Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk zewnętrzny TOSHIBA 500 Giga, nie daje sie sformatować

rafik108 22 Mar 2010 22:23 6437 13
  • #1 22 Mar 2010 22:23
    rafik108
    Poziom 18  

Witam koledzy
    Mam duży problem (dla was pewnie mały). Kupiłem dysk zewnętrzny Toshiba 500 giga, była na nim instrukcja obsługi skopiowałem ją na komputer, i później wgrałem na niego swoje rzeczy (zdjęcia, filmy, dokumenty itp). Po kilku dniach mój antywirus (NOD32) wykrył na nim jakiegoś konia trojańskiego, więc postanowiłem go wyczyścić przez sformatowanie, i tu jest problem wszystko daje się usunąć oprócz jakiegoś dziwnego pliku "autorun", wyskakuje że plik jest używany przez inną aplikację. Próbowałem na różne sposoby to wykasować, podłączałem odłączałem, skasuj, usuń, formatuj i nic. A jak odłączam ten dysk od kompa to wyskakuje że NOD32 wykrył jakiegoś konia trojańskiego właśnie w tym pliku "autorun".
    Wolałbym mieć czysty dysk, co robić jak go sformatować do końca, jak go wyczyścić żeby nic mi z niego nie weszło na kompa?

0 13
  • #2 22 Mar 2010 22:27
    michal_aniol
    Poziom 32  

Użyj Combofix. Masz trojany. Sprawdź ręcznie wszystkie nośniki podłączane do kompa, pendrive, karty pamięci, dyski i usuń z nich ręcznie wirusy - zazwyczaj są to ukryte pliki i katalogi. Ostrożnie żebyś nie usunał ważnych plików systemowych!

0
  • #3 22 Mar 2010 22:33
    rafik108
    Poziom 18  

Ten Combofix może chodzić razem z NOD32 czy może wywalić tego NODa i mieć Combofix?

0
  • #4 22 Mar 2010 23:23
    Kolobos
    Spec od komputerów

Jeżeli masz XP to zainstaluj: KB971029.
    Zrób skan przy pomocy mbam i usuń infekcje.
    Daj log z OTL w załączniku.

0
  • #5 23 Mar 2010 21:29
    rafik108
    Poziom 18  

Kolobos napisał:
    Jezeli masz XP to zainstaluj: KB971029.
    Zrób skan przy pomocy mbam i usun infekcje.
    Daj log z OTL w załączniku.

Tak mam XP. Tylko że chyba nie za wiele rozumię z Twojej porady. To "KB971029" to jakaś aktualizacja tak? "mbam" to jakiś antywirus czy co? A już "Daj log z OTL w załączniku" to zupełnie nie wiem o co chodzi, sorry ale niestety nie jestem takim profesjonalistą jak Ty, mógłbyś bardziej prostym językiem?

0
  • #6 23 Mar 2010 21:33
    Kolobos
    Spec od komputerów

Zacznij od przeczytania podwieszonych tematów, użycie wyszukiwarki też Ci nie zaszkodzi. Nie trzeba być profesjonalistą żeby umieć czytać.

Moderowany przez elusja:

Usunęłam zbędny fragment

0
  • #7 27 Mar 2010 13:35
    rafik108
    Poziom 18  

Poczytałem, "pogooglowałem", zrobiłem to z tym combofixem i nic z tego. Nie mogę sformatować tego dysku, a niestety nie rozumiem za bardzo tej fachowej porady. Jeśli można to prosiłbym o jakąś konkretną poradę dla amatora.

0
  • #8 27 Mar 2010 14:41
    Kolobos
    Spec od komputerów

Co to znaczy "nierozumnie" ? Naucz sie pisac.

Odinstaluj lub wylacz nod, ktory blokuje ten plik autorun.inf i dopiero probuj formatowac.

Swoja droga jak juz uzyles combofix to nie wpadles na pomysl zeby dac log z niego w zalaczniku?

0
  • #9 27 Mar 2010 19:48
    rafik108
    Poziom 18  

Jaki login w jakim załączniku o co chodzi nie znam się akurat na tym (Ty pewnie też nie znasz się na wszystkim, ja akurat nie znam się na informatyce).
    Noda odinstalowałem i puściłem formatowanie, jednak po ok 2/3 zatrzymało się w miejscu i dalej nie poszło. Plik autorun został usunięty ale skoro formatowanie nie poszło do końca to chyba coś jest nie tak prawda? Wolnego miejsca na tym przenośnym dysku jest 465 GB a zajęte 79,0 MB. Czyli "coś musi tam jeszcze siedzieć" prawda?

0
  • #10 27 Mar 2010 19:52
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

rafik108 napisał:
    Jaki login

Naucz się czytać.

0
  • #11 27 Mar 2010 19:58
    Kolobos
    Spec od komputerów

Jak juz napisalem wczesniej, naucz sie pisac! W dalszym Ciagu nie udalo Ci sie poprawnie napisac wyrazu ROZUMIEM. Na tym tez sie nie znasz?

Nie prosze Cie o login tylko log. Wpisanie w google lub w wyszukiwarce na forum: log z combofix i przeczytanie paru postow sprawia Ci az taki problem? Tutaj nie chodzi o wiedze, tylko o Twoje lenistwo. Po co bedziesz szukal i czytal skoro wystarczy napisac jakies bzdury typu: "Ty pewnie też nie znasz się na wszystkim, ja akurat nie znam się na informatyce". Nie trzeba sie znac tylko myslec i czytac.

Usun z dysku partycje i utworz nowa, nie korzystaj z windows tylko uzyj np. gparted livecd.

Sprawdz dysk przy pomocy hdtune (tylko nie pro) i daj screeny ze wszystkich zakladek programu.

Jezeli masz mozliwosc to podlacz dysk do komputera bez zewnetrznej obudowy.

0
  • #12 30 Mar 2010 20:17
    rafik108
    Poziom 18  

"Usuń z dysku partycje i utworz nowa, nie korzystaj z windows tylko użyj np. gparted livecd."
    Na tym dysku nie mam partycji

"Sprawdź dysk przy pomocy hdtune (tylko nie pro) i daj screeny ze wszystkich zakładek programu. "
    Sprawdzałem i wszystko jest ok (przynajmniej tak mi się wydaje) zrzuciłem screeny zapisałem je w wordzie ale nie wiem jak je tu wrzucić

"Jeżeli masz możliwość to podłącz dysk do komputera bez zewnętrznej obudowy."
    Nie mam możliwości podłączenia dysku do komputera bez obudowy (o co to by dało jeśli można?)
    Pokąbinowałem trochę różnymi programami do wymazywania danych i niby już nic na nim nie ma ale zastanawia mnie fakt czemu tylko 465 GB jest wolne a 79,0 MB zajęte. Mogę się nie znać ale chyba po dodaniu wolnego i zajętego miejsca powinno być 500 GB tak?

0
  • #13 11 Kwi 2010 20:23
    rafik108
    Poziom 18  

Widzę że chyba nie mamy sposobu na ten dysk. Oddaję go jutro do reklamacji, poinformuję jak będę wiedział co orzekli.

0
  • #14 14 Lip 2010 22:48
    rafik108
    Poziom 18  

Po wielkich trudach reklamację uznano i oddano mi nowy dysk. Dziękuje wszystkim za pomoc, zamykam,

0