Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 32PF5331 SLC431EAA - zły obraz

kepelle 23 Mar 2010 09:31 12870 29
    kepelle
    Level 11  
    Witam Szanownych Kolegów!
    Temat był już poruszany a dotyczy złego wyświetlania obrazu - tak jakby było za niskie G2 lub przesterowane ARW, niestety nie ma odpowiedzi co do tego typu usterki. Dodam, że napięcia są dobre, świetlówki świecą prawidłowo. Być może jest to kwestia regulacji w trybie serwisowym?
    Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi i sugestie.
    Pozdrawiam serdecznie. Kepelle.
    arturKg
    Level 14  
    Witam, znalazlem cos na temat skali szarosci.

Align the greyscale via a pattern generator with a 100% "8-step grey scale" pattern:
    1) Switch with the remote control the set to "TV" mode.
    2) Press the "MUTE" button on the remote control.
    3) Set "SMART PICTURE" to "SOFT" mode.
    4) Acitvate the "auto colour alignment" function by (quickly) pressing key sequence: INFO-MUTE-MUTE-MUTE-INFO-MENU-INFO.
    5) Visualy check if the 8 grey levels are correct (the alignment values are stored in the Scaler NVM).
    6) Repeat this alignment for the "HD" and "PC" input.
    kepelle
    Level 11  
    Witam ponownie!
    Po próbach z auto ustawianiem kolorów TV melduje komunikatem o błędzie automatycznej regulacji kolorów. Tak więc wydaje się że trzeba by mieć dostęp do trybu serwisowego. Czy ktoś może pomóc?
    Pozdrawiam
    lisek
    Service technician RTV
    Quote:
    złego wyświetlania obrazu - tak jakby było za niskie G2 lub przesterowane ARW,

co masz na mysli "złego wyświetlania .."

Wrzuć fotkę obrazu ..pomyślimy
    czy to jest od chwili załączenia czy "wychodzi po czasie "

p.s
    niskie G2 .... w LCD to może być i
    np. zmniejszone świecenie lamp , a to może być zwiążane z ...?
    np. z panelem LC320W01-SL06
    np. stabilnością nap. zasilacza po czasie
    *zasilacz jest ciekawy DPS-188AP (PFC L6562D-20N60C; st-by na DAP6A+ F3NK80; DLA001D + P11NM60; kontrola nap. i czujników temperatury na LM324)

mierzyłeś i porównałeś nap, wyj. po czasie

Gdzie ten temat poruszłeś?
    *daj namiar na link
    kepelle
    Level 11  
    Witam.
    Temat był poruszany przez kogos innego i nie doczekał się odpowiedzi :(
    Objawy są widoczne od samego początku nie ma zmian w trakcie działania tv.
    Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Ps: Jutro postaram się wrzucić fotkę
    kazkla
    Level 19  
    Witam.Odświeżam stary temat bo nie jest rozwiązany. Posiadam ten sam telewizor z identycznym uszkodzeniem, z panelem T315XW02 V.5 oraz zasilaczem PLCD190P1. Uszkodzenie występuje cały czas od momentu włączenia zasilania. Pomiary napięć wydają sie być poprawne i są stabilne. Stosunkowo mocno grzeje się scalak na T-conie AS15F. Kepelle czy rozwiązałeś ten problem? Proszę o ewentualne wskazówki odnośnie usunięcia usterki.
    kazkla
    Level 19  
    Obraz, jak już wyżej pisał przedmówca wygląda jak tv CRT w którym zaniżone jest żarzenie kineskopu lub za małe napięcie s2. Objaw zwiększa się ze wzrostem ustawienia kontrastu i nasycenia.

satgal
    Level 40  
    Spróbować naprawić tcon tam są stab liniowe oraz przetwornice DC/DC może któraś jest przeciążona np przez kondensator blokujący zasilanie na listwie matrycy. Sprawdzić jakie nap dają z zapiętą flexą do listwy i nie zapiętą. Objawy wskazują że któreś nap jest za niskie.
    kazkla
    Level 19  
    Sprawdzałem ten T-con, napięcia nie zmieniają się w zależności od podpiętej lub nie fleksy. Wynoszą one w punktach pomiarowych, VGHC 26.16V, VGL -6,12V, AVDD 16,07V, VGH 27,27V, zasilanie t-conu 11,65V.
    lisek
    Service technician RTV
    32PF5331/12 to chassis LC4.31EAA
    tam były montowane panele T315XW01 V5, T315XW02 V3, T315XW02 V8
    *panele sa zamienne + wspólny invertor 4H.V1448.291/B1

