Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel vectra B 2.0dti dziwne problemy z pompa wtryskowa

tieri 22 Mar 2010 14:32 46662 10
Bosch
    tieri
    Level 10  
    Witam

mam problem z vectra B 2.0 dti. W aucie padl sterownik pompy wtryskowej, sterownik zostal wymieniony i silnik zaczol pracowac ale od czasu do czasu wypadal blad regulacja poczatku wtrysku, odeslalem pompe na reklamacje ale stwierdzono ze wszystko jest ok, zalozylem ja z powrotem ale problem pozostal, doradzano mi regulacje rozrzadu pompa było ciut lepiej ciut gorzej ale problem byl nadal az w koncu po jakims miesiacu silnik wogole przestal reagowac na gaz trudno odpalal a jak juz odpalil chodzil bardzo nierowno. Odeslalem pompe na reklamacje gdzie stwierdzono ze sterownik jest ok rozebrali przy okazji pompe i wymienili jakies uszczelnienia w sekcji zasilajacej (podobno mialy byc odpowiedzialne za to ze czasem wypadal blad regulacji kata wtrysku). Zalozylem pompe a tu bez zmian auto ciezko odpala jak juz odpali to idzie nierowno i nie reaguje na gaz - nie dymi, ale jest ciekawostka jak zalamie przewod zasilajacy w paliwo to silnik zaczyna chodzic rowno i zaczyna reagowac na gaz, probowalem zasilic pompe z beczki z ropa tak zeby wyeliminowac weze filtr paliwa itd., ale to nic nie daje generalnie silnik zachowuje sie tak jakby dostawal malo paliwa a w momencie jak zacisne mu weza ssacego czyli ogranicze mu przeplyw silnik zaczyna pracowac poprawnie

może ktos sie spotkal z czyms takim ewentualnie wie kto by sie podjal naprawy

pozdrawiam
    michal
  • Bosch
  • Bosch
    darek640
    Level 15  
    A gdzie naprawiałeś pompę i ile zapłaciłeś podejrzewam że zaciera się na przestawiaczu.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    darek640 wrote:
    A gdzie naprawiałeś pompę i ile zapłaciłeś podejrzewam że zaciera się na przestawiaczu.

Np. "Ekodiesel" w Sochaczewie. Gruntowna naprawa z gwarancją 2,5 kPLN.
    tieri
    Level 10  
    dzieki za info zadzwonie zobaczymy co mi powiedza

pozdrawiam
    michal
    cybkryst
    Level 20  
    Witam wszystkich.
    Mam pola vectre taka jak w temacie. Auto miało zaniki mocy. Błędy jakie były to EGR i przepływomierz powietrza. Przy okazji wyczyściłem kolektor dolotowy co sie z tym wiąże musiałem odkręcić przewody od wtryskiwaczy. Po złożeniu wszystkiego auto nie chce odpalić. Wymienione wszystkie przewody na powrocie układ jest szczelny i odpowietrzony. Paliwo dochodzi do wtryskiwaczy ale nie ma ciśnienia, bo jestem w stanie zatkać palcem. Błędów żadnych na tą chwile, parametry podczas rozruchu są takie jak w załączniku. Wiem że te pompy są bardzo awaryjne w tych autach ale czy to jest na pewno pompa? Dodam jeszcze że pompa to Bosch 0470504004
    tieri
    Level 10  
    moze ci sie nie odpowietrzyla, jak robilem to pierwszy raz tez mialem takie problemy, potem kupilem sobie reczna pompke paliwa taka z renault( taka gruszka na przewod) montuje ja miedzy filt a pompe za nia daje maly filtr na przewod tak dla bezpieczenstwa i pierwsze zalewam pompe a dopiero potem zaczynam odpowietrzac zazwyczaj podlanczan jeszcze drugi akumulator zeby rozrusznik fajnie krecil
    pozdrawiam
    michal
    cybkryst
    Level 20  
    Pompa na pewno nie jest zapowietrzona bo po przelaniu przez nią 2 litrów diesla nie ma prawa juz być w niej powietrza. Zawsze tak robiłem i po paru obrotach silnikiem auto odpalało. Tym bardziej jestem pewien ze nie ma powietrza w pompie bo podczas próby rozruchu paliwo wylewa sie z przewodu powrotnego. Do tego jk popuszczę nakrętkę przy wtryskiwaczu paliwo wycieka znacznym strumieniem z tego przewodu tylko, że nie ma ciśnienia bo palcem powstrzymam ten wypływ paliwa na wtryskiwacz.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ja powiem bez dzwonienia: sprawdź sterownie zaworu wysokiego ciśnienia -
    opel vectra B 2.0dti dziwne problemy z pompa wtryskowa
    Code:

1. - łopatkowa pompa przetłaczająca z zaworem regulacyjnym ciśnienia
    2. - czujnik kąta obrotu
    3. - sterownik pompy
    4. - pompa wysokiego ciśnienia z wałkiem rozdzielczym i zaworem wylotowym
    5. - przestawiacz wtrysku z zaworem przestawiacza
    6. - zawór elektromagnetyczny wysokiego ciśnienia

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4437610#4437610,
    Ponadto poczytaj o pompach VP37 i VP44, będziesz wiedział z czym przyszło Ci się mierzyć.
    cybkryst
    Level 20  
    Wielkie dzięki robokop i niuniu36 teraz już wiem z czym walczę. Mam tylko nadzieję, że wyjdę z tej walki z twarzą (pewnie brudną i śmierdzącą jak u traktorzysty).