Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podlączyć 3 fazowy licznik energii el. B52as ?

22 Mar 2010 15:20 7252 3
  • Poziom 11  
    Witam

Mam do podłączenia 3 fazowy licznik energii MOD B52as

Dane na tabliczce: 3x380 V 5 (10) A, 50 Hz, 400 obr/1kWh 1975

Obciążenie symetryczne, kolejność faz RST

Licznik ma tylko 4 zaciski o numerach: 1 3 4 i 6

Zgodnie z oznaczeniem (B52as) jest to licznik do sieci 3 fazowej 3 przewodowej (symetryczne obciążenie), z użyciem przekładników pomiarowych.

Pozostaje pytanie jak go podłączyć. Trochę mało zacisków. Jednak jeśli to obciążenie 3 fazowe symetryczne to może pdlącza się go w 1 fazę i mnoży pobór 3 razy?

Dysponuje ktoś może schematem podłaczenia tego licznika lub wie jak to zrobić?

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    milosz125 napisał:
    Witam

Mam do podłączenia 3 fazowy licznik energii MOD B52as

o ile dobrze pamiętam to licznik trójfazowy do stosowania wyłącznie w sieci trójfazowej trójprzewodowej, musisz mieć 7 zacisków (lub 5), licznik ma 2 organy napędowe podłącza się w układzie arona

+ oczywiście przekładniki prądowe bo to licznik półpośredni

fotka zacisków mile widziana...

Zdania zaczynamy dużą literą. Arona piszemy tez dużą literą. Pamiętaj o tym[retrofood]
  • Poziom 11  
    Witam
    Licznik będzie zamontowany w sieci typu TN-C-S.
    3 przewodowy w sensie, że obciążenie jest symetryczne (bez konieczności podłączania N, prze zktóry nie płynie w ww przypadku prąd).
    Przekładniki będą dopiero dobierane i do końca nie wiem jakie...

Cytat:
    o ile dobrze pamiętam to licznik trójfazowy do stosowania wyłącznie w sieci trójfazowej trójprzewodowej, musisz mieć 7 zacisków (lub 5), licznik ma 2 organy napędowe podłącza się w układzie Arona

Też myślałem , że to jest układ z dwoma organami napędowymi. Niestety zaciski są 4 (słownie: cztery o numerach 1, 3,4 i 6-fotkę zrobię może jutro) więc układ Arona odpada.

Myślałem, że należy go więc włączyć jak 1 fazowy: zaciski cewki prądowej nr 1 wejście z fazy R, nr 3 wyjście dalej R. A zaciski 4 6 jako we/wy dla przewodu N.
    Jednak zgodnie z opisem (litera B) jest to licznik dla układów 3 przew. Poza tym przy 4 zaciskach nie da rady podłączyć przekładnika (litera a w opisie i zakres prądowy 5 (10) A oznaczałyby konieczność użycia przekładnika)....

Cos tu jest namieszane....

Pozdrawiam

P.S. W załączniku trochę o pomiarach mocy czynnej...
    Załączniki:
  • Poziom 22  
    Jest to licznik do pomiaru strat, ma 4 zaciski, 1 -3 idzie na przekładnik prądowy 4 i 6 idzie na napięcia międzyfazowe R S