Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon EOS 20D - migawka i ERR99

hubiwit 22 Mar 2010 09:13 4721 9
    hubiwit
    Level 25  
    Mam następujący problem:
    Canon ciągle zachowuje się, jakby robił zdjęcia - pracuje lustro i migawka. Nawet gdy aparat nie ma karty, obiektywu, jest wyłączony i otwieram lub zamykam klapkę od baterii czy od karty lub przełączam AF/MF na obiektywie. Przy przełączeniu na ON migawka trzaska cały czas, na wyświetlaczu (tym na górze monochromatycznym) miga znaczek pustej baterii, albo ERR99, czasami mrugnie normalnymi danymi. Nie reaguje na żadne przyciski.

Proszę o pomoc, jak się do tego zabrać, w serwisie się tego robić nie opłaca.
    Bęben
    Level 16  
    Prawdopodobnie masz zwarcie na spuście migawki i aparat ciągle robi zdjęcia jakby spust był naciśnięty. Nie powinno być drogie do naprawy w serwisie.
    hubiwit
    Level 25  
    Ale aparat robi zdjęcia nawet jak jest wyłączony i jak nie ma obiektywu..
    Naprawiacz
    Level 19  
    Wymień migawkę.
    pozdrawiam
    gabik001
    Level 37  
    Wyglada na migawke. Swoja droga bez obiektywu tez mozna ciachac foty ;)
    Pozdrawiam
    hubiwit
    Level 25  
    Dziwi mnie ze też przy wyłączonym aparacie, jak wsadzam lub wyjmuję baterię, otwieram klapki itp. Nie ma jakiegoś softu serwisowego do Canona?
    gabik001
    Level 37  
    Soft to moze i jest ale na Zytniej w Wawie... Slabe przecieki z tamtad sa.
    A jaki przebieg migawki? I czy jak ustawiasz na czas otwarcia zalozmy 5s (M) to tez klapie czesto czy co 5s?
    hubiwit
    Level 25  
    Problem w tym, ze nie da się nic ustawić, bo jak włączę aparat, to migawka pracuje jak w trybie zdjęć seryjnych. Na wyświetlaczu górnym jest tylko znaczek pustej baterii i czasami mignie parametrami lub ERR99. Na żadne przyciski (oprócz wyłącznika) nie reaguje. Wygląda mi to na soft albo coś w tym kierunku..
    hubiwit
    Level 25  
    Dzięki za pomoc!

TEMAT ZAMYKAM