Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matiz po wymianie wahaczy, ściął opony na zewnatrz.

22 Mar 2010 22:08 5417 5
  • Poziom 11  
    Wymieniłem wahacze na oryginalne.
    Po przejechaniu 1000km opony ścięło na zewnętrznej stronie.
    Co mogło być przyczyną tego zniszczenia opon?
  • Poziom 11  
    Dobrze pojadę się umówić na diagnostykę.
  • Poziom 11  
    Po diagnostyce stwierdzono że mam kat pochylenia prawego koła poza dopuszczalną granicą i to wynosi 1* to w efekcie daje ścinanie się koła.Wyregulowali na tyle ile to możliwe ale i tak po jakimś czasie wyjdzie to na prawym kole.Nie wiem czy jest jakiś ratunek dla tej sytuacji?
  • Poziom 11  
    crossmann napisał:
    Po diagnostyce stwierdzono że mam kat pochylenia prawego koła poza dopuszczalną granicą i to wynosi 1* to w efekcie daje ścinanie się koła.Wyregulowali na tyle ile to możliwe ale i tak po jakimś czasie wyjdzie to na prawym kole.Nie wiem czy jest jakiś ratunek dla tej sytuacji?

Same zdzieranie opon nie jest problemem.
    Problemem może być nieprzewidywalne zachowanie się samochodu na drodze.
    Po zdjęciu rąk z kierownicy pojazd powinien zachować kierunek jazdy na wprost zarówno w czasie przyspieszania jak i hamowania!

-Zgłoś reklamację do warsztatu, w którym została przeprowadzona wymiana wahaczy.
    - Zmień stację diagnostyczną na warsztat, w którym mają stanowisko do sprawdzenia geometrii podwozia. Zleć usunięcie usterki.
  • Poziom 11  
    Po geometrii kół zbieżność została wyregulowana na -2*.Ale po przejechaniu pół tysiąca zaczęły wyć łożyska a jak się skręca to jest jeszcze gorzej.O co chodzi,czy tak się dzieje po każdej geometrii?