Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ST3500320AS - utracona część danych z dysku

Voodoo4 22 Mar 2010 21:44 1127 6
  • #1 22 Mar 2010 21:44
    Voodoo4
    Poziom 17  

Witam

Mam taki dysk już od dość dawna i nagle część danych zniknęła z dysku, tzn. do niektórych katalogów da się wejść i odczytać dane a do niektórych nie i wywala błąd żeby formatować dysk :/
    Dysk podpinałem do innego PC ale to samo.
    Czytałem o odzyskiwaniu danych na forach i...

Get Data Back for NTSF niestety coś nie bardzo chce rozpocząć prace

Chciałem skopiować dysk HDDCLONE 3.8 PRO prędkość spada do minimum i czas do końca wyświetla około 300 godzin. Ale to co się skopiowało na 2gi dysk zostało przywrócone przez SCANDISC który uruchomił się przy starcie systemu !

HDD Regenerator na początku leciał szybko do 0.25% a teraz pokazuje 1800h do końca :/

Odpaliłem Norton Disc Doctor sprawdzał strukturę katalogów przez 48h doszedł do 100% i tyle reszta testów niedokończona :/

Koledzy forumowicze proszę o pomoc, nie zależało by mi tak na tych danych bo jest tam trochę filmów i mp3 ale straciłem 10gb albo więcej zdjęć z wakacji itp.

Co polecacie na tą dolegliwość dysku ?
    Podejrzewam że dysk padł z powodu wyłączania komputera na gorąco bo czasami nie chciał się system zamknąć i mu pomagałem.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

0 6
  • #2 23 Mar 2010 21:49
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

1) Podaj SMART
    2) Podaj wynik komendy EID z MHDD
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4147863#4147863
    3) Zapoznaj się z tym : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1445635.html
    4) Opcja szukaj nie boli a programów można używać darmowych niekoniecznie zaraz kupować lub używać komercyjnych tu pomagamy darmowymi programami.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1118407.html

0
  • #3 23 Mar 2010 22:28
    Voodoo4
    Poziom 17  

Użyłem płytki Hiren`s Boot cd 10.X

Odpaliłem program do odczytu SMARTa i uzyskałem wyniki jak na zdjęciach załączonych do listu.

Tylko ten program pokazuje 128GB ale dysk ma 500GB

ST3500320AS - utracona część danych z dysku ST3500320AS - utracona część danych z dysku ST3500320AS - utracona część danych z dysku ST3500320AS - utracona część danych z dysku ST3500320AS - utracona część danych z dysku

ST3500320AS - utracona część danych z dysku

0
  • #4 23 Mar 2010 22:41
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Dysk z BAD sektorami koniec tematu.

Pomijam już kwestie zestawu pirackiego

Cytat:

Jak dla mnie sorry wole nie pomagać osobom, które za swój chyba priorytet chcą używać pirackiego oprogramowania ponad wszystko. Nawet mimo tego ,że można to zrobić za darmo.

Aby cokolwiek zrobić należy wykonać kopię posektorową dopiero po jej skończeniu można zobaczyć co udało się odzyskać.

Opisy programów darmowych są w dziale FAQ.

0
  • #5 23 Mar 2010 22:53
    Voodoo4
    Poziom 17  

migol21 napisał:
    Dysk z BAD sektorami koniec tematu.

Pomijam już kwestie zestawu pirackiego
    Cytat:

Jak dla mnie sorry wole nie pomagać osobą, które za swój chyba priorytet chcą używać pirackiego oprogramowania ponad wszystko. Nawet mimo tego ,że można to zrobić za darmo.

Aby cokolwiek zrobić należy wykonać kopię posektorową dopiero po jej skończeniu można zobaczyć co udało się odzyskać.

Dzieki za pomoc.
    Akuratnie miałem pod ręką i już problem jak komuś to pomoże to mam legalny system operacyjny i używam oprogramowania darmowego takiego jak OpenOffice, Inkspace czy XnView i płace za program antywirusowy, płace rachunki, podatki, mandaty i pracuje legalnie zarabiam pieniążki na swoje utrzymanie i życie, więcej grzechów nie pamiętam.

Pozdrawiam.

Ps. pomoże ktoś z tymi Bad Sektorami ?

0
  • #6 23 Mar 2010 22:59
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

A co ma pomóc z BAD sektorami . Co chcesz z nimi zrobić odczarować ? A może metodą z szklanej kuli odczytać. Napisane jest, że trzeba wykonać kopie posektorową koniec kropka . Jak ja zrobisz to możesz dalej pytać do tego czasu więcej nie masz co robić.

0
  • #7 23 Mar 2010 23:09
    Voodoo4
    Poziom 17  

migol21 napisał:
    A co ma pomóc z BAD sektorami . Co chcesz z nimi zrobić odczarować ? A może metodą z szklanej kuli odczytać. Napisane jest, że trzeba wykonać kopie posektorową koniec kropka . Jak ja zrobisz to możesz dalej pytać do tego czasu więcej nie masz co robić.

Tylko bez nerwów.

Ps. robiłeś edit posta i nie zauważyłem informacji o kopii posektorowej.

Dzięki za pomoc odezwę się jak zrobię kopie.

0