Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo 850 T5 gaśnie na wolnych obrotach

bogdi2 22 Mar 2010 19:50 3575 0
    bogdi2
    Poziom 1  
    Moje volvo 850 T5 (1995 rok) nie chciało chodzić na wolnych obrotach, szczególnie gdy było ciepło na zewnątrz ( już nawet od + 10 C). Zapaliła się kontrolka sterowania silnika (lambda). Jeszcze na zimnym silniku zapalił, ale po nagrzaniu gasł. W zimie w czasie mrozów można było jeździć w miarę normalnie , ale latem - koszmar - dojeżdżasz do świateł i koniec! Objeździłem wszystkich diagnostów w okolicy, ale nie potrafili się połączyć ze sterownikiem silnika przez OBD II na KTS. Jeden tylko zajarzył, że trzeba mieć do tej wersji specjalny przyrząd "przejśćówkę" między kodami błyskowymi w starszych wersjach a OBD II. Poradził, żeby zaraz po zapaleniu (na ciepłym) odłączyć wtyczkę od silnika krokowego. Tak jeździłem rok! W końcu serwis. Kręcili nosem, bo auto z gazem, ale zrobili diagnostykę na dwa razy (w Niemczech). I rzeczywiście mieli przyrząd do odczytywania kodów z OBD II . Efekt - przepływomierz. W Niemczech 420 euro, u nas kupiłem ok. 700 zł. oryginał BOSCH. Wymieniłem, wszystko gra - kontrolka zgasła, silnik chodzi tak jak powinien.