne aż się pierwszy siłownik schowa (czyli tak długo jak długo 1 jest na krańcówce, tak długo drugi porusza się tam i z powrotem)
    Zakrzak3
    Level 10  
    Ja rozumiem jak zrobić ten układ, tylko że problem mam z programem i nie wiem z której strony go ugryźć. Może ktoś wytłumaczy mi mniej więcej jak wykonać to za pomocą tego programu.