Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zaciskarkę wybrać - cena do 100 zł

22 Mar 2010 12:05 8801 10
  • Poziom 8  
    Zastanawiam się jaką zaciskarkę wybrać do końcówek tulejowych izolowanych. Cena żeby była rozsądna. Potrzebna będzie do izolowania końcówek do tablicy rozdzielczej nn. A i czy zaciski stosuje się tylko do przewodów wielożyłowych czy także do jednożyłowych? Może jakieś linki...
  • Poziom 34  
    Na jaki zakres przekrojów ma być zaciskarka? Co to znaczy rozsądna cena? Zaciski stosuję się do wielożyłowych.
  • Poziom 8  
    Do 10mm2, a cena tak do 100zł. Pewnie takim urządzeniem do zaciskania przewodów w instalacjach domowych nie zacisnę przewodów i konektorków od auta. A w instalacjach domowych połączenia pomiędzy bezpiecznikiem, a RCD wykonuje się jednożyłowym czy wielożyłowym z końcówkami zaprasowanymi?
  • Poziom 37  
    W sklepie TME mają duży wybór i różny przedział cen.
    Albo
    Link usunąłem. Pkt 10.11 regulaminu. Musisz wstawić inny opis. [retrofood]
    Ostatnio ją kupiłem do końcówek izolowanych i jak na razie zaciska ok.
  • Poziom 19  
    W rozdzielniach nn stosuje się przede wszystkim do wykonywania mostków itp. wykonuje sie z te mostki z linki, oczywiście pojedyńcze przewody też można zakuć tylko po co ? no chyba żeby ładnie wyglądało. Ja używam praski firmy KNIPEX( nie będę chybo oskarżony o reklamę) nie droga i dość dobra.
  • Poziom 37  
    Zaciśniesz nią wszelkie korektory izolowane na kablu lince ja używam do 1.5mm2 to są czerwone koszulki na nich 2.5mm2 to są niebieskie koszulki. Zacisk jest dobry bo próby robiłem na wyrywanie. Jeszcze jest możliwość zułtych 6mm2.
  • Poziom 20  
    Możesz kupić na przykład zaciskarkę do tulejek YAC8. Mam taką oraz do konektorów YYT7 i YYT11, są ok. Do większych mam zaciskarkę z Wihy(do 16).

W Conradzie jest zestaw szczypiec zaciskowych nr art. 801020-10 z tulejkami nieizolowanymi oraz zestaw z tulejkami izolowanymi nr art. 814735-10, gdybym nie miał Wihy to bym zakupił.
  • Moderator na urlopie...
    Ja ma taką: Link usunąłem. Pkt 10.11 regulaminu. Musisz wstawić inny opis. [retrofood]
    I jestem zadowolony Oczywiście można taką wyciskarkę wyrwać już za ok. 70zł :) Plusem jest to że zaciskarka zaciska tuleję z czterech stron, a nie z dwóch (góra dół)
  • Poziom 8  
    Jaką zaciskarkę wybrać - cena do 100 zł a taki byłby dobry?
  • Poziom 21  
    Mam wizualnie wyglądającą tak samo, ale chyba inna firma i sprawdza się świetnie, Moja ma jeszcze śrubkę regulacyjną siły docisku, średnica przewodu nie wiem czy ta ma, nie widać na zdjęciu.
  • Poziom 8  
    MODEL : ENERGOTYTAN MPM-64

GATUNEK : 1

ZAKRES : 0,25-6 mm/2

IDEALNIE DO INTENSYWNYCH PRAC MONTERSKICH

# do zagniatania tulejek kablowych zgodnych ze standardami UE
    # do nielutowanych, dostosowanych do standardów, połączeń elektrycznych
    # boczne ładowanie tulejki do zaciskarki
    # łatwe w obsłudze dzięki samonastawnemu mechanizmowi, który dostosowuje matrycę szczypiec do rozmiaru zaciskanej tulejki
    # powtarzalna, dostosowana do standardów, wysoka jakość zagniatania dzięki mechanizmowi pozwalającemu na otwarcie szczypiec tylko wtedy, gdy złącze zostało już zaciśnięte
    # narzędzia zostały poddane precyzyjnej kalibracji w fabryce
    # optymalne przełożenie siły dzięki mechanizmowi dźwigniowemu
    # duży komfort obsługi dzięki poręcznemu kształtowi i niewielkiej wadze
    # stal elektryczna chromowo-wanadowa o specjalnej jakości, hartowana olejowo

Cena 90zł to chyba nie dużo jak na taki sprzęt? ale do samochodu nic chyba tym nie zacisnę a napewno nie takich Jaką zaciskarkę wybrać - cena do 100 zł
    Ale może do tych opłaca się kupić inną, a do domowych instalacji tą energotytana. Jak sądzicie?