Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki prostownik/ ładowarkę wybrać

adik22 22 Mar 2010 22:47 5398 4
  • #1 22 Mar 2010 22:47
    adik22
    Poziom 9  

Witam
    Chce sobie kupić prostownik do ładowania akumulatorów, coś takiego by nie wstrząsało to moimi akumulatorami tak jak to robi moje obecne urządzenie.
    Chodzi o ładowanie akumulatora kwasowego do samochodu i ładowanie żelowego aku do motocykla i od czasu do czasu coś większego jak akumulator do ciągnika rolniczego.
    Spodobały mi się dwa urządzenia ale nie wiem czy są coś warte:
    1- mikroprocesorowa ładowarka, renomowanej firmy CEMONT model - IDCHARGER 9.0. http://www.allegro.pl/item960875154_inteligentny_prostownik_ladowarka_225ah_tanio.html

lub

2- T-CHARGE 12 włoskiej firmy TELWIN do ładowania akumulatorów kwasowych i żelowych http://www.allegro.pl/item945682022_inteligentny_prostownik_uniwersalny_lodz.html

Co o tym myślicie???

0 4
  • #2 23 Mar 2010 07:10
    jacekko63
    Poziom 30  

Do prawidłowego ładowania(10h) akumulatora ciągnikowego(np160Ah)wymagany jest prostownik o wydajności prądowej 16A,obydwa urządzenia są za słabe.

0
  • #3 23 Mar 2010 07:26
    mczapski
    Poziom 38  

Zależy o jakich warunkach mówimy. Jeśli chodzi o okresowe doładowanie, kiedy nie śpieszymy się to urządzenie może być zastosowane. Jak dla mnie typowe urządzenie konserwujące. Jak w większości przypadków inteligencję urządzenia trzeba wspomóc inteligencją użytkownika. Ja zawsze widzę potrzebę podparcia się miernikiem napięcia ( i to dość czułym ). I nie jest prawdą, że akumulator 160 Ah musi być ładowany prądem 16 A.

0
  • #4 23 Mar 2010 08:31
    adik22
    Poziom 9  

Nie jestem znawca dlatego pytam
    Tam pisze ze ten model ładowarki obsługuje akumulatory do 225 Ah
    Czyli bez problemu można by było ładować takie akumulatory jak wcześniej napisałem

Nie zależy mi na czasie ładowania tylko na żywotności akumulatora i jego sprawności

Nie podoba mi się fakt ze podczas stosowania obecnego prostownika który posiadam po prostu aku. się gotuje, a ja chce też mieć do akumulatorów żelowych motocyklowych a z tego co piszą to zwykły prostownik się nie nadaje.

Jak to sie ma też z użyciem prądu takiego urządzenia w jednym z artykułów internetowych przeczytałem ze maja zbliżony pobór prądu podczas ładowania tych samych akumulatorów do 100%

0
  • #5 23 Mar 2010 09:31
    jacekko63
    Poziom 30  

Każdy akumulator da się naładować prostownikiem który daje prąd wyższy od prądu konsewującego, dlatego naładujesz tymi które podajesz odpowiednio wydłużajac czas. Bardzo ważne dla żywotności akumulatora jest napięcie ładowania, podane przez producenta którego nie wolno przekraczać, inne dla kwasowych inne dla żelowych. Nie wskazane jest "gotowanie" lub silne gazowanie które skraca żywotność.

0