Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GMS 1602 Czym napędzić ??

lowlander 21 Mar 2010 22:13 1188 5
  • #1 21 Mar 2010 22:13
    lowlander
    Poziom 16  

Witam, wykonałem sobie zabudowę drzwi w BMW e36 i użyłem GMSów 1602 bo miałem je pod ręką i wiedziałem już na co mogę liczyć (niezła dynamika i brzmienie), jedynie soprany muszę wymienić (lub inaczej ciąć pasmo) bo są niemiłosiernie suche i sypiące (prawie jak piezaki, dramat) I teraz moje pytanie czym to napędzić bo w tym momencie podpiąłem je pod GMS 2250 bo też miałem pod ręką :P ale ten wzmacniacz ni jak nie radzi sobie z tym zestawem po prostu jest za słaby, myślałem nad hifonicsem zeus Z4000 ponieważ chce pominąć zwrotnicę i zastosować bi-amping, jednak nie jestem do niego do końca przekonany, JBL odpadają bo grają dramatycznie ostro i sucho. Co możecie polecić i jakie moce ten zestawik przeniesie?? mid bassy maja 40 W RMS / 100 W impuls ale myślę że 60 RMS ich nie zabije bo pod tym wzmacniaczem (rzekomo 2x50 W RMS w co nie do końca wierzę) głośnik nie do końca się wysterowuje a wzmacniacz już się poddaje i daje duże zniekształcenia. Wolę kupić jakąś wyższej klasy używkę niż tani łomotacz bo nie tędy droga. Cena wzmaka ograniczona do jakichś 400 pln.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

0 5
  • #4 22 Mar 2010 13:55
    far77
    Poziom 12  

Tez ma ten zestaw i zasilam go XM 5540,tweter sypiacy okrutnie mimo L-pada -6db,sam szukam sposobu jak go przyciszyc a najchętniej zmienić brzmienie na mniej natarczywe.

0
  • #5 23 Mar 2010 16:56
    lowlander
    Poziom 16  

far77 napisał:
    Tez ma ten zestaw i zasilam go XM 5540,tweter sypiacy okrutnie mimo L-pada -6db,sam szukam sposobu jak go przyciszyc a najchętniej zmienić brzmienie na mniej natarczywe.

Ja do tego zestawu zrobię bi-amping (dlatego szukam 4 kanałówki najlepiej w klasie AB) i po problemie ostatecznie pobawię się ze zwrotnica bo ta fabryczna moim zdaniem za wysoko tnie, a jak sie wkurzę to wymienie sobie syki na signaty T3 bo mam je pod ręką więc nic mnie to nie będzie kosztować a zobaczę czy efekt okaże się zadowalający.

0
  • #6 23 Mar 2010 17:24
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Spróbuj go "ciąć" wyżej niż 3,5 kHz (tylko nie wiem czy Ci sie za mocno średnica nie schowa) .
    U mnie dawał radę :D choć nie osluchałem go za mocno :| .

0