Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejściówka EURO -> SVideo kiepski obraz w komputerze

22 Mar 2010 21:21 3256 6
 • Poziom 20  
  Witam!

  mam dekoder telewizji na kartę oraz kartę w komputerze VideoMate C100 do przechwytywania obrazu, niestety w dekoderze nie ma złacza SVideo, a jedynie dwa chinche od dźwięku. Wygrzebałem przejściówkę EURO na SVideo oraz chinch żółty, i dwa chinche od dźwięku, obraz na tej przejściówce jest okropny! Zarówno podłączałem ją do wyjścia TV w dekoderze jak i do wyjścia VCR. Jeżeli podłącze do gniazda TV w dekoderze to obraz na SVideo jest czarno biały, jeżeli do złącza VCR, kolorowy ale zły stan, bardzo zły . Na chinch żółtym i po podłączeniu do VCR nawet daje się oglądać, ale nadal jest brzydki i mnie nie zadawala. Kabel SVhs (svideo) dobry, dobrej jakości, nie jest zbyt długi (2 metry).

  Karta bardzo dobrze współpracuje z SVideo sprawdzałem z innymi urządzeniami (np. odtwarzaczem DVD).

  Może mi ktoś polecić jakieś wyjście z tej sytuacji?

  dekoder jest taki:

  Przejściówka EURO -> SVideo kiepski obraz w komputerze

  a przejściówka dokładnie taka:

  Przejściówka EURO -> SVideo kiepski obraz w komputerze

  w dekoderze nie ma SVideo to gniazdo z boku które przypmina svideo to jest gniazdo serwisowe.

  prosze o jakieś podpowiedzi
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 20  
  Witam!


  nie wiem czy daje SVideo wewnątrz euro

  tak jestem teraz podłączony jak piszesz, obraz jest jako taki o ile przejściówka jest wpięta pod VCR w tunerze, na napisach troszke drga, wg mnie to taki jakości kasety VHS, z daleka nawet da się oglądać. Ale taka sama jakośc jest jak podłącze ten chinch żółty do innego urządzenia. Ogólnie na SVideo to żyleta jest z tą kartą w komputerze PC, a pod chinch jako taki, średni. Wolałbym coś wykombinować i polepszyć obraz.

  A da się jakoś polepszyć obraz inaczej?
 • Poziom 10  
  Witam. Widze że kolega ma identyczny problem co ja tyle że ja właśnie mam zamiar kupić taką przejściówke i nie jestem pewien jaki będzie obraz gdy połącze przez composite (żółty chinch). Jeżeli piszesz że obraz jest kiepski to pewnie będzie tak i w moim przypadku.

  Myślę że nie ma innej możliwości połączenia. Ja mam troche inna kartę lecz działa na tej samej zasadzie. Te tunery są przystosowane do odbioru sygnału analogowego a nie cyfrowego. Z tego co wiem to nawet w tych przejściówkach po przełączeniu na out wyjście s-video nie działa gdyż nie możliwy jest przesył z scart do s-video. Działa jedynie własnie żółty rca czyli composite ale jak piszesz obraz jest bardzo słabej jakości.


  Mam pytanie. Jak rozumie to łączyłeś sie przez composite i tez przez s-ideo??? Czy przez s-video masz obraz??? Bo z tego co wiem to nie ma możliwości aby z euro wychodził sygnał na s-video
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 20  
  Cytat:

  Mam pytanie. Jak rozumie to łączyłeś sie przez composite i tez przez s-ideo??? Czy przez s-video masz obraz??? Bo z tego co wiem to nie ma możliwości aby z euro wychodził sygnał na s-video


  Tak próbowałem i tak i tak. Przez SVideo mam obraz (o ile to można tak nazwać). Jak podłącze przejściówkę SCART do wyjścia TV w tym dekoderze to obraz jest czarnobiały i w paski!, jak podłącze do wyjścią VCR w dekoderze to obraz jest kolorowy ale jeszcze bardziej marny niż z composite!!

  ogólnie kiepsko... ale da sie oglądać na composite (żółty chinch) jak najbardziej, lecz nie jest to efekt jaki chciałbym uzyskać :) jeżeli chodzi o kartę C100 to bardzo dobry wybór, do tego program Chris TV (uwaga nie działa na Vista i Seven w wersji 64 bitowe! - zwiechy, a na innych systemach działa), ja używam K!TV, przyjemny i prosty program.

  Chciałbym coś takiego (urządzenie) w które wpinam Euro a wychodzi SVideo , w supper jakości, jest może coś takiego na allegro?
 • Poziom 10  
  Jerzykowski a wiesz moze czy dekoder TPSA podaje s-video???


  Szukałem również takiego konwentera ale lipa. Z tego co czytałem to lepszy obraz chyba nie da rady uzyskać. W końcu to dekoder podaje cyfrowy obraz a my chcemy zamienić na analogowy w jakości cyfrowej....Nie wiem już co tu robić