Masz uszkodzenie w t-con > jak pisze kol. satgal
    kazkla
    Level 19  
    W tym TV T-con TX315XW02 V5 nie ma 50117B-G, jedyny stabilizator liniowy to APR641 na jego wej. 3.3V a wyj. 2.52v i się nie grzeje.
    Jakant
    Level 35  
    Taki objaw miałem przy uszkodzonym odbiorniku LVDS. Czasami podgrzanie pomaga.
    kazkla
    Level 19  
    Mój T-con jest inny. Obsada IC. AS15F, BD8156EF, RSS065, AUO-016K1, LC4064, 24C32, 32Philips 32PF5331 SLC431EAA - zły obraz32J, N1B, APR641.
    Jakant
    Level 35  
    Ja bym spróbował jeszcze podstawić pamięć. Zastanawia mnie jej wielkość, tylko nie wiem czy ktoś udostępni wsad.
    lisek
    Service technician RTV
    A nie masz czasem właczonego trybu ((shop mode) ?
    kazkla
    Level 19  
    Ogrzewanie i schładzanie T-conu nic nie pomaga, co do wsadu pamięci 24c32 to chyba jest nieosiągalny, jak i T-con. Zdjęcie celowo zrobiłem przy max. kontraście i nasyceniu by uwidocznić usterke.
    zdzichu58
    Level 16  
    Pozwolę sobie przyłączyć do tematu. Mam prawie takie same objawy, jakie są pokazane na fotkach. Mój LCD, to Samsung LE26R72B z logiką T315XW01_V5/T260W02_V2, zasilana 5V. Widoczny jest brak regulacji jaskrawości, mimo zmiany napięcia reg. na inwenterze. Oprócz tego długo pozostaje poświata po logo stacji, czy dłuższym wyświetlaniu stałego obrazu. Co ciekawe, TXT i menu wyświetlane jest z prawidłową bielą, natomiast obraz z treścią jest na bieli zażółcony. Logika daje napięcia 26V, -6V, 13,2V. Czy ktoś z kolegów rozwiązywał podobny problem?
    satgal
    Level 40  
    Ktoś miał podobny problem gdy mu nie kontaktowała nie dopięta dobrze taśma łącząca dwie listwy górną z boczną matrycy, ona jest owinięta folią aluminiową.
    stefan055
    Level 2  
    Witam.
    Miałem ten sam problem, podmieniłem logikę i tv gra jak nowy już ponad rok.
    satgal
    Level 40  
    Objawy pokazane na zdjęciach mogą być z powodu złego kontaktu wtyku 30 pinowego w tcon, kolega wymieniając tcon musiał go wypiąć czyli nie do końca jest wiarygodna przyczyna, zaniżone nap. zasilające go, ostatnio przerabiałem kabel sygnałowy i uzyskałem podobny efekt gdy pary sygnałowe w kablu nie były skręcone z sobą.
    VALENTINE
    Level 24  
    Właśnie naprawiam ten sam model z tą samą usterką ,po wymianie modułu T-CON wszystko OK.
    gkrz
    Level 21  
    Ja wymieniłem T-con i jest bez zmian. Napięcie AVDD jest 12V, tak jak na starym ( powinno być 16V). Od czego zależy to napięcie, nie chcę mi się wierzyć ze kupiłem tak samo uszkodzony T-CON.
    schwalk
    Level 14  
    Miałem niedawno sharpa 32" na podobnej matrycy bądź tej samej. Objaw podobny, solucją było (znalazłem w sieci) wyczyszczenie bufora pamięci - w trybie serwisowym. Zresztą wyczyściłem wszystko do ustawień fabrycznych. Telewizorek działa jak nowy. A skasowałem jak za wymianę płyty ;-P

Moderated By mirex:

[.]